DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Ani nevím kde u téhle knihy začít neřekla bych, že patří mezi top knihy a znova už bych ji přečetla asi pouze informacím do praxe či odborným poznatkům. Bylo velmi složité se některými případy pročíst ale s celkovou anamnézou pana doktora dávalo vše smysl. Pan doktor má obrovský nadhled na rozdíl od mnohých v té dřívější i bohužel dnešní době. Přistupuje ke klientům komplexně a propojuje teorii s praxí především je zajímavá zmíňka o předmětech v lékařském oboru, kde chybí humanitní složky.
Za mě velmi přínosné

02.04.2024 5 z 5

Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Susan Cain

Je zajímavé jak se pohlíží na introverty občas mi to připadá že média ukazují introverty jako psychicky nemocné asociální bytosti. Suzan Cainová je skvělá co se týče přednášek a Ted Talk standupů. Nejvíce se mi líbila její kniha Ticho která je na rozdíl od této komplexnější a obsahuje stejné příklady. Nicméně i tuto knihu považuji za přínosné počtení a to především pro mladší čtenáře coby porozumění introvertního světa.

15.03.2024 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Oddechovka s velkou dávkou humoru ale také klišé. Celkově se kniha četla dobře. Rowan a Zahra k sobě ladili klasická hate love. Ke konci mi kniha přišla zbytečně zdlouhavá a tak to do happy endu bylo trochu prokousávání. Co se mi ale velmi líbilo tak bylo prostředí velmi pohádkové.

06.03.2024 3 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Řekla bych že kniha je opravdu výstižná a mohla by mít klidně ještě dalších 300 stran. Líbí se mi že je to jedna z mála knih která nejen že říká "to co děláte má dopad i na vaše děti" ale i "takový by mohly být vaší potomci jestliže..."
Zároveň se mi líbí že kniha vychází z faktů ne smýšlených domněnek

22.02.2024 4 z 5

Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Gabor Maté

Velmi užitečná kniha ať už trpíte vy nebo vaše okolí ADHD nebo ne. Líbí se mi příklady z praxe a různé postupy a především myšlenky a odborné zkušenosti autora

22.02.2024 4 z 5

Když tělo řekne NE Když tělo řekne NE Gabor Maté

Celá tahle kniha nese jednu velkou myšlenku. Nemoc není jen o těle ale hlavně o hlavě. Není to nic nového ale kolik lékařů řeší že nemoc může být z dlouhodobých psychických problémů hlavně šup šup peníze do farmacie do kapsy a aby bylo o starost méně. Úleva od bolesti práškem ale není vyřešení příčiny tedy ne vždy.
Líbila se mi komplexnost příběhů z autorovi praxe. Za mě kromě vážných nemocí by tam mohly patřit i běžné symptomy těla jako vyrážky, chronický kašel, záněty očí, migrény; alergie. Protože i na tyto běžnosti může existovat mnoho příčin. Nicméně u vážných chorob se hůře pracuje s nastavením mysli ale to neznamená že by to nešlo a osobně oceňuji každého "hrdinu" nejen z této knihy který nemoci dokáže čelit se vztyčenou hlavou a úsměvem na tváři.

Kniha je rozhodně velmi přínosná a k zamyšlení.

16.02.2024 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Kniha mi v některých chvilkách připominala Pratchetta ale tento styl mám ráda a bavilo mě to.
Skvělé propracovaná Fantasy a sranda. Bylo trošku složitější se ve světech vyznat ale časem už vše do sebe zapadlo. Normálně mi nevyhovuje více postav a jejich pohled ale tady to bylo naopak přínosem i pomůckou pro zorientováni se. V knihách autora chci určitě pokračovat píše opravdu působivě

16.02.2024 4 z 5

Příběh Louise Braille Příběh Louise Braille Jakob Streit

Rekla bych že kniha je skvělá pro čtenáře všeho věku. Malým dětem na počtení a pochopení sveta slepých ale i do oboru nebo čistě z historického pohledu. Líbí se mi jak svět ustoupil od krutého zacházení s handicapovanými ale spíše stejně jako Louise našel způsoby jak fungovat. Milá knížka

07.02.2024 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Po druhém díle se mi už kniha nechtěla číst ale přeci jen jsem chtěla vědět jak to vše dopadne. Třetí díl mi přišel jako dost klasický průměr. Připadá mi, že autorka změnila hlavním postavám charakteristiku a především děj zcela neslaný nemastný. Serie mě tak nadchla prvním dílem ale tenhle poslední byl zcela druhou stranou mince.

06.02.2024 2 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Kniha byla krásným návratem do skvěle propracovaného fantasy světa nicméně je to spíše vycpávková kniha aneb bonus. Romantická linka, fantasy, vtípky ale to je vše. Děj nic. napětí nic. Kniha je spíš takovou šlehačkou na dort ale to je vše. Souhlasím s neurazí ani nenadchne.

