DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Okouzlení Okouzlení F. T. Lukens

Jsem spíše tým šťastně až navěky. Tohle bylo milé vtipné oddechové ale za mě velmi průměrná fantasy spíše dětská dobrodružná. Ale sedly mi postavy a originální prostředí i nápady. Koho by neokouzlilo Slunce nebo Havran?

02.04.2024 3 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Ohledně knihy mám velmi smíšené pocity. Na jednu stranu je kniha milá a otevřená a vlastne i soucitně napsaná coby dílo matky které není jedno jak vychovává děti a jaký máme přístup k dětem. Na druhé straně máme ale čistě náhodné neodborné názory které až s příliš velkou lehkostí káží že takhle lze vychovávat. Ano takhle lze vychovávat ale není to vždy snadné a opravdu mnoho věcí zmíněné autorkou se lépe řeknou než dělají. Kniha je také protkaná mnoha příběhy kde mi chybí zpětná vazba a celkový kontext.
Kniha je vizuálně velmi přehledná ale názor na obsah velmi smíšený nicméně každý milujici rodič si v knize může najít své.

21.03.2024 3 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Kniha je velmi empatická citlivá a má krásné ilustrace i pár zajímavosti na jedno přečtení není špatná ale to je tak vše čekala bych víc a především komokexnější obsah

15.03.2024 4 z 5

Mýtus normálnosti Mýtus normálnosti Gabor Maté

Spoustu zajímavých témat rozpitvané z teorie i z praxe také výzkumy a mnoho poznatků. Je naivní nemyslet si že všechno souvisí se vším. Nemoc je i v hlavě ale není jen o hlavě. Zároveň se mi líbí poznatky o porodu, vztazích a závislostech. Velmi přínosná kniha ale pro takové množství informací vyžaduje čas.

15.03.2024 4 z 5

Strážci živlů - Síla vody Strážci živlů - Síla vody Alice Lily Neradová

Ačkoliv Kniha byla čtivě napsaná nesedla mi a to jak postavy tak především děj. Zdá se mi spíš fantasy jako dětská dobrodružná a nezaujal mě ani svět jaký autorka vytvořila.

12.03.2024 1 z 5

Sedm a půl kapitoly o mozku Sedm a půl kapitoly o mozku Lisa Feldman Barrett

Knihu hodnotím jako průměr. Od každého trochu ale víceméně nic nového

11.03.2024 2 z 5

Syndrom vyhoření - Jak se prací a pomáháním druhým nezničit Syndrom vyhoření - Jak se prací a pomáháním druhým nezničit Ján Praško

Již jsem četla lépe sepsané knihy na toto téma nicméně kniha v kostce a od každého trochu popisuje syndrom vyhoření a témata s tím související

06.03.2024 3 z 5

Už budeš? Už budeš? Zorya Blue

Kniha je velmi komplexní a je zajímavě uspořádána. Z jednéstrany bdsm, úchylky apod. Z druhé běžné podoby sexuální stránky i pár neobvyklostí. Autorka v knize na každé jednotlivé téma přidává rozhovor od lidí z praxe ať už sexuologů, psychologů nebo páru co hovoří o otevřeném vztahu. Myslim si že je kniha velmi přínosná především pro pochopení určitých Tabu témat která se běžně na školách neučí. Zároveň je v knize spoustu typů na literaturu nebo podcasty a to i od autorky samotné, která má skvělý smysl pro humor a do knihy skvěle vedených rozhovorů přidává i otevřenost o sobě samé.

06.03.2024 5 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

Připadá mi, že si autorka do děje zapsala až příliš totožných postav a tak je díl od dílu méně originální a scény i děj se velmi opakují jen jména jiná. Autorka už se tolik nezabývá prostředím jako spíš vztahy ale ty jsou neméně totožné s předešlými.

