DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Ohnivcova dcera Ohnivcova dcera Angeline Boulley

Kniha mě zaujala už obálkou a musím uznat že byla v hodně věcech jina a originální nicméně za mě se dej hrozně táhl a nebyl až tak plynulý. Ale líbily se mi postavy především to co prožívá hlavní postava, jak se chová a jak propracovane ji autorka popsala. Zároveň v knize je obrovská dávka lidskosti i laskavosti a úcty
Čekala jsem asi trošku něco jiného ale ani tak nelituji přečtení protože kniha měla své skryté kouzlo originality

16.11.2022 3 z 5

Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Irina Semina

Takove sluníčkářské a milé počtení. Některé kapitoly byly lepší než druhé ale celkově pozitivní naladění do života

11.11.2022 2 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Tak z tohohle mám ještě větší mráz po zádech jak z prvního dílu. Opět skvěle propracovaná kniha a ja se nemohla odtrhnout. Je až neskutecne jak skutečné by to mohlo být a jak realisticky je to napsané. Bavila mě propracovanost a celkový dej ale především ta myšlenka.
Je sobecké nechat si svůj vlastní život a s ním i tělo které k tomu patří?

V dalších knihách budu rozhodně pokračovat tenhle autor nikdy nezklame

10.11.2022 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

A další skvělá kniha od parového terapeuta Vojtka. Za mě vztahy a pasti byli plné zkušeností a zajímavých podnětu. Je pravda že věčné srovnávání se či dělat si čárky za každý postup co se splnilo vztahu neprospívá stejně jako stereotypy. Musíme to brát tak ze každý z nás jsme individuální a takové jsou i vztahy a každému to funguje jinak. Líbí se mi, že tyto knihy nejsou návodem nýbrž pomůckou a uvědoměním si sebe i svého jednání či fungován ve vztahu. Vztahy a mýty měli za mě větší jiskru nicméně i tato kniha je skvělá a v kostce doporucuji i prednasku se stejným názvem na YouTube.

01.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Musím dopředu doporučit si alespoň pročíst prvni díl jelikož mezi nimi byla velká časová smyčka a ja osobně už spoustu věcí a především postav zapomněla.
Co se druhého dílu týče líbil se mi méně než první vzhledem k tomu že každý autor je specifický a člověk už není zvyklí na takové kvantum jmen, názvů a osob které nevíte jestli je třeba si je pamatovat nebo zda se tam jen mihnou? Samozřejmě js rada ze Maasova jako jedna z mála nepíše druhé díly jako vycpávku ale opravdu dej se hodně posunul, změnil a vím že bez druhého dílu bych v dalších byla úplně ztracená.
Bylo to jako vždy parádně zpracované sice přehlcené ale co stránka to radost číst ten jazyk a nápady. Co se deje týče do té zhruba půlky se za mě dost táhnul (jupijej kdy si to Hunt a Bryce konečně rozdají?) A taková středoskolská fantasy oddechovka Ale v dalších částech knihy to bylo už pořádně rozjeté a konec jsem hltala až do posledni kapitoly která překvapila maximálně. Těším se na další díl :)))

28.10.2022 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Už dlouho jsem knihu nehodnotila takhle vysokým hodnocením ale u téhle nemohu jinak. Kniha me zaujala obálkou a i anotací avšak netušila jsem co čekat a bylo to pohlcující.
Hlavní postava Ce-tchien byla sice chvilkami arogantní a až moc snadno jí to všechno procházelo ale byla statečná a věděla za co bojuje a jak se má probojovat světem ve kterém jsou dívky jen pro potěchu a smrt. Autor/ka jí připsali skvělé schopnosti které se během knihy rozvíjely co mě dále bavilo byly myšlenkové pochody hlavní postavy které mě častokrát i pobavili i zaujaly uvažováním Také musím ocenit velice poutavý a napínavý děj a především originalitu a propojenost.
Je mi jasné že kniha nesedne každému, mně sedla skvěle a doufám že budou další díly v kterých bych určitě chtěla pokračovat a doufat že neztratí jiskru prvního dílu.

"Svět zrovna netrpí přebytkem hezkých pocitů, tak proč si je odpírat"

23.10.2022 5 z 5

Čísla nelžou Čísla nelžou Václav Smil

Kniha mě nějak neoslovila. Ačkoliv je plná faktu a spousty čísel jak jinak když čísla nelžou i zajimavosti. Vše bylo prezentovano poněkud nezáživnou formou a tak jsem z knihy přečetla pouze kapitoly a témata o kterých jsem se skutečně chtěla něco dozvědět.

12.10.2022 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Někdy čtete 500 stran a žádný extra děj, nic a tady je něco kolem 400 stran a páni tolik co se toho stalo! Kniha měla od začátku skutečně bohatý děj, byla vtipná napínavá i měla nápad a ačkoliv je pro mladší čtenáře celkem mě bavila. Byla tedy místy zdlouhavá a přehlcená některými informacemi i postavami ale styl nebyl vůbec spatny ba naopak čtivý. Hlavní hrdinka mi až tak nesedla avšak musím podotknout že ke konci se rozhodla správně a když si ujasnila za jaký tým kope už to fungovalo. Za mě přiměřené podzimní čtení :)
"Jsi mrtví"
"A nejsme snad všichni? Někde v časové ose"

05.10.2022 3 z 5

Seřiďte se Seřiďte se Suhas Kshirsagar

Pan Doktor nemá špatné nápady a rozhodně je inspirativní zároveň co se týče některých témat životního stylu rozhodně by je člověk neměl brát na lehkou váhu nicméně co se týče denního rytmu více se mi líbil cyrkadiánní kód nebo prostý 3x8h systém podle T. Baťi.

