DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Heartstream Heartstream Tom Pollock

Kdyby to šlo dám i více hvězd protože tohle byla pecka. Bylo to jako číst další díl černého zrcadla po kterém zůstanete sedět. Nejhorší na tehle knize je že se to fakt děje jenom se o tom nemluví nebo si to nechceme přiznat. Krutá realita popularity, psycho a sociální sítě. Nechci dávat spoilery. Myslím že nesedne každému ale když už ne pro ten děj tak pro tu myšlenku. Za mě fakt síla ale stálo to za to! Doporučuji !

14.04.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Ačkoliv kniha měla silnější dej než v prvnim díle...nebavilo mě to a především Emma nevím co to je za zvláštní tendence tvořit tyhle charaktery a cpát je kam se dá. Rev a jeho dějová linka mě bavila více a sama o autorka říká jak bylo těžké se mu dostat do hlavy což oceňuji. První díl měl za mě lepší pointu a asi jsem od druhého dílu čekala víc

14.04.2021 2 z 5

Tulák Tulák Rosanne Parry

Tohle je krásná kniha pro dospělé i děti. Mnoho krásných myšlenek a také úžasný pohled do života vlků. Vřele doporučuji :)

11.04.2021 4 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Nejlepší díl!

Mrzí mě, že jsem tuhle sérii nečetla dřív protože mě až tak nebavila dějově jako spíš svojí jedinečností a originalitou. Tady ani není nic že byste řekli např. "Tohle připomíná Hunger games" velmi oceňuji originalitu celé série! Svět který autor vymyslel je úžasný a jsem ráda, že se o něj s námi podělil kromě toho sám autor je mi sympatický a má skvělý smysl pro humor. Když se řekne Divotvůrce asi si vždy vybavím Reichise, drzého kočkoveveráka,vraha, zloděje a skvělého přítele. Také Ferius Parfax, která byla po celou dobu skvěla a upřímná.
Celkově série bylo takové cestovní dobrodružství Kellena a líbilo se mi jak s knihou hlavní hrdina rostl, byl rozumnější a i jednal ke svému věku.
Jsem ráda, že jsem celou sérii mohla přečíst :)

Protože v životě, stejně jako v pokeru skutečná hra probíhá v prostoru mezi vašimi a jejich kartami :))

19.03.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nebylo to vůbec špatné. Zajímavé jak se dva světy protnou a bylo to čtivé a hezky napsané. Více než pro romantiku je to kniha do života a ráda si přečtu druhý díl

12.03.2021 3 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Hezká myšlenka ale to je tak všechno. Děj plytký a nedotažený. Souhlasím s recenzí: Mishak
Čekala jsem víc už jen kvůli tomu nápadu že kterého nakonec nebylo nic. A ta scéna mezi Evou a Riverem...trochu Titanic hadr ne? :D
Spoiler:
Každopádně i ten závěr mi připadal jako: Zachráníme ty kdo všichni chtějí aby přežily, ty hodný budou hrdinové a celá ta myšlenka nový život na Marsu bylo vlastně tak jako na zkoušku. Na jednu stranu ano fajn poznámka važte si Země protože to už nikde nebude jako tady ale i tak to nedokončení je prostě zklamání.

04.03.2021 2 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl se celkem táhnul a přišlo mi to jako v jednom kole. Arina mi bylo teda hodně líto a chvílemi jsem přestávala tu jejich hru chápat. Čeho se vlastně hlavní hrdinka snaží dosáhnout. Ten konec to teda hodně zlomil! Rychle na poslední díl!

28.02.2021 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Kniha mě chytla už od začátku líbí se mi, že to nebylo žádné zbytečné prokousávání. Děj byl napínavý a hezky se četl. O termínu Kletba vítězů jsem neslyšela ale o to víc se mi líbil ten nápad. Vztah hlavních hrdinů se hezky rozvíjel především jak každý měl slabost pro toho druhého ale zároveň bojovali za svou věc takže vždycky bylo nějaké překvapení :D vzhůru na druhý díl!

28.02.2021 4 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Manipulátoři a psychopati nikdy nevíme, kdy se s nimi můžeme setkat a je skutečně těžké je odhadnout. Souhlasím, že tato kniha byla velice poučná a také výstižná.

25.02.2021 3 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Za mě zdlouhavé a celkem všeobecné. Historie a tak nějak známé věci. Druha polovina se mi líbila více už jen kvůli myšlenkam ktere stály za to přečíst.

25.02.2021 2 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Příběh Bridy mě velice zaujal ať už pohled na ženstvi a magii nebo její samotná cesta. Musím uznat že to má co do sebe. Knihy od tohoto spisovatele rozhodně nejsou oddechovky na večer ale každá má svůj čas. Momentálně mi Brida dala co člověk do života potřeboval. Doporučuji

13.12.2020 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Dobře napsané, líbily se mi jména ale prostředí mi nesedlo. Děj mě nestrhnul ani v půlce. Nic extra

09.11.2020 2 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

Takový průměr, zajímavé ale vše tak nějak proběhlo předvídatelně. Žádný zvrat ale zajímavá myšlenka v podstatě skutečnost

15.10.2020 2 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Kniha je téměř identická s knihou Dopisy, které nikdo nečetl. Stejný styl, podobný dej i situace. Nečetlo se to špatně a děj byl plynulý a místy dojemný.

01.10.2020 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Za mě je kniha zastaralá a mnoho postav. Autor píše skvěle ale toto mi nesedlo a ano místy až detailně morbidní

04.09.2020 1 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Výborná a inspirativní kniha plná silných chvílý, osudů, krutosti i lásky. Je zajímá především tím kdyť si člověk uvědomí jak se postupem věků měnila naše společnost, možnosti a názory. Ženy tohoto rodu byly odvážné a průbojné a nesmírně statečné. Klobouk dolů autorce že tuto knihu sepsala a vydala a že se dokázala vrátit do minulosti aby tak předala něco dál

31.08.2020 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Trošku odstíny akorát Chloe není taková nudná šedá myš. Kniha je čťivá a odpočinková.

28.08.2020 3 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Musím říct, že smekám! Je úžasné že to vůbec dokázal a že to nevzdal po tom všem co se mu přihodilo ba cestě. Kniha byla čťivá, inspirující a i zábavná.
Doporučuji vydat se na cestu s tímto autorem alespoň v myšlenkách stojí to za to :)

28.08.2020 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Ačkoliv v druhém díle bylo několik "novinek" a dalších postav bylo to stejně předvídatelné a mnohem slabší než první díl

09.08.2020 2 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Zajímavé názory a pohledy. Dle mého názoru je autor velký realista ačkoliv budoucnost těžko předvídat. Autor mne zaujal mě myšlenkou o algoritmech. V některých názorech souhlasím v jiných vůbec. Kniha jako celek je otázkou osobního vkusu a vlastních mínění i tématech.

29.07.2020 3 z 5