Dani25 Dani25 komentáře u knih

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Smutný príbeh, ale priznám sa, že som sa do čítania nútila.

22.11.2019 2 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Bolo to zaujímavé, som rada, ze som ju prečítala, ale nejaká topka to pre mňa nebola.

05.11.2019 3 z 5

Sirota X Sirota X Gregg Hurwitz

Nevedela som do čoho idem, ale začítala som sa hneď. Veľmi sa mi páčila. Odporúčam.

17.10.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pôjdem proti prúdu. :( Bola som sklamaná, do polovice knihy som sa nútila čítať, potom sa to síce rozbehlo, ale ten záver tiež zvláštny.

07.10.2019 2 z 5

Veľmi ma zaujala táto kniha. Jasným spôsobom vysvetľuje situáciu na svete. Niektoré veci som tušila, niektoré ma prekvapili.

19.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Je hrozné čo to dieťa prežilo. Chýbalo mi tam kus ľudskosti, neverím, že všetci mali toľko zloby v sebe.

16.09.2019 2 z 5

Dievča v plameňoch Dievča v plameňoch Claire Messud

Spočiatku sa mi to zdalo zdĺhavé, ale v tretine knihy to začalo byť zaujímavé

26.08.2019 3 z 5

Medzi odtieňmi sivej Medzi odtieňmi sivej Ruta Sepetys

Dôležitá historická téma, o ktorej sa nepíše tak často. Kniha sa číta veľmi dobre, ale nebola som z nej až tak ohromená.

19.08.2019 4 z 5

Prázdne srdcia Prázdne srdcia Juli Zeh

Veľmi zvláštny, ale zaujímavý príbeh. Ťažko opísať, treba prečítať. Ostane mi v pamäti.

19.08.2019 5 z 5

Ako sa nestať pacientom Ako sa nestať pacientom Jan Hnízdil

Stojí za prečítanie, len sa tam veci často opakujú.

19.08.2019 3 z 5

Vražda jako zákusek Vražda jako zákusek * antologie

Take čítanie v lete ku vode :)

19.08.2019 2 z 5

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Krásna útla knižka. Celý čas som sa bála o Lennieho. :(

18.07.2019 5 z 5

Zamrznuté svetlo Zamrznuté svetlo Yrsa Sigurðardóttir

Vydarená kniha, uveriteľný príbeh, normálna baba Tóra. Čitala som v slovenčine a nechápem, prečo ju premenovali na Dóru.

16.07.2019 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Mala som veľké očakávania, ale nakoniec som ju nedočítala.

08.07.2019 2 z 5

Uspávanka Uspávanka Leïla Slimani

V úvode sa dozvieme čo sa stalo a potom sa rozvíja dej pred udalosťou. Čítala sa veľmi dobre, pretože som chcela vedieť dôvod, aj keď vlastne úplne vysvetlený nebol. Zaujalo ma, aký vzťah mala Louise k cudzím deťom a k svojej dcére.

30.06.2019 4 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Neviem, čo si mám myslieť o tejto knihe, čo vlastne chcel autor povedať. Pár zaujímavých myšlienok tam bolo, ale celkovo čistá negativita. Tie vzťahy rodičov s deťmi hrozné.

25.06.2019 2 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Dojímavá kniha. Prekvapilo ma, že bola napísaná v roku 1966. Dúfam, že dnes sa väčšina ľudí už ináč správa k mentálne postihnutým ľuďom.

19.06.2019 5 z 5

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Čítala sa veľmi dobre, zápletka zaujímavá, ale niektoré detaily ako že šéfinšpektorka si zabudne nabiť mobil, reaguje niekedy ako civil, značky mobilov, topánok atd. mi vadili.

07.06.2019 4 z 5

Nevyslovené Nevyslovené Kristína Ježovičová

Je hrozne keď trpia deti a ešte horšie keď im ubližujú tí najbližší, ktorí by ich mali chrániť. Silná kniha.

03.06.2019 5 z 5

Záhada zajakavého papagája Záhada zajakavého papagája Robert Arthur jr.

Traja pátrači boli moji obľubenci :) Po rokoch som si znovu prečítala tento diel a bola som opäť spokojná ako za detstva.

30.05.2019 5 z 5