DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Třetí díl mi teda moc nesedl za mě poněkud klíšé, co se týče i myšlenky typu záchrana světa připadá mi, že prvotní jiskra prvního dílu se vytratila a také ohněm zapálené postavy se mi zdáli vyhaslé. Kniha byla i vtipná odlehčená a místy tedy velké zvratné překvapení jinak poměrně předvídatelná. Čekala jsem od třetího dílu asi víc ale i tak oceňuji završení serie.

26.11.2023 3 z 5

Řetěz z trnů Řetěz z trnů Cassandra Clare (p)

Cassandra umí krásně psát a je velmi kvalitním fantasy autorem ale tedy to bylo prokousávání a Kordelie taková princeznička která neví co vlastně chce. Potěšil mě konec ale ve finále byl velmi předvídatelný autorka mela za mě již lepší serie

09.11.2023 2 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Stejně jako květiny usychající pod rukou Persefony i tahle kniha byla jako zvadlá kytka.
Klišé průměr/podprůměr. Tohle rozhodně nebyla fantasy jen erotickou romantická s pár fantasy prvky. Kniha mě dějově vůbec do podsvětí nezatahla, postavy nudné nezáživné a ničim neobohacující a také předvídatelná. Dejte mi mince ať nemusím plout v plytké řece v Hadově říši. Jediné plusové body má kniha za obálku a nápad ale tím to tak končí.

07.11.2023 1 z 5

Naše bouřlivé konce Naše bouřlivé konce Chloe Gong

Tahle kniha se opravdu těžko hodnotí tak bych to vzala konstruktivně.

Kniha byla opravdu skvěle napsaná a k tomu jakým způsobem dokázala autorka protnout dějiny a skutečnosti roku 1927 kniha je opravdu obsáhlejší oproti minulém dílu ale za to je kvalitně propracovaná. A líbili se mi hlavní postavy i jejich charakter Roma a Juliette jsou skutečně inspirující odvážné duše. A ten napínavý konec stal za to

Co ale knize musím vytknout tak děj který se za mě až příliš táhl a ačkoliv v jedničce se mi zdálo že to funguje tady mi to nějak už nedávalo smysl gangy, virus, nestvůry a do toho prostředí nějak mi nesedlo téma a kombinace.

Ovšem nic z toho neubírá na čtivosti a na nahlédnutí pod pokličku historie kterou si v učebnici dějepisu nepřečtere i osobním pohledu autorky a její vykreslení příběhu které jsou součástí jí samotné.

03.11.2023 3 z 5

Princezna klamu Princezna klamu Danielle L. Jensen

Pozor SPOILERY

Tahle kniha se těžko hodnotí.

Nejprve výtky: ;)

Tohle bylo stejné klišé jako ta obálka. Kniha není nějak originální, dějově a ani světem zajímavá. Lara která na začátku byla drsňák pěkně vyměkla, dále zranění, jak na střídavém páse a Král tvrdý vůdce s ostrými tvářemi ale hladkým, sladkým srdcem. Holínky, bahno, pletení až příliš zbytečných postav okolo a jejich jmen (především začátek jména od A) a pak ta zatraceně divná scéna se žralokem. Zkrátka klišé.

Přítky:
Svým způsobem mě kniha i bavila a překvapila. Pořád se něco dělo, kniha se četla velice svižně, Také se mi líbí že je kniha doplněna bonusovými kapitolami a myslím že by mi vůbec nevadilo kdyby dvě ne až tak vedlejší postavy měli svou dějovou linku, která by myslím děj obohatila. Zároveň mě kniha několikrát pobavila humor za mě kraloval daleko lépe než knižní Vladař

Také mě překvapil konec který krásně pobízí k přečtením dalšího dílu. Uvidíme kam až to Lara doplave.

25.10.2023 3 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Souhlasím s předchozím komentářem. 1 díl začal velice slibně autorka si mě získala svým smyslem pro psaní čtivý děj. Nicméně díl od dílu se vlastně celá pointa prvního dílu přesunula zcela jen na milostnou dějovou linku. Hlavní děj který byl tak vyzdvihnutý v prvním díle byl tady úplně upozaděný, aby se neřeklo a tudíž i nezáživný. Kniha má hlavně úplně nelogické uspořádání a spoustu nedotažených myšlenek. Za mě je závěrečný díl od kterého jsem Očekávala nejvíce zklamání Ale pokud si chce člověk přečíst knihu kterou bude bezmyšlenkovitě pročítat a užívat si nemravné scény pak je třetí díl to pravé. V opačném směru Doporučuji autorčinu Druhou sérii která je zpracováním o poznání lepší

28.09.2023 2 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Původně jsem si myslela, že to u třetího dílu skončí ale stále ti pokračuje a rozšiřuje se.

Autorka mě nadchla už první knihou takže proč nepokračovat kniha má skvěle zpracovaný svět i děj který si mezi sebou notuje takže se člověk nenudí. Svět je opravdu nádherný, originální a nezevšední akorát u této fantasy bych navrhovala oddělit některé postavy do zvláštní série a napsat jim děj klidně i ve stejném světě a spíše posouvat hlavní a původní postavy které tam za mé nedostaly mnoho místa a upřímně vyznat se co kdo kde s kým a na jakém břehu už je ve 4 díle docela hokej. Obzvlášť tedy pamatovat si vedlejší a vedle vedlejší postavy dalo občas zabrat.

Co se samotného děje týče tak navázal krásně na předchozí díl a byl rozjetý již od začátku těším se na pokračování protože tato série má opravdu kouzlo a učarováníhodný svět i děj.

