Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak jsem se odhodlala k přečtení něco o Sherlocku Holmesovi a můžu říct, že mě tento příběh vtáhl do děje. Tajemné, dobrodružné, děsivé. A taky napínavé. Takový to na mě udělalo dojem. Určitě mrknu po jiných knihách o tomto detektivu :)

16.11.2017 4 z 5

Zase dobrý díl. Nemám co vytknout. Je čtivý, zábavný, temný, záhadný… Je to takový odpočinkový díl. Voldemortova minulost je zajímavá. A smutná, proč jinak by se z něj stalo to, co se z něj stalo?

16.11.2017 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Mě se kniha moc nelíbila. Očekávala jsem nějaký velkolepý příběh. Ale nakonec nemastné, neslané...

28.10.2017 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zajímavé. Další příběh, nad kterým se musíte chtě nechtě pozastavit a přemýšlet. Přemýšlet nad svým životem a pokusit se najít ten svůj smysl života. Přesto si nemyslím, že je to tak skvělá kniha, jak se všude hlásá.

08.09.2017 4 z 5

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou se mi četla hůř, až ke konci (posledních 40 stránek) to mělo nějaký spád. Na druhou stranu je to něco, nad čím se člověk musí pozastavit a zapřemýšlet...

29.06.2017 4 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Psí zima je skvělá kniha. Je to vtipné, čtivé a tak trochu napínavé. Protože zvědavost je silná a potřeba vědět, co Lota provede na dalších stránkách ještě větší.

03.05.2017 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Skvělé uzavření téhle série. Nemám co vytknout, příběh jsem si užívala plnými doušky. Bylo to čtivé, zábavné, napínavé. Ale až po druhém přečtení jsem dokázala ocenit závěr knihy.

03.05.2017 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Kalpzubovu jedenáctku jsem poprvé četla kvůli čtenářskému deníku. A myslím, že právě teď mohu docenit to, co jsem tenkrát neviděla.

17.11.2016 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Zatím nejslabší díl, co jsem četla. I když se toho stalo hodně – intriky, zrada, zlost, nenávist, ale i závist, naděje, touha… A má to zatraceně silný příběh, myslím, že to chtělo trochu víc… Trochu víc… Napětí? Jo, asi jo. Napětí a ještě něčeho, ale nemůžu přijít na to správné slovo. Možná za to může ten sněm čarodějů, ten mě moc nebavil.

17.11.2016 4 z 5

Beowulf Beowulf neznámý - neuveden

Díky filmu jsem si chtěla Beowulfa přečíst a když jsem ho jednou viděla v jednom malém nejmenovaném knihkupectví, nebylo dál o čem přemýšlet. A musím říct, že film byl přikrášlen (co si pamatuji). Nebylo to špatné, i když se některé kousky četli hůře a v postavách jsem se trochu ztrácela. Ale to bude hlavně tím, že se v této mytologii nevyznám. Myslím, že tato kniha bude spíš pro nadšence, kteří se o to opravdu zajímají.

22.10.2016 3 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Nejhorší díl s Anitou, co jsem zatím četla. Moc zbytečných stránek, moc zbytečného sexu. Oživování odflákla a jen MOST mě udržel v pozornosti. Bojím se dát šanci dalším dílům…

22.10.2016 2 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Les oběšených lišek jsem poprvé četla asi před šesti lety. A i po takové době mi má stále co nabídnout. Dobrodružství, humor, napětí. Paasilinna snad nikdy nezklame :)

22.10.2016 4 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Tyto pohádky jsou kouzelné. Je tu moudrost, odvaha, spravedlnost. Silné příběhy. Nejvíce mě bavil asi Šťastný princ spolu se Slavíkem a růže, Mladý král a Rybář a jeho duše.

30.07.2016 5 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

První díly byly super. Skvěle jsem se odreagovala, odpočla, pobavila. Škola noci je série, která se čte (četla) sama. Nemusíte u toho přemýšlet. Ale později jsem byla spíše otrávená. Bylo to zbytečně protáhlé, nudné a otravné. Hodně jsem tenkrát přemýšlela, jestli knihu dočtu. Nakonec ano, ale další už jsem neotevřela a přestalo mě zajímat, jak celá ta série skončí. Jediný klad byl, že dvojčata se rozhádala. Popravdě, to jejich dokončování vět mi lezlo na nervy… (Proč to má tolik dílů??)

28.07.2016 1 z 5

Až napodruhé jsem našla to, co jsem poprvé neviděla a pochopila, co všichni na Hobitovi vidí. Je to úžasná fantasy pohádka, která se četla velmi dobře. Kouzelný svět, který se chytí a už nechce pustit, snad až s poslední stránkou. Určitě se k Hobitovi někdy vrátím :)

28.07.2016 4 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Smutné, temné, depresivní a drsné. Ty chvíle radosti a lásky jsou krásné. Neuvěřitelná atmosféra, která doslova vtáhne do děje a už nepustí. Kresby jsou více než nádherné. Rozhodně doporučuji!

17.07.2016 5 z 5

Země je hříšná píseň Země je hříšná píseň Timo K. Mukka

Tato kniha se zařadila mezi mé nej. Je drsná, krásná, čtivá a hned napoprvé upoutala mou pozornost (četla jsem ji 3x). Pan Mukka má svůj styl psaní. Takový zajímavý, drsný, s ničím se nesere. A to se mi na tom líbilo. Už v té době to muselo pobouřit.

17.07.2016 5 z 5

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Kniha mě zaujala už na škole, a tak to chtělo jen čas, než jsem ji otevřela. A musím říct, že mě to bavilo víc, než jsem čekala. Tento příběh jsem přečetla jedním dechem. Bylo to zvláštní, podivné a přece poutavé. Další dvě povídky už nebyly tak napínavé a čtivé, ale stále mě udržely v pozoru. Markheim mě bavil víc.

04.06.2016 4 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Tentokrát se Paasilinna zaměřil na finskou mytologii a povedlo se. To šestero se mi zalíbilo. Je to veselé, čtivé, vůbec jsem se nenudila. Jedna z nejlepších knih.

13.03.2016 5 z 5

Kniha léta Kniha léta Tove Jansson

Pokud máte rádi Tove Jansson a její muminky, tuhle knihu nesmíte opomenout. Je to odpočinkové, skvělé, zábavné.

22.01.2016 4 z 5