Dani25 Dani25 komentáře u knih

Nič sa nestalo Nič sa nestalo Zuzana Šmatláková

Veľmi sa mi to páčilo, precitala som to na jeden záťah. Napísané tak, že som sa cítila úplne ako divák v divadle.

23.04.2021 5 z 5

Vražda v Slopnej Vražda v Slopnej Daniela Kapitáňová

Taká oddychovka, ale 5 hviezdičiek za zaujímavý nápad. 12 riešení vraždy od známych detektívov a v každom iný vrah.

22.04.2021 5 z 5

Právo na život Právo na život Ian McEwan

McEwan to proste vie, vie vybrať zaujímavú tému, rozobrať hlavnú postavu na kúsky, zaujať čitateľa tak, že nepustíte knihu z ruky, kým ju neprečítate celú.

20.04.2021 5 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Mala som veľké očakávania a tak som sa aj do knihy pustila, prvých 200 strán som knihu hltala, ale postupne moje nadšenie opadalo a súhlasím s Iamblichos, že k záveru mi už bolo jedno ako to dopadne, ale dočítala som ju :)

19.04.2021 3 z 5

Kaviareň v Kodani Kaviareň v Kodani Julie Caplin

Milá pozitívna kniha. Keby sa dalo, hneď by som Kodaň navštívila. :)

09.04.2021 4 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Je pravda, že tých švédskych mien je tam neúrekom, ale detektívka je to veľmi dobrá. Postupne z malých čriepkov sa vyskladá cely príbeh.

04.04.2021 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Prečítala som ju vďaka čitateľskej výzve. Som rada, že som ju prečítala, bolo tam veľa myšlienok, nad ktorými som sa zamyslela, ale nebolo to pre mňa waw.

29.03.2021 3 z 5

Nevidím zlo Nevidím zlo Kristína Ježovičová

Kniha sa veľmi dobre číta. Na to , že má kniha 220 strán, je tam riadne veľa zápletiek a problémov na jednu rodinu.

29.03.2021 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ťažký a bezmocný život dvoch afgánskych žien počas rôznych politických zmien. Veľmi skľučujúce čomu museli čeliť. Výborne prepracované postavy a ich emócie a dôvody ich konania.

23.03.2021 5 z 5

Terapia Terapia Sebastian Fitzek

Napínavý thriller. Až do konca som netušila kde je pravda. :)

14.03.2021 4 z 5

Vlk Vlk František Kozmon

Napínavá detektívka, prelínanie života otca a syna. Nemohla som sa odtrhnúť od knihy, pretože oba smery ma zaujímali. Celá séria je super :)

11.03.2021 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Zaujímavá téma, o to viac, že je podľa skutočnej udalosti. Mám však rozporuplné pocity. Detstvo v takejto rodine je hrozné, ale kde je v takýchto prípadoch v 20. storočí v Amerike "sociálka", alebo nejaké združenia na ochranu detí? Všetci určite vedia o týchto rodinách a nikto to nerieši, nechajú tie deti trpieť. Druhá vec čo sa mi zdá čudná, dostať sa na univerzitu a predtým nechodiť do školy. (medzi skúšky na univerzitu patrí skúška z čítania? :o ) Zvláštne školstvo.

09.03.2021 2 z 5

Červ Červ František Kozmon

Opäť veľmi výstižný názov knihy,veľmi vydarená celá séria, už teraz sa teším na ďalší diel.

09.03.2021 4 z 5

Skromný návrh Skromný návrh Jonathan Swift

No teda :D do detailov premyslené.

24.02.2021 5 z 5

Tajný príbeh Tajný príbeh Donna Tartt

Uf, tak neviem, či som čudná, kniha má tak vysoké hodnotenie, ale ja by som ju neodporúčala. Trápila som sa, lebo stále som čakala, ze to bude waw. Ale nebolo. Prvá polovica nie a nie sa rozbehnúť a druhá sa síce rozbehla, ale hlavne v pití, hltaní liekov rôzneho druhu a medzi tým nejaké drogy. Takže za mňa nie.

23.02.2021 2 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Smutná a silná útla kniha. “Neochvejná viera v niečo vedie k predsudkom.Povedala som Ti, aká pokojná sa cítim, odkedy pochybujem? Áno, netreba byť celkom presvedčený, treba si nechať miesto na pochybnosti o všetkom, o veciach, o sebe.”

09.02.2021 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Tajomný, zvláštny príbeh. Atmosféra v sídle Angelfield je tak dobre popísaná, že som mala pocit, že som naozaj tam.

31.01.2021

Videl som peklo Videl som peklo Tvrtko Vujity

Áno, boli to reportáže z rôznych hrozných miest. Ale... podľa mňa to bolo to také suché, bez emočné opisovanie. Necítila som tú atmosféru.

26.01.2021 2 z 5

Polícia v rukách mafie Polícia v rukách mafie Peter Šloser

Druhá kniha od tohto autora a znovu spokojnosť. Opäť vidíme prepojenie polície, politiky a podsvetia. Je to smutné, keďže vieme, že to funguje takto aj v realite.

18.01.2021 4 z 5

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

V tejto útlej knižke prežijeme celý život NĚKOHO a krásnej divky. Človek sa pri nej zamýšľa nad vlastným životom. Veľmi zaujímavá kniha.
„A pokud jde o vydělávaní peněz, nic nepomůže překonat propast od stavu “sedím tu jak hromádka neštěstí” k tomu “který jen ze svých záchodů mám použít” líp, než když se stanete učedníkem u někoho, kdo už to má všechno pěkně srovnané.“

10.01.2021 5 z 5