Darja.8 Darja.8 komentáře u knih

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Skvělá kniha. Se smutným příběhem. Není to klasická červená knihovna.
Je to jen vyprávění ženy o své nemoci nymfomanii.

30.05.2022 5 z 5

Bastien, syn hvězd Bastien, syn hvězd Filip Nikodém

Krásná knížka.
Je v ní velice zajímavě pojato zneužívání mladistvých.
Ze začátku se to jeví,jako scifi.
Ale je to krásný příběh o hledání otce,kterému se ztratil syn.
A syna hledajícího svého otce.

24.05.2022 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Tak ten konec mě dostal. Takové rozuzlení jsem vážně nečekala.
Skvělá napínavá knížka:)

20.05.2022 5 z 5

Zapomeň na mě Zapomeň na mě Andrew Ewart

Skvělá knížka. Je zajímavá i z psychologického hlediska.

17.05.2022 5 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tak to byla jízda:).
Ani chvíli jsem se nenudila.
Super knížka:)

12.05.2022 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Zajímavý příběh.
Nevím jak vy,ale já bych nechtěla vědět svoje datum smrti.

06.05.2022 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

(SPOILER) Zvrácený příběh. Mirandy mi bylo upřímně líto. Proč se to stalo zrovna jí. Byla potrestána za svou krásu?
A to, že ji nechal zemřít,to byl vrchol!
Jinak je to dobře napsané.

05.05.2022 5 z 5

Do této knihy jsem se zprvu nemohla začíst. Ale dala jsem ji šanci. A rozhodně nelituji.
Dozvěděla jsem se spoustu věcí o drogách.
O tom jak moc ovlivnili průběh války.
Nejvíc mě překvapilo, že byl sám Hitler závislý na drogách.

04.05.2022 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Příběh vypráví o osudech 2 bratrů v období 2 světové války. Ben Solomon je Žid a Otto je synem Němců. Během okupace Němců poprosí rodina Ottu,aby odjel se svojí rodinou a pracoval pro říši,aby jim tak mohl pomáhat. Ottu však Nacisté změní a začne uvažovat jako oni. Beňová rodina jako jiní mnozí Židé se snaží přežít válku. Ben si později vezme Hannah a jejich láska trvá i po Hannahině smrti. Po mnoha letech Ben z televize zjistí, že si Otto Piatek změnil jméno a je z něj vlivná Chichadská osobnost. Rozhodne se odhalit pravdu a společně s právničkou Catherine usilují o soudní proces, který by prokázal opravdovou identitu pana Elliota Rosenzweiga...

Skvělá kniha.
Mohu jen doporučit.
Na konci knihy je k zodpovězení pár otázek.
Jedna z nich je, proč Beňová rodina stejně jako mnozí Židé nevyužili možnost útěku ze svých domovů, než to vše vypuklo?
Odpověď je zřejmá.
Nechtěli opustit své domovy,to co budovali a nechtěli přijmout příkazy Říše.
Bylo to proti jejich přesvědčení.
Kdybych se rozhodovala já a byla na jejich místě,taky bych neopustila svůj domov .
Ať už by mě čekalo cokoliv.
DÁVÁM 10 hvězdiček.

19.04.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Brilantní dílo.

06.04.2022 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

ANOTACE: Greta trpí Alzhaimrem a chodí za terapeutkou Alicjí,aby jí pomohla poskládat skřípky své minulosti ukryté hluboko v podvědomí.

MŮJ NÁZOR NA KNIHU:
Kniha je zasazena do prostředí 2. světové války a konkrétně do pohledu na život v koncentračních táborech.

Román je mistrně zpracovaným psychologickým dílem.
Prolíná se v něm několik časových linek.
Protkaných úvahami Grety,která se snaží proniknout zdí svých uzamčených vzpomínek.
Její terapeutka je jí v její cestě za znovuobjevením jejich vzpomínek neocenitelným pomocníkem.

Závěr románu je velmi překvapující a dechberoucí.

Nedivila bych se,kdyby kniha získala ocenění světového bestselleru.
Bezpochyby by si ji zasloužila.
Doporučuji
DÁVÁM 10 hvězdiček.

