daza.dt daza.dt komentáře u knih

Golem a Sára - Záhadné vraždy v pražském ghettu Golem a Sára - Záhadné vraždy v pražském ghettu Vladimír Kavčiak

No, co napsat - tak snad......
1/ přiznám se, že zdejší komentáře pro mě byly výzvou, abych to dočetla. Ano zvládla jsem to - mohu o sobě hrdě říci PŘEČTENO
2/ autorův popis svatební noci novomanželů mě bude strašit ještě dlouho....
"Její nohy se rozletěly a čněly nad ním, lehce se chvěly jako větve za jarního vánku. Nevnímala svůj dech, jak se jí krátil, ani oční bulvy, které jí zapadaly hluboko za víčka. Ani Tadeáš (ženich)na tom nebyl o moc lépe. Rovněž o sobě nevěděl. Klouzal se a smýkal sebou jako ve smrtelné křeči......"
Chápu, že autor není Rosamunde Pilcher nebo Steelová - ale takhle nééééééé.
3/ tak bych to nějak uzavřela. Opravdu se to nevyplatí číst, chápu, že to byl dárek z 400. letům výročí Rabiho Löwa, ale chudák "oslavenec".

12.12.2019 1 z 5

Provdaná proti své vůli Provdaná proti své vůli Lajla

Neuvěřitelná kniha - dlouho ve vás bude doznívat. Podobných knih s touto tématikou jsem již četla řadu, ale tato je z pohledu "evropské muslimky" (narozené a vychované ve Francii) pohled z tohoto úhlu nebývá tak častý. O to víc je tato kniha šokující.

02.12.2019 5 z 5

Osudové lásky Bedřicha Smetany Osudové lásky Bedřicha Smetany Jaroslav Smolka

Krásně a přehledně napsané příběhy jednotlivých důležitých žen v životě Smetany. Co jedna žena - to jedna kapitola. Čte se velmi dobře a rychle, škoda, že je to tak úzká knížečka. Za mě 100% spokojenost.

02.12.2019 5 z 5

Dívka ze Summer Hillu Dívka ze Summer Hillu Jude Deveraux (p)

Totálně jednoduchá absurdní oddychovka - ideální při nachlazení během kurýrování do postele. Během čtení mě stále napadla scéna z filmu Limonádový Joe - .....všichni máme skvrnu velikosti mexického dolaru.... Naprosto chápu, že tímto prvním dílem celá série skončila :)

20.11.2019 3 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Moje druhá zkušenost s touto autorkou a opět nic moc - přehlídka příšerných typů mužů, které je možné potkat. Hrdinku jsem chvílemi litovala - ale většinou jsem si říkala, to snad není možné. Knížečka je přečtená během chvíle je uzoučká.

06.11.2019 3 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

K této knize jsme sáhla díky pozitivní zkušenosti s knihou Slzy prodaných dívek (která byla velmi čtivá), ale tady se to nějak moc nepovedlo. Hlavní hrdinka - musela být dle popisu neuvěřitelně krásná (i když bratrům Arabům stačí blond barva a máte vyhráno) tedy blondýna se zelenýma očima a plochá taky rozhodně nebyla - ale to je asi tak vše. Rozumu ta dívenka moc nepobrala (to kulantně řečeno). K pokračování této knihy asi nesáhnu - byla by to ztráta času. Za mě 3 hvězdičky za snahu.

06.11.2019 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Autorku jsem předtím neznala, a vzhledem k autorčinu původu a prohlášení, že vše jen jen čistá fikce, jsem mnoho nečekala. Ale knížka mě opravdu mile překvapila - bylo to čtivé, děj velmi rychle ubíhal, chvílemi mi to tedy přišlo až moc překombinované (jak už psali jiný v předešlých komentářích) - těch náhod bylo chvílemi až moc. Výsledek, ale dopadl dobře. Rozhodně doporučuji.