25.09.2023 4 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

To je pohlazení po duši. Krásná kniha a ano bylo těžší se jí prokousat. Líbí se mi autorův klid a pohled i dlení v přírodě. Úcta k životnímu klidu i lesům nádherná kniha.

20.09.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Za mě dost klišé průměr.
Eira mi v celku sedla a děj začal být zajímavý zhruba od půlky do té doby lehké pootevírání dveří. Konec předvídatelný.
Možná je těžké být v dnešní době originální a řekla bych že v dnešní době můžeme najit v každé knize shodu s jinou hlavně co se YA týče proto se již píše pro čtenáře toho a toho.
Akorát toto mi nedalo a videla jsem nejednu podobnost s jinými knihami až příliš. Ale uvidíme co přinesou další díly

02.09.2023 2 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

#spoilery
Nové postavy mě překvapili až jsem si říkala jestli jsem si nespletla sérii je zvláštní když autorky nedopíší děj prvotním postavám ale vlastně stále je tam zmiňují aby se jejich dej vlastně nikam neposunul. Upíři tu nejsou nějak zvlášť originální alespoň ne tak jako v předchozím díle. Co se týče Cain a Wardena tak za mě měli jiskru ale ty předešlé mi sednuli nějak víc. Navíc vlastně spíše než schopnosti a fantasy bytosti je zde spíše řešen jejich vztah ze začátku mě to bavilo ale pak to zklouzlo do klasiky. Tohle byla průměrná fantasy kde se za mě téměř nic poutavého nedělo a celkem to byla I nuda. Pak pár Kapitol na konci ale jinak průměrné klišé pokračování jsem a říkám si kromě toho jak to vztahově dopadlo s Cairden zda bylo v druhém díle něco nezbytného pro pokračování?
Ale jsem zvědavá na Roxy a pana záhadného tak dám šanci dalšímu dílu:)

18.08.2023 2 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Musím říct že kniha byla taková rozjezdovka ale na to že jde o první díl mám trochu smíšené pocity.

Líbilo se mi jak kniha byla napsaná i originální nápad co se duchů a světa týče ačkoliv to trochu připomínalo Lovce stínů. Líbily se mi i postavy Roxi a Shaw a takový přirozený vývoj.

Ale co se děje týče přišlo mi že se až vlastně posledních pár Kapitol konečně něco dělo jinak spoustu prázdných míst, vycpávkové chvilky a vlastně tak jako mluvení o ničem ale určitě dám šanci ostatním dílů vzhledem k hodnocení i anotaci

11.08.2023 3 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Zdá se že tu máme návrat upírů a
vlkodlaků. Kniha má několik dílů a první nebyl špatný ale nebylo to ani co by nějak nadchlo nebo překvapilo. Bavili mě postavy i styl jakým kniha byla psaná. Jsem zvědavá na pokračování snad vyjdou všechny knihy v čestině

28.07.2023 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Od této autorky jsem četla jen jednu knihu a moc mě nenadchla tahle kniha mě zaujala už podle anotace.

I když poměrně předvídatelná tak chytla za srdce. Líbil se mi ten pohled obou postav a zároveň i písně které autorka přidala doporučuji najít si hudebníka na spotify, písně hezky dokreslují děj.

17.07.2023 4 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Tahle série se mi od autorky asi líbí nejvíc ale největší hvězdnou show byl za mě první dil a pak se mi zdá, že to šlo z kopce.
Tenhle díl byl hodně opacko z předešlých dílů plus dějově celkem chaos (bohužel ne v míru) hlavní postava mi vůbec nesedla a hoši...no jak kopie Kinga. Zkrátka na jedno přečtení ale znovu už ne

13.07.2023 2 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Tahle kniha mně celkem zklamala. Myslím že to bylo i zpracováním ale i tématikou která mi nesedla. Od začátku byla kniha zvláštní ale jsem ráda že si autor zachoval čtivý styl. :))

07.07.2023 2 z 5

Já, droga Já, droga Ondřej Dvořák

Komplexně a přehledně zpracovaná kniha s malým poučením. Autor nějak nevyvrací užívání ale pouze přehledně demonstruje účinek jednotlivých látek na tělo. Za mě velmi šikovná kniha a velmi kvalitně i odborně zpracovaná

27.04.2023 5 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Kniha měla své určité originální pojetí ale mně přišla průměrná a řádně nepropracovaná a to jak svět tak fantasy prvky i postavy. A pak z jiskřičky napětí bylo romantické čtení v jedné lince. Kniha má nádhernou obálku a zajímavý nápad ale za mě nic víc

04.04.2023 2 z 5

Jadérko Jadérko Matt Bell

Musím říct že kniha byla velice působivá. Úžasné spojení současných globálních problémů a mystického příběhu. Velice se mi líbilo celkové pojetí knihy která na první pohled zaujala obalem a později svým obsahem. Autor má velké nadání psát čtivě a předat tak autorovy myšlenky týkající se zamyšlení nad světem

31.03.2023 4 z 5

Vnímavý vypravěč Vnímavý vypravěč Olga Tokarczuk

Četba je to zajímavá, plná filozofie o životě ale míchá se páté přes deváté a od každého tématu úvaha. Sedlo by mi to víc jako příběh který někdo vypráví a při vzpomínkách by si zafilozofoval.

19.03.2023 2 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Knihy Paula C. Mám v oblibě nicméně tohle bylo celkem zklamání. Moudrost a citáty ano. Ale celkově příběh nějaký hlubší pohled na nevěru nebo propletenost děje za mě chyběl. Slabší než jiné

08.03.2023 2 z 5