DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Za mě nic moc. Už to postrádá originalitu a zajímavost předchozích dílů. Žádná zvlášť zápletka a scény i děj dost pokulhávají

22.02.2023 1 z 5

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Paradni knížka, která nabízí hned několik témat k zamyšlení. Zaujaly mě kapitoly o učení a všeobecně o vzdělávání. Také kapitola víme, že nic nevíme a naše všeobecné vědomosti i znalosti a především naše názory čím vlastně jsou a jak snadno je měníme. Knihu rozhodně doporučuji.

31.01.2023 4 z 5

Tajemství Heavenu: Země z popela Tajemství Heavenu: Země z popela Michaela Vášová

"Nikdo není dokonalý ale krása není o dokonalosti"

Nevim jestli jsem přemlsaná jinými fantasy knihami ale na to, jak mě zaujala anotace byla kniha neskutečně suchá. V umění je tolik krásy a kouzla a to mi v knize chybělo. Žádné popisy žádný rozmanitý výkres světa či schopností a děj i dialogy stejně šedobílé jak kniha. Celkově i nedotažení některých částí i konce samotného
Oceňuji originalitu už podle anotace mně to zaujalo a některé myšlenky ale tím to bohužel za mě končí.

18.01.2023 1 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Tahle kniha začala tak pěkně. Skoro jsem až cítila vůní čaje ale později v druhé polovině mi hlavní postava byla vyloženě trnem v oku. Ani se mi pak nelíbilo kam příběh pokračoval a zabřednul. Jinak kniha byla velice krásně napsaná.

28.12.2022 3 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Chci velmi ocenit ilustrace nicméně dej by za mě pochmurny a nezáživný ačkoliv ke konci pronikl do srdce. Bylo to velmi neobvyklé

23.12.2022 3 z 5

Deprese není depka Deprese není depka Aleš Cibulka

Na knize se mi líbí uvedené příklady z praxe. Humorný popis i rozpoznání depky a deprese. Hodně užitečná kniha a to především v současné době

15.12.2022 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

K tomuhle krátké vyjádření ale mě kniha nechytla. Všechno se hrozně vlezlo ačkoliv oceňuji originální nápad a zajímavé téma znám z žánru pusobivejsi knihy.

15.12.2022 1 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Musím říct že by kniha mohla úplně v klidu být poloviční. Mám na třetí část smíšený názor. Připadá mi, že už to zkrátka nemělo takovou šťávu. Jednička mi přišla hrozná a to hlavně díky Poppy ale tato postava se vyvinula a už mi tak nalezla na nervy. Kdo teda změknul tak Casteel a ve velkém neustále řešení toho jestli je Poppy v poho a fakt ji nic není. Krom par "ero" scén to byla jedna velká slaďárna. Co se deje týče za mě byl zajímavý až ke konci ale autorka má plusove body za originalitu co se týče upírů a vlkodlaku. Celkove si nemyslím že by ten svět měla špatně vymyšlený jenom za mě příliš roztazeny a místy zdlouhavý. Uvidíme co bude dal

08.12.2022 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Knihu jsem prvně četla nebo spíš pročetla když vycházela. A nyní návrat. Musím říct že byla skutečně jedinečná, originální a skvěle propracovaná. Ačkoliv bylo trošku těžké vyznat se ve všech bytostech nějakým způsobem to mezi sebou fungovalo. Co mi nesedlo tak dějová linka, která mě až tak nepohltila ale co se hlavních postav týče líbili se mi a Paige byla přesně ten střed aneb rváčka se srdcem na pravém místě.

01.12.2022 3 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Kniha mě zaujala už krásnou obálkou. A ano ejí obsah samozřejmě překvapil v dobrém i ve zlém. Samotný děj hodnotím jako průměrný a rozjezdový. Celkové prostředí bylo temné kruté a skvěle popsané. Co se postav týče Brexley mě občas štvala hlavně těmi jejími myšlenkovými pochody ale zároveň mi tam sedl a její povaha i charakter. Warwick tak to byl typický král temnot vzhledově zcela klišé nicméně chováním překvapivý dokázal se chovat i uvolněně sem tam vtip a nebyl to klasický bad boy. Co dalšího se mi na knize líbilo tak originalita postav s přípisem schopnosti, které autorka skvěle vymyslela. Konec byl celkem předvídatelný nicméně mně 2. Polovina knihy zaujala více a proto si určitě přečtu i druhý díl a ačkoliv člověk trochu odhaduje pokračování věřím že to bude překvapení a že bude mit kniha stejnou energii jako první dil.

