DarthZira DarthZira komentáře u knih

Angelika - Cesta do Versailles 2. Angelika - Cesta do Versailles 2. Anne Golon (p)

Ačkoliv se tato druhá část odehrává ve zdánlivě poklidném a tedy nudném měšťanském prostředí, akce rozhodně nechybí.

01.08.2024 4 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Akční, svižně napsané - a sladkobolné romantiky je tam podstatně méně, než by jeden čekal.

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Příjemná letní oddechovka, kterou ovšem náležitě ocení pouze znalec francouzské historie a zejména francouzské politiky 70. a 80. let.
Ostatní se určitě také pobaví, ale spoustu narážek nepochopí, čímž bude jejich čtenářský zážitek o hodně ochuzen.

Darth Maul: Lovec ze stínů Darth Maul: Lovec ze stínů Michael Reaves

(SPOILER) Jedna z knih, které předchází Epizodě I, takže odhaluje něco z toho, co ve filmech nestihlo být ani naznačeno.
Jak napsal AuroN - koho nebaví politika a intrikaření, ale dává přednost akci, ten bude zřejmě nadšený.
P.S.: Některé možná nepotěší zjištění, že řád Jedi byli fakt pěkný svině, o čemž by hlavní hrdina mohl něco povídat...

Háv klamu Háv klamu James Luceno

Hodně politiky a intrik, ještě více politiky a intrik... a navíc hodně, opravdu hodně Palpatina v jeho nejlepší formě! Co víc si přát?

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

Zábavná oddychovka kombinující v sobě fantasy se space operou a středověkým rytířským eposem.
Doporučuji každému, kdo má rád alespoň dvě ze zmíněných tří ingrediencí.

Vězeň Zhamanaku Vězeň Zhamanaku Lyon Sprague de Camp

Na tuto sérii mám zkrátka slabost a hotovo. Proto pět hvězd. Ostatně když tu může mít tolik jiných slabost pro sračky od mormonské fantičky Meyer nebo od té obtloustlé kravky E. L. James...

Věže Zanidu Věže Zanidu Lyon Sprague de Camp

Neslabší díl série, řesto mu musím dát čtyři hvězdičky.
Když tady jiní dávají pět hvězd sračkám od Stephanie Meyerové...

Rukojmí Ziru Rukojmí Ziru Lyon Sprague de Camp

Při čtení jsem se bavila moc.
To jsou tady všichni úplně na hlavu nebo co, že se mi snaží navykládat, že Padesát odstínů je ve srovnání s touto knihou veledílo?

Ruka Zeina Ruka Zeina Lyon Sprague de Camp

Zábavná oddechovka napsaná na 110 %.
Na Nobelovku ani na Huga to samozřejmě není, ale máte-li rádi příběhy na pomezí space opery a fantasy s pořádnou porcí humoru, je to přesně pro vás.

Královna Zamby Královna Zamby Lyon Sprague de Camp

Zábavná oddychovka na pomezí sci-fi a fantasy. Kdo znáte sérii Mark Stone, jedná se o něco na tento způsob, ale dle mého názoru s větší porcí humoru.
Normálně bych dala jenom čtyři hvězdičky, ale když vidím dosti nespravedlivá hodnocení jiných, tak musím ještě jednu hvězdičku přidat.
To jako myslíte vážně, že Twilight je lepší?

Řeky času Řeky času Lyon Sprague de Camp

Kdo máte Lyona Sprague de Camp zafixovaného jenom jako pokračovatele dobrodružství barbara Conana, nedobře děláte. Tento autor je vynikající v humoristické sci-fi, což ostatně dokazuje i v této povídkové sbírce.

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Četla jsem dávno před tím, než George R. R. Martin "přišel do módy".
Sci-fi horor podle mého názoru zvládl na jedničku.

Valentin Pontifex Valentin Pontifex Robert Silverberg

Závěrečný díl Majipoorské trilogie je naprosto skvostný - a závěrečným vyzněním nejspíš i dosti překvapivý.
Kombinace fantasy a space opery zkrátka jde Robertu Silverbergovi na jedničku s hvězdičkou. Pouze milovníci klasické military sci-fi asi nadšení nebudou, ale to je jejich boj.

Majipoorské kroniky Majipoorské kroniky Robert Silverberg

Komu připadal "Hrad lorda Valentina" příliš zdlouhavý nebo nepochopitelný, mohl by si zkusit najít cestu ke světu Majipooru přes tuto de facto povídkovou sbírku.
Za mě opět plný počet.

Hrad lorda Valentina Hrad lorda Valentina Robert Silverberg

Velmi originální svět, který mě zaujal.
Pravdou tedy je, že prvních více než 100 stránek jsem pořád váhala, jestli knihu mám dočíst nebo ne - vše je psáno optikou hlavní postavy, což je člověk, který ztratil paměť, takže se pohybuje ve světě, o kterém neví vůbec nic a není mu jasné, proč věci fungují, jak fungují - a podobně zmatený je i čtenář. Naštěstí jsem se "zaťala" a vytrvala, takže někde kolem strany 150 se všechno "poskládalo" a já si čtení začala neuvěřitelně užívat.
Silverberg je prostě mistr žánru na pomezí fantasy a space-opery.

Křídla noci Křídla noci Robert Silverberg

Svět, který je směsicí sci-fi, space opery a historizující fantasy z prostředí ze všeho nejvíc podobného renesanční Itálii. Za mě skvělá a velmi čtivá kniha s překvapivými zvraty. Náboženského patosu (včetně konceptu nesmírné hříšnosti nezávazného sexu) by na můj vkus mohlo být trochu méně, ale pořád ještě tyto drobnosti výrazně neruší.

Příchod noci Příchod noci Isaac Asimov

Další perfektní "pecka" z pera dvojice Asimov-Silverberg. Bohužel většinou zdejších čtenářů nepochopená.

Pozitronový muž Pozitronový muž Isaac Asimov

Podle mého spolupráce Asimov-Silverberg je vynikající. Možná to bude tím, že oba autory mám nesmírně ráda, ačkoliv jsou každý jiný. Ovšem pokud "dají síly dohromady", vždycky je výsledkem dílo, kterému musím dát plný počet.
Osobně ovšem nesouhlasím s komentátorem stilgar1, že román je "zatvrzele ateistický". Spíš mám dojem, že zodpovězením otázky, co je hlavní podstatou lidství, jako by se blížil názorům Tolkiena.

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Kombinace sci-fi a detektivky, který vyšla na můj vkus na jedničku.