DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Váš pes to ví Váš pes to ví Rupert Sheldrake

Výborná kniha a hlavně zajímavá. Doposud jsem tyto schopnosti zvířat považovala spíš za přirozené ale ony jsou spíš výjimečné a možná i nadpřirozené. Je to pohled do nitra zvířat a rozhodně bychom neměli podceňovat jejich schopnosti.

26.02.2020 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha je plná krásných myšlenek a připomíná důležitost přítomných okamžiků. Jak snadno se někomu změní život když zjistí jak snadno mu může skončit. S knihou jsem byla spokojená a myslím, že si v ní každý může najít co hledá.

12.02.2020 3 z 5

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti a vůbec mi nevadí že tam není moc z Teorie (i když jsem je tam čekala) protože v této knize bylo mnohem víc. Jak o Indické kultuře tak mnoho moudrostí do života. Tahle kniha jasně ukazuje, že nikomu štěstí nespadne do klína a tenhle herec si to uměl vydřít a vytrval ve svých snech plus jsem se smála snad každou třetí stránku :D je to inspirativní a upřímné :)

08.01.2020 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Tahle série byla prostě skvělá. Střetnutí dvou světů, láska napětí a mělo to svoje kouzlo které trvalo až dokonce. Arie a Perry prostě patří k sobě :)

31.12.2019 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Musím říct, že na Selekci to rozhodně nemá ale i tak se mi konec líbil a celkově to bylo lepší než první díl :)

31.12.2019 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tahle kniha byla skvělým doplňkem k serii a na některé postavy mi změnila pohled. Doporučuji všem mdo jste četl Selekci :)

31.12.2019 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Trošku jsem ze začátku pochybovala, že mě příběh Scarlet zaujme stejně jako Cinder ale bylo to super a bavilo mě to a potom když se dějové linie postav propojily bavilo mě to víc. Druhý díl byl zase o trochu lepší než první a nabral nový směr. Hurá na další! :)

29.12.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ačkoliv základem knihy je pohádka o Popelce celek je naprosto originálním příběhem a to se v dnešní době musí ocenit. Když už má člověk pocit, že už se všechno vymyslelo a nudí ho každá knížka, která připomíná jinou je příjemným překvapením sáhnout po Měsíčních kronikách a nechat se strhnout úžasným dějem kde nelitujete jediné stránky. Doporučuji!

28.12.2019 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Za mě spokojeost. Od autorky jsem četla Nástroje smrti, které mě pohtily. Líbí se mi, že píše pořád stejně a chytlavě i když místy dost ukecaně a možná i zbytečně ale je to její styl. V knize zmiňuje i postavy z minulé série, které to skvěle doplňují a neuškodí dozvědět se co bylo dál. Každopádně kniha jako taková super, četla se rychle i když občas to bylo prokousávání jsem zvědavá na další díl a doporučuji všem, kterým se líbily nástroje smrti

20.12.2019 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Musím říct že i já jsem čekala víc. Bylo to krutý, drsný a občas mi to připomnělo svět za druhé světové války. Nevadí mi když kniha není originální ale i ten děj nebyl nic extra. Je to každého názor ale tahle kniha se mým oblíbeným ani v nejmenším nepodobá.

11.12.2019 1 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

dobře napsaná kniga i zajímavý příběh

28.11.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

No tak tohle byla PECKA! Ze začátku jsem si říkala, co s tim všichni sakra máte. Ale teď už chápu, co na tom sakra je tak supr. Už dlouho mě takhle knizka nepohltila. Některé části jsem četla pomalu ale konec jsem jednoduše zhltla protože to jinak nešlo :D. Tahle série se opravdu povedla a nelituji jediné stránky (a že jich bylo) velké díky autorce, že otevřela bránu tohohle úžasného a napínavého světa! Doporučuji přečíst všem co žerou Fantasy, jako já.

24.11.2019 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Musím říct, že druhý díl mě zklamal. Souhlasím, že to prvním mělo zkončit. Všechno je moc zamotané a nikdy jsem nevěděla jestli to Tyrus předstírá nebo ne. Jednou umře on podruhé Nemesis. A ten konec?? Zklamání. Knihu jsem otevřela ze zvědavosti protože první díl byl pecka a pohltil mě tohle už nebylo tak povedené a až na některé napínavé části to za moc nestálo. :( škoda

15.10.2019 2 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Doporučuji, kniha dává jiný pohled příběhu, jak ho známe. VYětšinou se nepíše o tom, jak to dopadlo se zápornými postavami pokud tedy nezemřeli. Je to čtivé a působivé.

19.09.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha byla fantastická, napínavá a pohlcujici! Pokud budou příští díly stejné pak si knihy koupím a ráda přečtu sérii znova.

23.06.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha byla skvělá, neplýtvala slovy a hned po pár stránkách vtáhla do děje! Poutavý příběh princezny Jezelie mě zaujal tak, že si rozhodně přečtu další díl

23.06.2019 5 z 5

Děti v ohrožení Děti v ohrožení Michal Hrdlička

Kniha je velmi aktuální a přínosná. Především proto že poukazuje na problematiku týkající se dnešních dětí. Líbí se mi pohled do světa klienta i názory odborníků a teoretický základ. Doporučuji

04.10.2024 5 z 5

Maják v bouři: Laskavý průvodce pro pečující Maják v bouři: Laskavý průvodce pro pečující Milena Machačová

Jsem velmi vděčná že někdo vydal tuto knihu. Hodí se nejen do humanitních oborů ale především přesně pokud nastane chvíle kdy blízcí budou potřebovat naší pomoc. Kniha obsahuje nejen praktické informace typu služby, státní podpora, finance a úřední záležitosti ale i důležitou myšlenku toho že ať už pečujeme o druhé sebevíc, je důležité pečovat i o sebe a nezapominat, že my jsme tam také.

První setkání s Neurografikou První setkání s Neurografikou Natalie Sabirova

Velmi pozoruhodná kniha s praktickými příklady. Líbí se mi techniky a nejeden jsem si vyzkoušela. Kniha je v podstatě upoutávkou na kurz Neurografiky

04.10.2024 3 z 5

Médea Médea Rosie Hewlett

(SPOILER) Kniha je od začátku do konce pohlcující jako hlubiny podsvětí, děj plyne a nejsou zde žádná hluchá místa. Líbí se mi jak autorka umí psát a že kniha je založena na klasické mytologii. Medea jako taková je zajímavou postavou která se v průběhu proměňuje z naivní holky na sebevědomou i krutou ženu. Ke konci knihy možná až příliš krutou ale vzhledem k událostem člověk vlastně chápe proč. Zároveň se mi líbí i vykreslení magie kterou Medea ovládá a co se konce týče tak stál za to i za zamyšlení jak naivita a zamilovanost může vést k manipulaci a pak následně k pomstě i změně charakteru. Velmi povedená kniha

"Víš co je silnější než láska milenců? Jejich nenávist"