danny_21 danny_21 komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhé pokračování nejslavnější fantasy ságy hodnotím o hvězdu výš než první, ale pořád to není žádná bomba a jak už jsem zmiňoval v hodnocení předchozího dílu, kde by byl JRRT bez vizualizace Petera Jacksona a jeho týmu, První čtvrtina se nese opět ve znamení veršíků a místy až dětinského stylu, který nabere na obrátkách a temnější stránce při opětovném vstupu Gandalfa na scénu a samozřejmě v druhé polovině při strastech putování dvou malých hobitů a jednoho stvořeníčka posedlého Miláškem - 75 %

12.12.2017 4 z 5

Přízraky Přízraky Dean Koontz

Další zajímavý počin od Koontze, zejména v první polovině mě snadno udržela v napětí a přemýšlení při odhalování původce podivných úmrtí v tajemném městečku. Po odmaskování už kvalita trochu poklesla i díky tomu, že to autor ke konci hodně natahoval, přesto je to kvalitní horor, kde je potřeba ocenit neokoukaný námět s vcelku solidním vysvětlením původce "zla". Těším se na další shledání s autorem - 80 %

05.12.2017 4 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Jedna z těch nejoblíbenějších knih dětství. Krásně popsaná dobrodružství jednoho divokého polovlka a následně i jeho šteněcího syna. Ani nepočítám, kolikrát mi prošla rukama - 85 %

01.12.2017 4 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Výborná záležitost a opět vzpomínka na dětská léta, kdy byl nos věčně zabořený do dobrodružství. Pan di Valpenta a di Ventimiglia alias Černý Korzár na tažení za ničemným van Gouldem, který ho připravil o bratry. Pirátská utkání na moři, šermířské souboje, putování džunglí, jaguáři, kanibalové - sakra co víc si mohl kluk přát ? - 85 %

01.12.2017 4 z 5

Na řece Zabu Na řece Zabu Karl May

Soubor tří povídek v podprůměru s opakujícími se osami příběhů. Naivní a jednostranná záležitost, jako kluk jsem to hltal, jako dospělému už mi ta dobrodružství z Orientu nejdou pod vousy - 40 %

30.11.2017 2 z 5

Knihy krve I-III Knihy krve I-III Clive Barker

Jednotlivé první tři díly jsem hodnotil samostatně, tento trojsvazek mi vychází jako celek s odřenýma ušima jako čistý průměr - 50 %

30.11.2017 3 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Originální původní nápad psát příběh na pokračování, inspirovaný Dickensem. Knihu jsem hodnotil jako celek za plný počet, proto nemůžu dát jednotlivým dílům jiné hodnocení než - 100 %

Noční výprava Noční výprava Stephen King

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Myš na míli Myš na míli Stephen King

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Celý život se považuju spíš za cynika, ale nestydím se přiznat, že mě tenhle příběh chytil za srdce a stál mě několik slz, i když jsem ho jako první viděl kdysi v kině s nezapomenutelným M. Clarkem Duncanem, který už bohužel po své míli prošel. Co se příběhu a formy týče tvrdím, že Zelená míle patří společně s TO, Vykoupením z věznice Shawshank a Svědectvím k tomu nejlepšímu co King napsal a obecně se u mě jedná o jedno z nejlépe napsaných dramat, které jsem kdy četl a to si myslím, že je velká poklona autorovi pohybujícímu se v žánru horror/fantasy. Pravdivé, kruté, dojemné a s kapkami naděje, že spravedlnost si najde každého - 100 %

29.11.2017 5 z 5

Fluke Fluke James Herbert

Velmi povedený nápad, rozhodně to nejlepší, co jsem od Herberta zatím přečetl. Milý příběh o jedné nečekané inkarnaci s báječně vystihnutým popisem psího života a taky o tom, co se může stát, až jednou naše lidská životní pouť dojde ke konci. V jednom mám ale jasno, rozhodně bych nechtěl být mouchou :-) - 85 %

29.11.2017 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Jsem zastáncem toho, že prequely, sequely a spin-offy většiny v minulosti povedených námětů by se neměly až na výjimky realizovat, protože většinou to smrdí průserem. Vetřelecká ( nebo Predátorská ) sága budiž tou výjimkou, kterou jsem ochoten přijmout, leč pan Lebbon mě rozhodně nepotěšil, protože nepřišel s ničím novým a víceméně jen louhuje už několikrát použitý sáček nápadů z filmových zpracování a já se přiznám čekal něco ve smyslu obohacení celé mytologie o nové prvky a směry, tak jako Ridley Scott v nových dvou Vetřelcích. Napsané je to svižně, některé fanoušky ságy to může nadchnout a nebo taky zklamat, u mě lepší průměr - 60 %

25.11.2017 3 z 5

Doktor Ox (5 povídek) Doktor Ox (5 povídek) Jules Verne

Průměrná sbírka povídek, ve které mně zaujaly jen ta titulní a Zajatci polárního moře - 50 %

24.11.2017 3 z 5

Vysoká hra patriotů Vysoká hra patriotů Tom Clancy

No upřímně jsem čekal daleko lepší práci od Clancyho, už vzhledem k tomu, že se jedná o jeho nejslavnější postavu. Problematika IRA je zajímavá, stejně jako popis jejich praktik, ale strašně to sráží celková naivita a a to co autor účelově vyplodil na posledních stránkách, to se jen tak nevidí, úplně jsem si vzpomněl na Ludluma a jeho Jasona Bourna. K překladu se snad ani vyjadřovat nebudu, jako celek zklamání - 40 %

17.11.2017 2 z 5

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Jestli tohle nebyla moje nejoblíbenější robinsonáda dětství ( možná ještě společně s Verneovými Dva roky prázdnin ) ať se propadnu do Východního Německa. Na první pohled pustý ostrov, na kterém ale celá rodinka Švýcarů objevuje nečekané věci, zvířata i trosečníky a má všechno, co kluk kdysi před lety hledal při honbě za dobrodružstvím. Tohle je srdcovka - 100 %

10.11.2017 5 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Neforemná, rozčvachtaná a smradlavá hrouda čehosi se koulí po okolí, pojídá dobytek a někdy i něco jiného ... aneb další příšera ze světa Cthulhu, která vznikla nekalými praktikami vidláckých, zdegenerovaných sedláků a šílených čarodějů ... No sorry, ale tahle šablona mě prostě neděsí - 30 %

10.11.2017 2 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Docela zklamaní, zlých snů mi sbírka nepřinesla ani trochu. Slušné 3, 4 povídky, ale s absencí aspoň nějaké vyložené pecky, většina povídek průměrných a na Kingovy poměry i několik vyloženě podprůměrných - 60 %

05.11.2017 3 z 5