Dani25 Dani25 komentáře u knih

Štastenko Štastenko Peter Glocko

Vďaka Čitateľskej výzve som si prečítala znovu rozprávky môjho detstva, keďže som zo Zamaguria, pripomenulo mi to moju babku, ktorá mi podobné rozprávala. Ďakujem Databazeknih :) určite by ma to bez výzvy nenapadlo

07.01.2021 5 z 5

Neviditeľné besy srdca Neviditeľné besy srdca John Boyne

Vynikajúci román odohrávajúci sa v Írsku v rokoch 1945-2015, v ktorom prežijeme celý Cyrilov život. Dosť smutný príbeh, ale podaný tak, že som sa často usmievala. Určite odporúčam.

23.12.2020 5 z 5

Vražedná sedmička Vražedná sedmička * antologie

Také jednohubky, niektoré chutnejšie, niektoré menej :)

21.12.2020 3 z 5

Nočný vlak Nočný vlak Martin Amis

Zaujímavý pohľad na prácu policajtky a na samovraždu, aj ľudia, ktorí vyzerajú šťastní majú svoje problémy, o ktorých okolie netuší.

10.12.2020 4 z 5

Rosnička Rosnička František Kozmon

Ďalšia časť zo série a zase vynikajúca, aj keď tentokrát so tušila kto je vrah pomerne skoro.

08.12.2020 5 z 5

Potkan Potkan František Kozmon

Veľmi dobrá detektívka, prelínanie rokov a dní. Zaujímavý kolektív vyšetrovateľov. Prekvapujúci záver. Idem sa pustiť do Rosničky :)

04.12.2020 5 z 5

Kukučka Kukučka František Kozmon

To bola jazda. Výborná detektívka, tipovala som viacerých podozrivých, ale zle. Bola to prvá kniha od autora a hneď sa idem pustiť do ďalšej. :)

28.11.2020 5 z 5

Brieždenie v Dženíne Brieždenie v Dženíne Susan Abulhawa

Veľmi silný a drsný príbeh palestínskej rodiny. Konflikt Palestína-Izrael bol u mna kdesi na pozadí, podľa správ sú Židia ti bojujúci za správnu vec. A tu sa mi dostane do rúk táto kniha a otváram oči. Ta krutosť, nenávisť. My si to ani nevieme predstaviť ten dennodenný strach o život, o svojich najbližších. A toľké roky, celé generácie. Hrozne.

22.11.2020 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Neviem, či som už “vyrástla” z Danoviek, alebo je to tak, ale bola to najslabšia kniha od tohto autora. 150 strán zbytočné dialógy o ničom, potom sa to konečne kus rozbehlo.

14.11.2020 2 z 5

Spoločný nočný mier Spoločný nočný mier Vanda Rozenbergová

Moja prvá kniha od tejto autorky a určite si prečítam aj iné. Kniha, pri ktorej som sa pobavila, ale aj zamyslela. A nie sme všetci závislí na dotykoch?

06.11.2020 5 z 5

Všeobecná teória zabúdania Všeobecná teória zabúdania José Eduardo Agualusa

Útla kniha, ktorá ti stihne popísať rôzne životy ľudí aj históriu Angoly. Pre mna prekvapenie. Siahla som po nej náhodou v knižnici a dobre som urobila.

30.10.2020 5 z 5

Rozdelený svet Rozdelený svet Tim Marshall

Odporúčam. O niektorých múroch som vedela, ale prekvapilo ma koľko ich na svete je, aké sú obrovské, koľko sa investuje do nich. Aj keď som človek, ktorý by si prial, aby neboli, autor mi vysvetlil, že niektoré sú potrebné. “Plánujeme si budúcnosť s nádejou v to najlepšie a v obavách z toho najhoršieho. A keďže sa bojíme, staviame múry. “. “Ťažko sa to derie z úst, no múry niekedy fungujú. “

21.10.2020 5 z 5

Nanebonevzatie Nanebonevzatie Peter Karpinský

Som veľmi rada, že som sa o tejto knihe dozvedela na Noci literatúry. Vynikajúce poviedky.

21.10.2020 5 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Tak táto kniha ma veľmi neoslovila, aj keď je útla, niekedy som preskakovala riadky. Úplne súhlasím s komentárom 1T0S_.

07.10.2020 2 z 5

Povedal mi veštec Povedal mi veštec Tiziano Terzani

Zaujímavý cestopis o Ázii, pretože je iný. Autor sa stretáva s veštcami, vykladačmi kariet, čítajú mu z ruky a popri tom sa dozvedáme o histórii jednotlivých krajín a o tom ako sa mení obyvateľstvo v týchto krajinách.

26.09.2020 4 z 5

Slnečnice Slnečnice Sarah Winman

Trochu sklamanie, asi som očakávala niečo iné. Časť Ellis ma zaujala viac.

07.09.2020 3 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Veľmi zaujímavo popísaný život jednej ulice v Londýne. Žijete život s ľudmi, bývajúcich v tejto ulici a máte pocit, že ste súčasťou každej rodiny. Sú rôznej národnosti, náboženského vyznania a všetci majú svoje osobité starosti.

05.09.2020 4 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Nie je to typ knihy, ktoré bežne čítam, ale bolo to milé. Trochu ako v rozprávke bojuje dobro nad zlom a našťastie dobro zvíťazí. Samozrejme, že som držala palce Citre a Rowanovi. :)

31.07.2020 4 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Je to príjemná oddychovka, ale nie kniha, ktorá Vám ostane v pamäti. Číta sa dobre, pretože je z pohľadu obidvoch postáv a čakáte čo sa udialo pred 27. rokmi aj počas týchto rokov potom.

27.07.2020 3 z 5

Čepiec Čepiec Katarína Kucbelová

Pohľad ženy z mesta na život v Šumiaci a okolí, vzťahy medzi ľuďmi, spomienky na minulosť, každodenný život.

24.07.2020 3 z 5