daza.dt daza.dt komentáře u knih

Nespoutaná Nespoutaná Portia Da Costa

Po zklamání z prvního dílu jsem doufala v zlepšení - bohužel k tomu nedošlo.

15.07.2019 3 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

Přiznám se, že přirovnání z Pretty Woman mě dost zarazilo, podobné mi to moc nepřišlo. Spíš takový podivný hybrid mezi 50 odstíny a pohádky jak chudý holka ke štěstí přišla. Takové čtení bez děje na oddych.

15.07.2019 3 z 5

Sedm kamenů pro cizoložnou ženu Sedm kamenů pro cizoložnou ženu Vénus Khoury Ghata

Knížka se mi moc nelíbila, styl psaní mi nesedl i zpracování příběhu mě zklamalo.

15.07.2019 2 z 5

Call Girl v utajení Call Girl v utajení Rebecca Kade

Knížka se četla rychle, děj nic moc. Čekala jsem trošku něco jiného. Není to žádné světoborné dílo - taková oddychovka.

28.06.2019 3 z 5

Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici Policistka volá o pomoc - problém s integrací nelze vyřešit na ulici Tania Kambouri

Co k této knize napsat. Je dost depresivní čtení. Pozitivní budoucnost nás rozhodně nečeká. Klobouk dolů před touto policistkou, co si všechno musí nechat v práci líbit od spoluobčanů. Je to vážně síla. Rozhodně doporučuji za přečtení každému.

24.06.2019 5 z 5

Papežova dcera Papežova dcera Anna Březinová (p)

Četla se opravdu rychle, ale jak již psali jiní o Lucrezii toho tam moc nebylo. Pokud by se chtěl člověk dozvědět víc - tak ať rozhodně sáhne o jiné.

18.06.2019 5 z 5

Salaì má pochyby Salaì má pochyby Rita Monaldi

Přiznám se, zklamalo mě to, nedočetla jsem. Forma dopisů mi nevyhovovala i ty záměrné pravopisné chyby. Škoda.

14.06.2019 2 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Knížka je vážně síla, donutí Vás se hodně zamyslet nad tím, jak se vlastně máme fajn. Kdysi jsi viděla film Padlé ženy (2002) s podobnou tématikou - asi si ho zase opráším a kouknu se. Knihu rozhodně doporučuji.

13.06.2019 5 z 5

Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Romana Junková

Co napsat.... asi nás autorka pozorovala u nás doma. :) Máme sice jenom 2 kočky, ale často jsem je v příbězích poznávala. Takže 100% doporučuji - nejen kočičím lidem :)

10.06.2019 5 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Mám ráda knihy toho typu, člověka donutí přehodnotit nespokojenost se svojí momentální situací. Knížka se četla velmi rychle - rozhodně doporučuji. Více takových to šťastných konců.

10.06.2019 5 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Susan Johnson

Na červenou knihovnu děj rychle odsýpal a mělo to spád. Samozřejmě vše muselo dopadnout dobře a mladý prostopášný vikomt si uvědomil kvality monogamního života a bohatou vdovou. Ach. :)
Oddychovka na dobrou noc jak dělaná.

31.05.2019 5 z 5

Arabská milenka Arabská milenka Mirka Manáková

Milá oddychovka, četla se rychle, děj měl spád, nic moc náročného. Je pravda, že to bylo chvílemi až neuvěřitelné. Kdo čeká něco podle skutečné události - sáhněte raději po jiné knize. Tohle je skutečně spíš taková pohádky s happy endem, kdy zlo je potrestáno a dobro zvítězí.

23.05.2019 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Smutné čtení, jak psali již ostatní, když si člověk to vše vloží do souvislostí, které následovaly - tak až mrazí. Jinak co se týče hodnocení knihy - zatím moje první od této autorky, tak nemohu porovnávat jestli je horší či lepší než ostatní.

21.05.2019 3 z 5

Italská invaze v Praze Italská invaze v Praze Libuše Palková

Pracuji s jedním Italem, tak jsem byla zvědavá, jestli moje postřehy budou podobné - a jsou !!! Velmi mile napsaná útlá knížečka, čte se velmi rychle. Více asi ocení ti, kteří se se "špagetožrouty" potkávají často nebo s nimi spolupracují. :)

21.05.2019 3 z 5

Podivné povídky Podivné povídky Daniela Kovářová

Úžasně napsaná kniha, z některých povídek až mrazí - třeba dopis rodičům od dcery, která je ve střídavé péči. To by se mělo číst povinně.

21.05.2019 5 z 5

Cela č. 33 Cela č. 33 Olga Malá

Zajímavě napsaná kniha, která Vás zasáhne. Donutí se Vás se dlouze zamyslet, co by člověk udělal sám, kdyby se dostal do stejné situace. Jak by se asi zachoval, jak by to snášel? Po přečtení této útlé knížečky - pevně doufám, že se této životní zkušenosti vyhnu. Musí to být strašné.

07.05.2019 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Knížka se četla rychle, děj měl spád, vše dobře gradovalo. Ale je pravda, že tam mohlo být trošku méně té červené knihovny (všichni nevolníci byli chápaví, uvědomělí, závěrečný happy end - no dobrá, pohádka má dopadnout dobře). Není to žádné složité dílo, hezky a jasně rozdělené role klaďasů a záporáků. Doporučuji.

06.05.2019 5 z 5

Vítr a pravda Vítr a pravda Michael Peinkofer

Přemlouvala jsem se dočíst, ale povedlo se. Přiznám se, kniha mě moc nenadchla - rozhodně se k ní nevrátím.

24.04.2019 2 z 5

Kočičí pověsti Kočičí pověsti Eva Beranová

Knížku jsem dostala od kolegyně kočkomilky. Zajímavé příběhy, ale příliš mě neoslovily. Asi už nejsem cílovka.

18.04.2019 4 z 5

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Přiznám se, knížka mě hodně zklamala. Přemlouvala jsem se ke čtení.

18.04.2019 2 z 5