04.10.2022 3 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

POZOR MOŽNÉ SPOILERY

Kniha měla krásný rozjezd který mě zaujal nicméně pokračování děje, který se neustále točil kolem kouzelné moci hlavní postavy a poté jejího milostného vztahu, který jen tak z čista jasna vznikne a několika opakujících se myšlenek na minulost. To mě prostě nebavilo. Kniha samotná je krásně napsaná a dobře se čte jen děj je takřka žádný a to je velká škoda jelikož autorka má potenciál.
Musím dát plus za obálku a za originalitu jelikož čarodějů apod už bylo XY a přesto autorka dokázala vymyslet něco poněkud nového a také nádherné citáty :)

"A právě když svět dojde k přesvědčení že už nestojí ani jediný další zimní den nadejde v záplavě sladkého deště a probouzejicich se barev jarní rovnodenost"

16.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Neřekla bych že je kniha přímo odpad ale za mě zklamání. Zajímala mně ta myšlenka a ačkoliv popisy systému a fungování světa byli i celkem až desive reálné tak je tam za mě velké nedotažení. Bylo to opravdu nehezké čtení a silný kafe ale stále postrádám myšlenku celého vysvětlení a celkově dokončení několika rozvinutých témat. Kde nic tu nic. Mám pocit že autorka dění knihy naservírovala jako hotový chod...tak by to bylo a tak by se to stalo a žádné další co kdyby nebo ale proč a také že knihu psala s myšlenkou svým způsobem se tohle deje se zvířaty tak proč to neukázat na lidech?
Samotné pojetí bylo zajímavé ale děj nebyl až tak chytlavý a nějak nezaujal

"My sami jsme si virem"
"Někdy člověk musí na zádech nést tíhu světa"

15.09.2022 2 z 5

Se žirafami na západ Se žirafami na západ Lynda Rutledge

Tohle byl vážně neskutecny příběh. Velice se mi líbil pohled do srdce zvířat a celkově myšlenky o tom jak snadno se nám mohou dostat pod kůži. Kniha byla napsaná s laskavosti, humorem, důvtipem, kurazi a především o tom jaké je zazit něco co by si asi nikdo z nás nepředstavoval. Někdy slepý přijde k houslým jindy nahodný přeživší po hurikánu k žirafam:)

14.09.2022 4 z 5

Sabat Sabat Lizzie Fry (p)

Až tolik mi nesedla kombinace thrilleru a fantasy jinak se kniha dobře četla i dějově nebyla špatně zpracovaná.

06.09.2022 3 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Prosté, lidské, hluboké, jednoduché, hezký napsané a na jedno přečtení stačilo

31.08.2022 2 z 5

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Na to, že to bylo o dracích mi tam chyběl oheň. Kniha není špatná ale prostředí není nějak zvlášť vykreslené a ději chybělo napětí a vlastně celkove zajímavá dějová linka. Postavy nebyli špatné ale ke každé je sálodlouhá historie, jeho dětství, rod minulost a než si člověk zapamatuje a nějak predstavi jednu už je tu druhá a tak dále. Zkrátka mě kniha ničím do oblak neodnesla.

30.08.2022 1 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Tahle kniha se těžko hodnotí. Z me strany je to moje první kniha od autora ačkoliv vim že je autorem školy dobra a zla.
Některé pohadky mi sedly vic jiné míň a některé zase vůbec. Prepsane klasiky do dnešní doby mi nevadilo a nápady skvělé nicméně mám dojem že autor z některých pohádek zcela vytratil původní myšlenku. Ačkoliv tomu autor dodal nový pohled i způsob jakým se na pohadky můžeme dívat.

Nejvíce se mi líbilo v podstatě dokončení Petra Pana a pak Sněhurka ta měla zajímavý obrat i pohled na to jak lze vnimat krásu.

Celkově knihu hodnotím kladně ale když si vezmu Sérii od Meyersové Cinder nebo autorku Nevlastní sestry líbilo se mi přepracování více:)

17.08.2022 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Další díl a musím říct že ačkoliv vím jak to dopadne bylo to mnohem napínavejsi než ten film. Zároveň obohacujici o dej a další rozšíření detailů:)

11.08.2022 4 z 5

Nevyšlapanou cestou Nevyšlapanou cestou M. Scott Peck

Milý, lidský i odborny pohled na témata týkající se života od autora čerpacího ze své praxe. Za mě kniha velmi přínosná do oboru i k zamyšlení do života

09.08.2022 4 z 5

Vábení duhy Vábení duhy Vera Popelka

Tohle byla opravdu zvláštní kniha. Jedinečná rozhodně. Řadím ji pro mladší čtenáře avšak i pro starší rocniky to byla a podstatě pohadka. Niméně v ději jsem pociťovala zmatek a nesedli mi některé dialogy. Kniha má krásnou obálku i menší ilustrace. Zajímavé :)

23.07.2022 3 z 5

Čarodějka od Jezera bohů Čarodějka od Jezera bohů Julie Borlová

Mně kniha nesedla a nevím jistě jestli to bylo tím, ze byla cílená na mladší čtenáře už jen z věku a chování postav nebo z deje , který mě zkrátka nenadchnul. Začátek knihy se mi líbil ale pokračování které sebehlo zvláštním směrem mi ubralo celkové soustředění a chuť číst dál. Jsem ráda za historické vysvětlivky na konci i některé napady v knize byli originální ale jinak za mě průměr

22.07.2022 1 z 5