25.03.2022 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Tak tahle knížka mě naprosto dostala. Nejenže do poslední chvíle nevíte,kdo je Zaklínač duší,ani neznáte motiv,proč to dělá.
Knížka vás udrží v napětí do poslední stránky.
Místy jsem napětím ani nedýchala.
A konec ten je přímo mistrovsky vyvedený.
Doporučuji.
Dávám 10 hvězdiček

18.03.2022 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tato kniha mi hodně rozšířila obzory co se týče života vlků. Je až s podivem,kolik toho mají společné lidé a vlci. Jako každá knížka od Jodi je i tato velice čtivá a informativní tím nenásilným způsobem. Dávám 10 hvězdiček. Doporučuji

16.03.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tato knížka je nesehnatelná,tak jsem ráda,že se ke mě dostala alespoň v elektronické podobě.
Nedivím se,že je všude vyprodaná.
Je totiž skvělá. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Měla jsem jí přečtenou za 2 hodiny.

Příběh o lásce dvou lidí,kteří vzhledem k okolnostem nemohli být spolu,přestože oba moc chtěli,ale okolnosti jim to nedovolovali.

Skvělá knížka.

Dopručuji:)

05.03.2022 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Charles Ota Heller

Obdivuhodný pravdivý příběh jedné rodiny,která přežila koncentrační tábory,útěk,dlouhé odloučení od otce,který bojoval ve válce proti nacistům. Která přežila komunismus,kde jim všechno vzali. A která nakonec emigrovala do Ameriky. Kde autor knihy vybudoval svou kariéru a splnil si tak ,,americký sen" o svobodě a nezávislosti. Po letech se vrátil zpět do Čech a uvědomil si,že už nechce zapírat svůj původ. A otevřeně o něm promluvil v této knize. Doporučuji

03.03.2022 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Poslední Angiina vzpomínka je z tábora,ve kterém byla,když jí bylo 13 let. Následující události má jako v mlze. Oficiálně je jí 16,ale ona se stále cítí na svých 13 let. Nedokáže pochopit,co se stalo s časem,který mezitím uběhl. Začne docházet k psycholožce Lynn,která ji hodně pomůže objasnit co se tenkrát stalo. Zjistí se,že Angie trpí DID( disociaci) a skrývají se v ní další osobnosti. V případě velkého traumatu si člověk vytvoří jakýsi obraný mechanismus a zablokuje tak svou mysl přesněji řečeno vzpomínky na traumatickou událost. Knihu doporučuji už jen těm co se zajímají o psychologii. Konkrétně o disociační poruchu osobnosti.

02.03.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Skvělý román,kde se vypráví očima myšky do níž se reinkarnuje máma jedné holčičky příběh lidí zdánlivě spolu nesouvisejících. Nakonec se vše díky okolnostem vrátí do normálu a spousta lidí je díky malé myšce šťastnější,než kdy doufaly.

Myslím,že název knížky Myší díra je o každém z nás. Mnoho lidí zaleze do svého bytu či domu a nevidí nic než vlastní problémy a vůbec je nenapadne,že jejich soused byť napohled nevrlý,potřebuje jen trochu lásky. Nebo,že malý klučina nechápe svět dospělýma očima a jen se bojí o svou mámu. Cyril je posedlý čistotou,snaží se očistit alespoň prostor kolem sebe,když uvnitř jeho to nejde.
Jolana na první pohled nesnáší děti. Ale pod povrchem skrývá bolest z toho,že mít děti nemohla. Pak potká Dana a vše se změní...
Kniha znázorňuje svým způsobem každého z nás. Myslím,že někteří lidé by se v knize najít mohli a třeba jim pomůže uvědomit si,že svět není černobílý a kdoví,třeba někdo koho zná potřebuje pomoc a on o tom ani neví.
Snažte se dívat kolem sebe. Možná svět uvidíte jinýma očima než doposud.
I malý dobrý skutek se počítá. Byť jen váš úsměv co někomu rozzáří den,nebo přidržení dveří v obchodě. Je toho mnoho co můžete pro druhé udělat,každá maličkost se počítá.

Knihu doporučuji

01.03.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Představte si,jak by vypadal vás život,kdyby jste se rozhodli kráčet jinou cestou.
Poselstvím knihy je uvědomění si,že každé rozhodnutí,myšlenka,nápad má dopad na nás budoucí život. Ať už pozitivní nebo negativní. Nezáleží na tom,jaký život žijeme. Záleží jen na tom,jestli jsme šťastní nebo ne.
Velmi moudrá a inspirující kniha,která mě místy dovedla až k slzám a uvědomění si,že žádný život být napohled sebe horší nemá smysl vzdávat,protože nikdy nevíte co přijde.
Je důležité myslet pozitivně,jen tak můžete pozitivně ovlivnit vás budoucí život.
Doporučuji

28.02.2022