daza.dt daza.dt komentáře u knih

Pakistanská pomsta Pakistanská pomsta Monika Wurm

Už dlouho jsem se tak nenasmála. ÚŽasné!
Mám kamaráda z Pakistánu tak jsem si od něho nechávala překládat některé věty v Urdu, které v knize autorka uváděla. A překlad kupodivu odpovídal realitě.
Ovšem když jsem mu četla úryvky tak byl dost v šoku.
Jasné rozdělení kladných a záporných hrdinů bylo úžasné. Kladný hrdina (měří 2 metry, je krásně navoněný, vždy potentní, toužící řešit své pocity s ženou a má s ní sex na veřejnosti - například na liliovém poli) a záporák (malý až zakrslý, smrdí pachem rozkladu - a to i když je vykoupe, impotetní, násilnický). Jedním slovem neuvěřitelné.

05.06.2020 5 z 5

Vražda v ulici Black Swan Vražda v ulici Black Swan Andrea Penrose

Čekala jsem daleko více. Chvílemi jsem se musela přemlouvat, abych to vůbec dočetla. Ale nakonec se to povedlo, podruhé se k ní ale nevrátím.

05.06.2020 3 z 5

Kriminální případy ze Šumavy IV. Kriminální případy ze Šumavy IV. kolektiv autorů

Krátké příběhy, četlo se velmi dobře, škoda, že není více dílů.

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

ani druhý díl nezklamal, krásný popis staré Prahy - až tedy smekám, jak to měla autorka připravené a načtené. Knížka se četla velmi dobře a hurá na 3 díl.

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jiří Grant

Od knihy jsem nic nečekala a mile mě překvapil úhel pohledu obyčejných lidí (kteří, byli znechuceni chováním některých svých sousedů za války a nedovedli si představit s nimi dál žít po jejím konci). Chtěli žít s čistých stolem od začátku - nově. Následné vyrovnávání se s realitou a poválečnými stavy společnosti. Škoda, že je knížečka ten tenká - myslím, že by stálo za to, ji více propracovat.

12.05.2020 3 z 5

Dívka, kterou nikdo nehledal Dívka, kterou nikdo nehledal Kristýna Pivodová

Tenoučká knížečka, přečtená velmi rychle během večera, ideální na stonání do postele. Přiznám se, čekala jsem více, ale dalo se - vracet se k ní tedy určitě nebudu.

12.05.2020 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Po knížkách Na kopci a Polednici jsem velmi ráda sáhla po další - a Jiří Březina opět nezklamal.
Promlčení mi přijde lépe propracované než Polednice. Děj byl poutavý, knížka se četla velmi dobře a poprvé se mi nepodařilo uhodnout pachatele. :) Rozhodně doporučuji. Jen tak dál.

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Knížku mi strčila do ruky paní knihovnice, když jsem tápala mezi poloprázdnými regály před zavřením knihovny díky Corona viru. Prý se mi bude líbit a měla pravdu - během toto zmatku co se odehrával venku, byly tyto krátké povídky s dobrým koncem velmi příjemným pohlazením po duši.

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Moje první kniha od autorky, tak nemám jak srovnávat s jiným jejími knihami. A taky začít číst 4 dílnou sérii čtvrtým dílem - to asi taky moc dobrý postup. V knihovně totiž zbyl jen tento. :)
Ale myslím si, že zrovna v tomto případě to opravdu není problém. Žádné světoborné přínosné dílo to opravdu není, ale na odpočinek a oddych ideální. Takové hezké, milé čtení na dobrou noc. Za sebe musím říci, že mi tato kniha moc pomohla během mojí čtecí krize, kdy jsem se nemohla začíst do žádné knihy. Takže autorko díky

12.05.2020 4 z 5

Po stopách záhad Po stopách záhad Petr Vokáč

Kniha je takový pel-mel, jak se říká od Bacha po Vlacha (na pár stránkách autor skáče od Nefertiti přes Jantarovou komtatu přes Projekt Manhattan,.....) Upřímně - mě se teda kniha moc nelíbila, spíše bych ocenila méně téma a důkladnější propracování tématu.

12.05.2020 1 z 5

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Po knížce jsem sáhla ve chvílích velkého zoufalství, když jsem před plnou skříní zjistila, že nemám co na sebe. A taky jsem chtěla vědět, jak to ta ženská dělá, že jí to tak vždycky sluší. Knížka je velmi hezky vizuálně udělaná, ale že by vám nějak moc poradila - to se říci nedá. Prostě když máte 56 kg a 175 cm - tak vám prostě musí slušet i pytel ob brambor. Takže hurá hubnout a šetřit. :)

11.02.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Duchařské knihy a horory mám ráda. Trošku mě zklamal na můj vkus rychle utnutý konec knihy: nalezelo, vyhrabáno a konec. Na to jak byla kniha rozvláčná čekala bych větší vykreslení životních příběhů jednotlivých holčiček (obětí) nebo alespoň jejich rodin. Ale jinak spokojenost. Navíc se mi kniha hodila do výzvy - obálka, která se vám nelíbí. :)
Autorka sice uvádí, že se nechala inspirovat Hardtmuthovou vilou z Českých Budějovic, ale na obálce je příšerná "americká" vila.

06.02.2020 3 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Hřebejk, Votruba, doktor Cafourek z písecké pátračky jsou úžasní. Tyto příběhy nikdy nezklamou, škoda, že jsou tak krátké. Někomu se možná nemusí líbit styl psaní či nespisovná čeština - ale krásně to vše dokresluje a vystihuje situaci.

30.01.2020 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Po přečtení knihy "Na kopci" jsem s chutí sáhla na této. Asi jsem čekala trošku víc, ale i tak jsem byla spokojena. Vrah je sice snadno uhodnutelný, ale zase vás to potěší, že jste na to přišli. :)

30.01.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přiznám se nejsem fanda sci-fi, ale tuhle knihu miluju. Krásně napsáno a i když je kniha z 50 let, téma je stále aktuální a rozhodně nezapadne. Krásně vás to vtáhne - ráda se k této knize vracím.

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Po knize jsem sáhla v knihovně náhodou, ale moc mile překvapila. Děj měl spád, nečekané zvraty, rozhodně vás to vtáhne do děje. Ač prvotina autora - opravdu se povedla. Zajímavé téma, uvěřitelně popsáno. Mrknu se určitě i po dalším knihách.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po "Haně" jsem sáhla i po této další knize. Opět nezklamala! Knížka vás vtáhne, úchvatně popsané osobnosti, jejich vývoj, pocity.... Čte se sama. Už se těším na další knihy.

22.01.2020 5 z 5

Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Zdeněk Jirotka ml.

Jak už psali ostatní - milé čtení na cestu do práce nebo na dobrou noc před spaním. Mile napsáno. Škoda, jen, že je kniha tak krátká.

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Jako u Cizinky (od Diany Gabaldon) jsem i v tomto případě viděla nejdřív seriál. Líbil se mi, ale chybělo mi tam více vysvětlení a upřesnění souvislostí. V knížce je vše víc vysvětleno a rozvedeno a upřesněno. Příjemné odpočinkové čtení, děj rychle ubíhal, psané velmi čtivě. Těším se na další 2 díly knihy.

22.01.2020 5 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Zajímavé čtení, krátké příběhy, které se čtou opravdu rychle. Je vidět, že jsme si jako lidstvo moc nepolepšili a stále jsme se k sobě neuvěřitelně krutí a lhostejní. Jako rodilého Hradečáka mě překvapilo množství příběhů z okolí Hradce Králové.

12.12.2019 5 z 5