06.02.2024 3 z 5

Hry, sítě, porno Hry, sítě, porno Michaela Slussareff

Kniha je velmi aktuálním tématem jelikož jsme digitální společností. Otázkou je, jak to ale udělat s dětmi a zda je to dobře nebo špatně? Kniha je v tomto rozhodování spíše šedou zónou.
Kniha nepřináší jednoznačné řešení ale fakta a možnosti Jak s tím pracovat. O čem Kniha debatuje a je podle mě zásadní tak především komunikace s dětmi. Vysvětlovat si a podloženě argumentovat. Avšak v praxi to není až tak jednoduché že? Digitální prostředky bychom alespoň do útlého věku u dítěte nejradši neviděli ale pak se ohlédneme po okolí a začneme přemýšlet. My přece chceme aby dítě zapadlo mezi vrstevníky a nedošlo k negativním jevům. Jenže... a o tom Kniha velmi rozsáhle a rozvojově hovoří. Dítě ale lze jen těžko odnaučit něco co vidí u rodičů od malička a později u vrstevníků.

Co se týče pornoprůmyslu tak ten je rozsáhlý zhruba tak stejně jako farmaceutický průmysl. Narazime na něj všude a je až zavádějící že místo hledání způsobu omezení se spíše vytvářejí omezující prostředky jako rodičovský zámek.
Líbí se mi také faktická myšlenka autorky, že dnes jsme si navykli díky moderní technologií totální kontrole. Mít vždy přehled kde se co děje a kde kdo je. Což je pravda.

01.02.2024 4 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Kniha měla kouzlo a zároveň moc hezké propojení přírody a fantazie. Za mě byla kniha spíše pro začínající čtenáře fantasy ale pro mě osobně pohodovým čtením.

23.01.2024 3 z 5

Po proudu času Po proudu času Audrey Burges

Milý jednoduchý příběh se špetkou kouzla, bylo to milé počtení do klidných dnů.

11.12.2023 3 z 5

Mládí je v hlavě Mládí je v hlavě Jarmila Frejtichová

Za mě bylo skvělé poznat známé osobnosti i z z trochu více osobní stránky. Z knihy si člověk může odnést zajímavé typy jak pojmout své stáří a jak pracovat s procesem měnící se etapy života. Zároveň se i zasmát protože rozhovory jsou odlehčené a místy opravdu k začtení

04.12.2023 4 z 5

Manuál pro moderní mámy Manuál pro moderní mámy Susanne Mierau

Nemyslim si že by to byl úplně návod pro to jak vychovat sebevědomé a zdravé dcery. Spoustu věcí je o kulturách a historii ale hlavně o tom, jak jsme vyvhováváni my.
Líbí se mi, že kniha skrz vlnu feminismu připomíná důležité aspekty výchovy a to s láskou, trpělivostí a podporou a zároveň připomíná, že žena nemusí být jen matkou a i když jí je není to její jediná role.

04.12.2023 3 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Taková milá nenáročná lehká oddechovka ale bohužel nic víc. Příběh zajímavý a rozhodně by se neměla podceňovat inteligence žádných živých tvorů, líbilo se mi jak se autorka do tohoto tvora vžila :) ale pokud bychom se chtěli opravdu neco dozvědět je lepší kniha jež autorka sama doporučovala - duše chobotnic

29.11.2023 2 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Milý a odpočinkový příběh na počtení a zahřátí u srdce.

24.11.2023 3 z 5

Storočí Storočí Alex Aster (p)

Na začátek bych ráda řekla že ačkoliv se tato kniha hodnotí jako pro fanoušky Hunger Games tak z hladových her tam byla opravdu jen špetka A co se kvalitou týče porovnávat tyto dvě zcela odlišné knihy nelze. Na začátek bych ráda vyzdvihla originalitu a také krásnou obálku kterou kniha má. Ale také za mě poněkud zklamání. Nevím přesně čím to bylo bavila mě magie a velice mě bavil ten svět ale co mě v prvním díle opravdu zklamalo tak jsou postavy. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla přišla mi na vladařku opravdu prostoduchá pak jsou tu okolní vedlejší postavy které knižnímu ději nepřinášejí ani trochu třpytu. V knize je samozřejmě také několik překvapivých zvratů což musím uznat že mě překvapilo od začátku knihu nějakým způsobem odhadujete jak se to bude dál vyvíjet a najednou je vše jinak nicméně co se týče vývoje mezi postavami to bylo celkem odhadnutelné. Celkově hodnotím 1 díl jako průměr ale uvidíme v dalším díle Kam se kniha posune.

13.11.2023 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Noo historky z Tinderu za mě byly lepší ale tohle byla taky sranda dokonce i s pár skvělými úvahami ale většina toho již Lucie řekla ve svém stand upu na YouTube. Ale i tak jsem se pobavila a na odlehčení svatebního stresu i mysli si myslím že je kniha parádní.

09.11.2023 3 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

Tak tohle byla jízda. Myslela jsem si že půjde o 2 díl který bude jen vycpávkou ale bylo to neskutečné. Myslím že ta správná kniha musí přijít v ten správný čas. Mě kniha neskutečně překvapila a sedla. Jak postavami tak prostředím a ta úžasná fantasy a propracovaný svět!
V prvním díle mi sestra hlavní postavy moc nesedla ale autorka jí dodala šmrnc i patřičný charakter, vše se hezky vyvíjelo mám ovšem malý rejpanec a to na to jak se kniha vlastně dlouho dopracovávala do konce který za mě byl ukončený sice naprosto pohádkově ale až příliš snadno a rychle.
Těším se ovšem na její další knihy a s touto duologií mi udělala radost. :)

01.11.2023 5 z 5