Dani25 Dani25 komentáře u knih

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Tak toto je nádherná kniha. Ostane mi dlho v pamäti. Myslím, že každý máme svojho netvora...

28.07.2021 5 z 5

Vinný od narodenia Vinný od narodenia Trevor Noah

Autor spojil svoj príbeh so spoločensko-politickou situáciou. Je to pohľad na život jedného chlapca, neskôr muža v JAR. A teda sa dočítame ako sa tam vyvíjal život pre ľudí rôznych farieb pleti. Téma je vážna, ale podaná tak, že často sa človek pousmeje. Obdivujem jeho matku.

26.07.2021 5 z 5

Pokoj noci Pokoj noci Bohuš Bodacz

Veľmi zvláštne poviedky, niektoré ma zaujali viac, niektoré menej, ale myslím, že mi neostanú v pamäti.

19.07.2021 2 z 5

Dívka na parníku Dívka na parníku Pelham Grenville Wodehouse

Take ľahké čítanie na leto. A neviem, či to pre Sama dopadlo dobre ;) :D

19.07.2021 3 z 5

Nikomu nič nepovedz Nikomu nič nepovedz Harlan Coben

Spočiatku veľmi zaujímavé, neskôr podľa mňa príliš prekombinované. Osem rokov nikto nič neriešil a zrazu všetci. Pravdu sa dozviete až na poslednej strane.

16.07.2021 3 z 5

Exit Západ Exit Západ Mohsin Hamid

Po prečítaní Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii, ktorá ma veľmi bavila, som siahla po druhej knihe autora. Zaujímavý nápad s dverami, ale čakala som viac.

11.07.2021 3 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Na začiatku som sa ťažko dostávala do deja, myslela som chvíľami, že knihu odložím. Ale nakoniec jej dávam 4*, lebo druha polovica ma tak zaujala, že som sa nevedela odtrhnúť. :)

03.07.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

No, asi by sme nechceli žiť v takomto režime. Mňa sa najviac dotkla tá nedôvera medzi ľuďmi, sú v neustálom strachu, kto na koho donáša, že nakoniec otec neverí ani svojmu štvorročnému synovi. :o :(

26.06.2021 5 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

Vynikajúci thriller. Napínavý dej a šokujúci záver. Čo bola pravda a čo klamstvo?

12.06.2021 5 z 5

Slabosť ako výhoda Slabosť ako výhoda Jana Benková

Pre mňa nuda, žiadne zvraty, monotónny dej.

09.06.2021 2 z 5

Prebaľovala som génia Prebaľovala som génia Lenka Gahérová

Skvelá kniha podľa skutočnej udalosti. Príbeh dvoch detí, ktorých osudy sa spojili už v pôrodnici.

09.06.2021 5 z 5

Eli, Eli Eli, Eli Wojciech Tochman

Čo k tejto knihe napísať? Smutné, strašné, dotkol sa ma hlavne život tých detí, bieda, ťažká práca, choroby, žiadna nádej.

05.06.2021 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Keďže sa ma veľmi dotkla kniha Tisíc žiarivých sĺnk, siahla som po ďalšej knihe autora. A nesklamala, prežívame život Amira od jeho detstva, radosti, smútky, zmeny v Afganistane, tajomstva v rodine. Na konci knihy mi vyhrkli slzy.

01.06.2021

Smrť a iné okamihy môjho života Smrť a iné okamihy môjho života Sebastian Niedlich

Podľa mna to humorné nebolo, bolo to na zamyslenie. Žili by sme inak, keby sme vedeli deň kedy a ako zomrieme? Čítala sa veľmi dobre.

22.05.2021 4 z 5

Obhliadka bytu Obhliadka bytu Fredrik Backman

Kniha sa číta dobre, občas vtipné, občas smutné, ale celkový dojem čo sa týka emócií nie je taký, aký som očakávala. A mená otca a syna sa mi plietli, často som sa musela zamýšľať ktorý je ktorý :)

15.05.2021 3 z 5

Jednorožce Jednorožce Barbora Hrínová

Precízne rozobraté medziľudské vzťahy v ôsmych poviedkach. Život je komplikovaný. Odporúčam prečítať.

09.05.2021 5 z 5

V orechovej škrupinke V orechovej škrupinke Ian McEwan

Zaujímavý nápad, rozprávanie z pohladu nenarodeného dieťaťa. Ale tie jeho filozofické úvahy ma až tak nebavili. Táto kniha vo mne bohužiaľ nezanechala žiadne emocionálne odozvy. A to mám McEwana veľmi rada.

08.05.2021 2 z 5

Posol Posol Markus Zusak

Možno trochu YA, ale veľmi zaujímavá myšlienka príbehu pomocou kariet. Ani netušíme čo dokážeme keď nás život (situácia) postaví pred úlohu.

05.05.2021

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Mňa táto kniha veľmi nebavila. Vybrala som si ju kvôli čitateľskej výzve. Dlho som ju čítala a to znamená, že ma až tak nepriťahovala ako väčšinu komentujúcich.

30.04.2021 3 z 5

Na okraji mojej hory Na okraji mojej hory Laco Kerata

Zaujímavo písané smutno-smiešne spomienky na detstvo.

28.04.2021 3 z 5