Abikk Abikk komentáře u knih

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Výborná detektivka. Určitě doporučiji. Zajímavě zpracované.

03.07.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Moje třetí kniha od Bryndzy a vůbec z něj nejsem odvázaná jako spousta čtenářů. Příběh byl fajn, ale něco mi chybělo.

10.04.2019 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Tak napnutá jsem byla až do konce. Po dlouhé době jsem byla překvapená odhalením pachatele. Skvěle napsaný thriller. Určitě doporučuji a těším se na další příběh.

02.01.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha nebyla spatná, ale asi jsem čekala něco víc. Děj byl sice plný zvratů, ale nebyl nepředvídatelný.

13.03.2018 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Určitě se vyplatí přečíst tuto sérii od začátku. Děj sice přímo nenavazuje, ale je zmíněno pár osob i příběhů a bylo příjemné oživit si děj prvního a druhého dílu. Mě osobně tato série moc bavila a těším se na Akta Enzo, i když dle hodnocení, bude slabší.

26.01.2018 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Poslech knihy mne vtáhnul do děje během pár minut. Čtvrtá kniha od autorky opět nezklamala. Silný a dechberoucí děj, kdy si zas a znovu říkám, že jsem ráda v jaké době žiju.

26.09.2024 4 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Blbost. Za mne ztráta času. Jediné pozitivum je, že se kniha díky silnějším stránkám a prázdným místům četla celkem rychle. Na základě anotace jsem čekala něco jiného :o(

09.04.2023 1 z 5

Můra Můra Katja Kettu

To jsem si tak jednoho pršivého rána pustila audioknihu Můra od Katja Kettu. Snídám, uklízím, vařím oběd, začnu žehlit, sem tam si odběhnu, povečeřím a žehlím dál. Najednou konec ... 9,5 hodin uběhlo a já zjistila, že jsem vyžehlila asi 20 manželových košil a že je jedenáct večer. Takže asi tak se mi to líbilo :o)))

17.02.2023 5 z 5

Slová môjho otca. Láska a bolesť v Palestíne Slová môjho otca. Láska a bolesť v Palestíne Júsuf Chalíl Bašír

(SPOILER) Velmi smutný příběh hlavně otce a syna během konfliktu na Blízkém východě. Cesta Jusúfa za svým a jeho snem studovat a stát se vzdělaným. Jusúfovi se to nakonec podařilo a utekl před příkořím do Ameriky a jde ve stopách svého otce v šíření míru. Jusúfova otce mi bylo hodně líto, jeho snahy o to žít ve svém "okupovaném domě" v míru s izraelci bylo až k pláči.

19.01.2023 4 z 5

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Ač se sanžím knihy posílat dál a uvolnit místo v knihovně, tuto si nechám a přečtu mnohokrát. Nesdílím názory, že je to fikce. Přečetla jsem tolik knih s podobným tématem a věřím tomu, že "hlavní hrdinka" mluví pravdu.

06.01.2023 5 z 5

Říká se mu Banksy Říká se mu Banksy Francesco Matteuzzi

Tento komix mne ohromně zklamal. Asi jsem vlastně neměla čekat, že se dozvím něco nového, když je autor Bansky neznámý. Ale čekala jsem třeba popis toho jak se dostal na místa, kde svá díla ztvárnil. Znám jeho tvorbu pouze z Betléma ze zdi obehnanou kolem hrobky Ráchel. Vzhledem k situaci na blízkém východě jsou jeho malby na zdi tématické. Pouhé 4 metry naproti zdi přemenil britský streetartový umělec Banksy původně vybydlený dvoupatrový dům v ubytovací zařízení, které slouží převážně k politické turistice. Dále murály v Gaze apod. Ale tohle všechno mi v komixu chybělo .... Chápu koncept a poselství autora maleb Banksy a to, že svojí identitu tají, nechápu vznik tohoto komixu. Jak je v něm zmíněno, tak má svojí mluvčí a i snad nějakého "tajemníka".

05.01.2023 1 z 5

Umění fermentace II Umění fermentace II Sandor Ellix Katz

Skvělá kniha o fermetování potravin s chutnými návody :o)

04.01.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jak jsem se na knihu těšila, tak mne zklamala. Postavy nesympatické, dialogy dlouhé a nudné. Příběh byl skvělý, kvůli němu jsem vydržela až do konce, vrahy jsem střídala jak ponožky, ale také jsem se těšila až dočtu a začnu něco jiného. Vzhledem k tomu, že je to prvotina, dám spisovatelce ještě šanci. Ale teď si jdu zlepšit náladu Childem :o)

30.07.2022 2 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Mě to tedy nepobavilo. Čekala jsem vtipné hlášky, ale byly opravdu jen divné. Jedna hvězda a to jsem se přemáhala.

29.06.2021 1 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Žena na svém místě se zlatým srdcem, co dodat. Klobouk dolů před tímto posláním.

16.06.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Skvěle napsaný příběh o tajemství jedné rodiny. Děj ubíhal tak rychle, že jsem byla v šoku, že jsem už na konci. Představovala jsem si ten ponurý dům, podkroví, zahradu, obyvatele domu v černých hábitech. Bála jsem se, že se z toho vyvine duchařina, ale naštěstí tomu tak nebylo. Určitě doporučuji přečíst :o)

14.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Já mám už asi u Mornštajnové vybráno. Od Hany se mi bohužel nic nelíbilo a ani tento příběh mě nepohltil. Nejdřív jsem si jí ani přečíst nechtěla, protože se jedná o antiutopii a udělala bych lépe. Linie dlouhé tak, až jsem zapomněla, že se začalo nějakou Majou. Dočetla jsem z donucení. Asi už nebudu další zkoušet.

11.06.2021 2 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Djatlovova skupina me hodně zajímá. Výborně napsané, jen za ten konec dávám o hvězdu méně.

05.06.2021 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět velmi napínavé čtení s překvapivým koncem.

14.01.2020 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Z této knížky jsem nadšená. Supr prostředí a skvěle napsaný příběh.

21.06.2019 4 z 5