06.03.2024 2 z 5

Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Daniel Goleman

Tohle je jedna z mála knih u které bych řekla že pohodlně může být i kratší na téma pozornost byla za mě až přesáhlá příklady i informacemi. Mnoho zajímavých myšlenek ale zdálo se mi že málo podnětných

23.02.2024 2 z 5

Orientace v přírodě Orientace v přírodě Tristan Gooley

Krásná kniha a rozhodně stoji za pozornost ale pro mě osobně byla na jedno přečtení pro zajímavost a pro možnost jakým lze vnímat a pozorovat přírodu.

23.02.2024 4 z 5

Preferovaný příběh Preferovaný příběh Markéta Závěrková

Kniha je přínosnou příručkou se spoustu podnětnými tématy ale nesedelo mi její uspořádání na úvod by bylo dobré ujasnit význam příběhu poté možnosti Jak s tím pracovat a plus více praktických příkladů. Jinak krásné ilustrace

20.02.2024 3 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Dílo je možná pro dětské čtenáře ale to vůbec nevadilo. Za mě skvěle promyšlený svět magie i postavy. Bylo to vtipné, záživné dobrodružství, které se četlo samo

14.02.2024 4 z 5

Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Všechno je láska: Myšlenky pro vaše srdce a duši Jenna Ortega

Ach ti sluníčkáři.
Tohle bychom do Wednesday asi neřekli.
Kniha není životopisem ale spíše nadpozitivním deníčkem jak se autorka snaží vnímat svůj i okolní svět a přistupovat k němu.
Je to milé, pozitivní ale bez nějakých zajímavých příběhů, souvislosti a za mě v knize nebylo nic víc obohacujícího než je v motivačních citátech.

13.02.2024 2 z 5

Moderní sebeobrana Moderní sebeobrana Pavel Houdek

Nemyslím si, že tahle kniha může zachránit život. Když vás někdo napadne bude veškeré vedení na naší hlavě a o tom jestli se ubranime k tomu už kniha nepomůže. Ale o tomhle všem a ještě mnoho navíc kniha hovoří. Možné techniky slovní i fyzické, reakce na určitá chování kniha je v těchto ohledech všestranná ale především praktická. I se mi líbí její upřímná stránka a doporučení. Zároveň i část "je v pořádku říct že neco není v poradku" je to vaše tělo sakra!

12.02.2024 4 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Kniha je víceméně klišé nicméně s potenciálem, který otevírá dveře mnoha zápletkám. Je znát, že jde o prvotinu. Druhá půlka knihy už měla větší záběr. Kniha je originální, co se týká fantasy nápadů ale také názvů i postav. Uvidíme co přinesou další části série.

12.02.2024 3 z 5

Svět bude hořet Svět bude hořet Lena Kiefer

Líbil se mi originální svět a napad ale v celku mi to přišlo nevyužité. Autorka v knize zmínila několik technologických vymožeností ale nedala jim až takový prostor. Co mi tedy hodně nesedlo tak postavy. Mnoho vedlejších postav a hlavní hrdinka Ofelie a její chování. Ale jsem si jistá že si kniha najde své čtenáře

10.02.2024 3 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Pro začínající se seberozvojem či povzbuzením do života se asi kniha hodí víc. Mně připadala jako slepenec citátů o životní motivaci z běžně dostupných zdrojů. A až na pár myšlenek mi kniha nesedla.

09.02.2024 1 z 5

Kniha o duši: Jak porozumět sám sobě Kniha o duši: Jak porozumět sám sobě Josef Křížek

Kniha obsahuje mnoho podnětnych myšlenek. Nejsou zde žádná nová témata pouze nové pohledy. Myslím že si v knize každý může najít své téma. Kniha je rovněž obohacena krásnými ilustracemi.

25.01.2024 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Kniha mi tedy moc nesedla. Velmi se mi líbil autorčin styl popisu a i fantazie a moře ale děj i postavy za mě suchota a morbidita a u některý scén jsem si říkala proč?? A celkově kniha nezaujala připadalo mi že ten mořský čarokrásný svět si jde tak nějak svojí cestou od toho původního a když se propletli nedávalo smysl.
A poté ten divný konec??

08.01.2024 1 z 5