15.11.2022 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Neskutečně úžasně sepsána biografie! Bavila jsem se a zaujalo mě několik pohledu Davida Grohla nejen na hudbu.

11.11.2022 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Musím autorce na začátek připsat body za originalitu a čtivý styl nicméně dej a prostředí samotné jsou už něco jiného. Asi mi v knize chybělo víc toho kouzla a promyšlenosti. Tuto autorku ráda čtu ale zrovna tato kniha mi vůbec nesedla a nevím jestli se autorka ještě kdy překoná jelikož na sérii Krutý princ nic od ní zatím nemá.

30.10.2022 1 z 5

Zničení Zničení Anthony Reynolds

Kniha nebyla špatně napsaná jenom zdlouhavý dej a trvalo než se něco začalo dít čekala bych trochu napinavejsi průběh a trochu mi dělalo problém zorientovat se v postavách a celkově v tom jakým směrem se kniha upíná. Oceňuji propracovanost vykreslení prostředí ale celkově kniha průměr.

24.10.2022 2 z 5

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Není to špatné akorát já jsem náročný čtenář a proto za me bylo tohle velmi průměrné a řekla bych trochu dětská dobrodružná. Nesedl mi styl jakým je kniha napsaná, děj ubíhal celkem rychle ale chyběl mi tam zvrat či nějaké napětí. Na druhou stranu oceňuji i několik originálních nápadů ačkoliv havranů bylo již v jiných knižních seriích několik.

21.10.2022 2 z 5

Syndrom neklidných duší Syndrom neklidných duší Nicole Škorpilová

Nejsem si jistá jestli je kniha úplně z praxe jako spis čistě z výběru prostředí. Nečte se to špatně plus pocity a chovani lidi zavřených do blázince, dobře vykreslené charakteristiky ale celkový dej poměrně nezáživny pro mne.

20.10.2022 3 z 5

Teď je to na nás Teď je to na nás Jostein Gaarder

Připadala jsem si jak na kávě s šíleným filozofem, který dokáže jednu myšlenku rozvetvit na XY dalších. Asi jsem od knihy čekala něco jiného. Obsahovala spoustu zajímavých tématu k zamyšlení ale ve výsledku to byl jeden obrovský všehomišmaš. Toť k tomuto dílu ale hezky se to četlo

19.10.2022 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tohle rozhodně nebylo lehké čtení ale takhle to dřív chodilo a jsem ráda za 21. století a pokroky v léčbě lidi s psychickými poruchami. Líbilo se mi propleteni příběhu, a i styl psaní i kdyz nelehká slova. A zároveň má celkově kniha i mnoho hezkých příspěvků do zivota

02.10.2022 3 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Je jedno jestli jste Romeo a Julie, pošťák a pokladní nebo Romy a Alain laska si vždycky najde způsob jak se zamotat nejen do života ale i zamotat život. O Delonovi jsem moc nevěděla obzvlášť o jeho osobní stránce. Kniha vlastně vypráví...to co se na googlu nedočtete a jsou to zajímavé osudy a propletené lidské vazby.

21.08.2022 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Za me lepší než druhý díl a mnohem pikantnejsi než předešlé díly. Bylo to sice klišé ale nečetlo se to špatně a autorka se dle mého názoru potřebovala rozepsat aby tímto dílem povýšila.

18.08.2022 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tenhle díl jsem četla uz před nějakou dobou, když jsem chtěla vědět jak to celé dopadne ještě než vůbec tenhle díl byl v kinech.
Návrat byl stejně napínavý, čtivý jako tenkrát.
Jedná z nejlepších sérii a rozhodně lepší knihy než film už jen kvůli spoustě věcem Které ve filmu nebyli :)

11.08.2022 4 z 5