06.11.2019 5 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Knížky této autorky mě baví - vždycky je to pohádka s dobrým koncem - ideální na dobroru noc

06.11.2019 5 z 5

Klášter božích panen Klášter božích panen Dagmar Štětinová

Asi jsem od knížky čekala více, ale jak autorka sama píše - dozvědět se více informací bylo téměř nemožné - kupodivu se s ní v Polsku na toto téma moc nikdo bavit nechtěl. Čekala jiné zpracování - chvíle mi to přišlo zmatené a ne moc jasné. Opět vyděsilo co je možné udělat člověku pro peníze.
díky knize si pak člověk alespoň začne hledat i další informace

05.11.2019 4 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Xiao Hong

Knížka mě dostala. O čínské literatuře 30 let minulého století pravda moc nevím, ale Xiao Hong píše opravdu tak, že vám povídky nepůjdou z hlavy. Hnedka první povídka - Dětská nevěsta vás vysloveně dostane (tedy alespoň u mě se to autorce povedlo). Škoda. že autorka zemřela tak mladá, zajímal by mě její další posun v tvorbě.

11.10.2019 5 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Moc hezky napsaná kniha, čte se sama. Jsou tam i recepty, které autorka sama vaří. Je pravda, že zdravotnický systém v Anglii mě trošku zarazil. Opět se potvrdilo pravidlo, že bez milující rodiny a dobrého zázemí člověk nedokáže nic. Kozám zdar.

11.10.2019 4 z 5

Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Únos urozené panny – Břetislav a Jitka Oldřiška Ciprová

Zajímavě pojato, taková milá pohádková oddychovka na cestování nebo před spaním. Stránky ubíhají ani nevíte jak, ale opravdu nečekejte žádné světoborné dílo.

07.10.2019 4 z 5

Čarodějka Issy Čarodějka Issy Melvin Burgess

Čekala jsem víc mnohem víc, ale dalo se. Znovu ale již ne.

07.10.2019 2 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Dalo mi problém se začít, ale nakonec se kniha stala překvapivě čtivou.

07.10.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Toto je moje první knížka od této autorky - nevěděla jsem tedy co čekat.
Jednotlivé kapitoly jako jednotlivé příběhy postav mě přišly jako neotřelý super nápad. Po prvních dvou kapitolách jsem si říkala super úžasný, později s přibývajícími kapitolami a postavami mi to přišlo chvílemi nepřehledné a pak to nějak skončilo - tak nějak bez konce.....nebo možná mi něco uniklo. Kniha mi přišla taková nedokončená.

07.10.2019 4 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Záměrně jsem nechtěla vidět filmy dřív, než si přečtu knížku. Chtěla jsem si postavy představit sama - chyba lávky, stejně jsem tomu neunikla - v knížce jsou fotky z filmu. Ale to nakonec to vlastně nevadilo. Všechny tři povídky se četly velmi rychle, příjemné čtení na dovolenou, ale rozhodně bych šetřila výrazy typu velkolepé apod. Obdivuji filmaře, že tohle dokázaly roztáhnout na 3 samostatné filmy - celá kniha mohla být klidně jeden film. Když tady čtu ta různá hodnocení - filmy asi oželím.

29.08.2019 5 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Přiznám se, málem bych tuto nenápadnou knížku v knihovně přehlídka - a to byla velká škoda. Myslím si, že její přečtení zasáhne každého.
Jasně válka je strašná ať už je kdekoliv, ale následné popírá spáchaných skutků je neopustitelné a společnost by se tomu měla postavit čelem a NE to stále popírat, jako se to bohužel stále děje. Po přečtení vyvstane dlouhá řada otázek. A to je dobře. Myslím, že řada čtenářů bude hledat více o tomto tématu.

07.08.2019 5 z 5

Velký pitaval města Písku Velký pitaval města Písku Ladislav Beran

Upřímně, čekala jsem víc. Miluju radu Vacátka a tak jsem doufala, že to bude v podobném čtivém a zábavném duchu. V podobném duchu to bylo - ale mohlo to být čtivější. Krátké kapitolky, slovník i výrazy se opakovaly stálo dokola. Dost mě kniha zklamala.

07.08.2019 4 z 5

Kábulské vlaštovky Kábulské vlaštovky Yasmina Khadra (p)

Také mě tento styl psaní moc nevyhovuje, ale příběh byl silný. Vzdělaní lidé, které semele dav fanatiků a postupně je vtáhne do otřesných skutků.

23.07.2019 4 z 5

Ovládnutá Ovládnutá Portia Da Costa

Třetí díl - konečně vše uzavřeno. Vzala jsem si tuto trilogii na dovolenou pro oddychové čtení. Přečteno, ale rozhodně se k těmto dílům vracet nebudu. Na dovolenou dobré, ale to je tak vše.

15.07.2019 3 z 5