daza.dt daza.dt komentáře u knih

Poslušná manželka Poslušná manželka Samra Zafar

Čtivě napsaná kniha, za mě velké plus, že ji napsala přímo hlavní hrdinka. Obsahuje i její osobní fotky (a je to vážně krásná ženská). Úžasná a silná osobnost, která se nenechala zlomit, bojovala a vybojovala.

13.10.2020 5 z 5

Legendy kriminalistiky Legendy kriminalistiky Miroslav Vaňura

Přečteno jedním dechem, literární veledílo jsem nečekala. Navíc když aktéry jednoho příběhu znáte - tak na to zase koukáte jinak. Rozhodně doporučuji.

03.08.2020 5 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Téma mě nadchlo, ale zprácování bych asi ještě trošku dopilovala. Ale i tak se čte velmi dobře - dvě dějové linky se hezky prolínají, i když ta současná pro mě dost pokulhávala. ta pravěká se mi zdála daleko lépe propracovaná. I tak stojí za přečtení.

03.08.2020 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Moje první kniha od autorky, tak nemám jak srovnávat s jiným jejími knihami. A taky začít číst 4 dílnou sérii čtvrtým dílem - to asi taky moc dobrý postup. V knihovně totiž zbyl jen tento. :)
Ale myslím si, že zrovna v tomto případě to opravdu není problém. Žádné světoborné přínosné dílo to opravdu není, ale na odpočinek a oddych ideální. Takové hezké, milé čtení na dobrou noc. Za sebe musím říci, že mi tato kniha moc pomohla během mojí čtecí krize, kdy jsem se nemohla začíst do žádné knihy. Takže autorko díky

12.05.2020 4 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Neuvěřitelná kniha - dlouho ve vás bude doznívat. Podobných knih s touto tématikou jsem již četla řadu, ale tato je z pohledu "evropské muslimky" (narozené a vychované ve Francii) pohled z tohoto úhlu nebývá tak častý. O to víc je tato kniha šokující.

02.12.2019 5 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Totálně jednoduchá absurdní oddychovka - ideální při nachlazení během kurýrování do postele. Během čtení mě stále napadla scéna z filmu Limonádový Joe - .....všichni máme skvrnu velikosti mexického dolaru.... Naprosto chápu, že tímto prvním dílem celá série skončila :)

20.11.2019 3 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Moc hezky napsaná kniha, čte se sama. Jsou tam i recepty, které autorka sama vaří. Je pravda, že zdravotnický systém v Anglii mě trošku zarazil. Opět se potvrdilo pravidlo, že bez milující rodiny a dobrého zázemí člověk nedokáže nic. Kozám zdar.

11.10.2019 4 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Záměrně jsem nechtěla vidět filmy dřív, než si přečtu knížku. Chtěla jsem si postavy představit sama - chyba lávky, stejně jsem tomu neunikla - v knížce jsou fotky z filmu. Ale to nakonec to vlastně nevadilo. Všechny tři povídky se četly velmi rychle, příjemné čtení na dovolenou, ale rozhodně bych šetřila výrazy typu velkolepé apod. Obdivuji filmaře, že tohle dokázaly roztáhnout na 3 samostatné filmy - celá kniha mohla být klidně jeden film. Když tady čtu ta různá hodnocení - filmy asi oželím.

29.08.2019 5 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Mám ráda knihy toho typu, člověka donutí přehodnotit nespokojenost se svojí momentální situací. Knížka se četla velmi rychle - rozhodně doporučuji. Více takových to šťastných konců.

10.06.2019 5 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Delphine Minoui

Při tématu této knížky je těžké napsat, že se mi to líbilo. Kniha je nicméně napsaná velmi čtivě, děj vás strhne, až si někdy během čtení říkáte, to snad ani není možné a hrdince málem hlasitě fandíte. Klobouk dolů před touto holčičkou, co všechno prožila a jak to všechno zvládla. Nedělám si ale iluze, že by došlo k rychlému zvratu a už by k tomuto nikdy nedocházelo. Toto je jen malá kapka v moři. :(

11.01.2019 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Prudce čtivé, škoda, že je knížka tak tenká, klidně bych ji brala delší. Krásný duchařský román, ze kterého na vás úplně dýchá atmosféra staré Anglie. za mě 100% spokojenost.

11.01.2019 5 z 5

Psáno ve hvězdách Psáno ve hvězdách Aisha Saeed

Kniha se četla opravdu velmi rychle, úžasně napsané - také jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je šílené, že některé tradice jsou stále dodržovány i když ubližují. Chápu, že rodiče pro své děti chtějí (nebo by alespoň měli chtít) to nejlepší, ale ne vždy je to ku prospěchu věci.

02.11.2018 5 z 5

Kamara - hrdá amazonka Kamara - hrdá amazonka Birgit Fiolka

Knížka opravdu mile překvapila, čekala, jsem nějakou růžovou knihovnu, ale kupodivu to mělo děj a spád a překvapivý konec. Za mě spokojenost. Četla se rychle až moc rychle. :)

05.10.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nejsem fanoušek tohoto žánru, po knize jsme sáhla až díky seriálu. Rozhodně nelituji. Knížka se četla rychle, dobře, ale závěr knihy je pro mě nečekaně useknutý, nedokončený. Možná příprava pro další pokračování. Uvidíme.

05.09.2018 4 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Úžasně čtivě napsané. Těšila jsem se na román, zmlsaná Žítkovskými bohyněmi, ale rozhodně jsem nebyla zklamána.

28.03.2018 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Krásně napsáno, četlo se velmi rychle. Lepší než druhý díl

16.03.2018 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl se mi zdál lepší než první, ve kterém se dle mého názoru nic moc nedělo. Ale stále se nedostavilo to nadšení, které strhlo celý svět. Tak nevím, asi to čtu nějak špatně.

04.03.2018 3 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Jasně, stručně, přehledně. Pro mne poučné a řada věcí vás opravdu donutí se pořádně zamyslet. Osobně by mě rychlost 28 dní nevyhovovala, spíše 28 týdnů. Byla jsem velmi mile překvapena. Doporučuji k přečtení.

07.11.2017 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Jak již psali i jiní, kdysi jsem měla stejnojmenný seriál moc ráda, tak jsem to této knize sáhla znovu.
Krásné čtivé příběhy, takové pohádky pro dospělé před spaním. Nic moc náročného, čte se samo.

17.10.2017 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knížka se opravdu četla sama, chvílemi jsem si až říkala - to snad ani není možné - ale to si říkám skoro u všech knížek s touto tématikou, které čtu. Ono je opravdu krásné hledat svého bohatého prince z pohádek tisíce a jedné noci, ale pak se občas nestačí divit co pak zažije. Ale nepěkných věcí se člověk může dočkat i od "Českého Honzy". Ale konec filozofování - knížka je zajímavá, velmi čtivá - u mě spokojenost, rozhodně doporučuji.

27.09.2017 5 z 5