DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Čínská medicína v kostce Čínská medicína v kostce Misha Ruth Cohen

Asi jsem čekala trochu víc i do praktického života. Z knihy se mi zdá že pokud nechodite k lékaři který aplikuje čínskou medicínu moc toho díky knize nemůžete. Je to určitě hodně zajímavé i různé energie apod a třeba i bylinky a jejich účinky.

22.02.2023 3 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Kniha začala v takovém prazvláštním duchu a v některých chvilkach tak pokračovala. Od začátku je jasné o jaký typ půjde (lgbt) což není špatné pokud je ale linka propracovanější a ne stejně plochá celý děj. Žádné extra zvraty jen život několika lidí ve staré Anglii se špetkou magie. Musím autorce připsat body za čtivost a slovní zásobu a taky originální obálku knihy. Toť ale vše. Věřím ale že si najde své čtenáře

16.02.2023 1 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

"Krev nade vše"
Tak tohle rozhodně není pohadka na dobrou noc. Chvilku trvalo než se děj rozjel ale pak to byl jedem zvrat za druhým. Líbila se mi čtivost, pěkně promyšlený svět i magie. Jsem ráda, že tenhle nápad neskončil autorkam jen v šuplíku protože stál za přečtení. Uvidím jak s druhým dílem bude otevřený koně pokračovat

15.02.2023 4 z 5

Skleněný ghát Skleněný ghát Najjar Masúd

Kniha je rozhodně originální a zvláštní i netradiční.

11.02.2023 3 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Tato autorka již napsala lepší knizky. Měsíční kroniky, kterými si mě autorka získala. Doporučuji vůbec nevnimat tento díl jako součást kronik ale zcela novou sérii jak tomu je.
Mne se retteling líbil a to i přes části které mi do příběhu úplně nezapadali. Tohle je temnější ale skvěle propracované a dobře napsané autorka si udržela jiskru a zároveň napětí v ději. Zaujali mě i příběhy, které Serilda vypráví a i originální bytosti.
Jsem zvědavá co bude dál:))

09.02.2023 4 z 5

Osobnosti úžasné i porouchané Osobnosti úžasné i porouchané František Honzák

Kniha mi pripadala hodne odbihava do různých témat i politiky. Bylo to zajímavé a asi si každý může najít co ho zaujme.

07.02.2023 2 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Soucit, klid a tajemství to bych asi přisoudila této knize. Četla se hezky jenom mo nesedl dèj ani propojení postav. Spis to bylo monotónní a některé kapitoly dosti táhlé nicméně odpočinkové

02.02.2023 2 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Fantasy? To spíš dobrodružná. Tahle kniha mě zklamala a nejvíce styl psaní. Chápu že jde o prvotinu ale kniha postrádá veškeré napětí, zajímavost i smysl pro kouzlo v magii. Dialogy postav nezáživné. Jediné za co má kniha plus jsou originální jména a zajímavý závěr, který mě z celé knihy bavil asi nejvíce. Celkově knihu hodnotím jako velmi průměrnou ale oddechovou

01.02.2023 1 z 5

Světlo v srdci temnoty Světlo v srdci temnoty Brandon Bays

V poslední době mi deprese přijde jako rozšířený covid akorát se o ni tolik nemluví. Vychází spousty knih ve kterých je buďto deprese rozebírána nebo jedna z postav jí má. Deprese a úzkosti. Na této knize se mi líbí otevřené pojetí nemoci jako takové a především je to osobní příběh. Zajímavé čtení

31.01.2023 3 z 5

Život s Béďou Život s Béďou Linda Pacourková

Za mě velmi inspirující kniha ačkoliv člověk není s tématem obeznámen autorka vás dokonale zasvětí. Přeci jen jde o její vlastní zkušenost. Kniha je skvěle napsaná nejen z prax ale také za pomocí odborných termínů a slovy několika lékařů i dalších lidí trpící touto nemocí. Líbilo se mi také, že autorka na začátek uvedla, aby po přečtení knihy neměli všichni dojem, že mohou také trpět Bechtěrevovou nemocí aby hned negooglili a pokud by měli ten pocit tak vše pečlivě probrat se svým lékařem/fyzioterapeutem. Kniha byla i místy vtipná s jiskrou i velkou nadějí do života. Kniha nese především jedno velké poselství: nic nepodceňujme i za malou nepatrnou bolestí se může skrývat něco většího.

29.01.2023 5 z 5

Chytrozemě Chytrozemě Lucy Crehan

Skvěle zpracovaná kniha která je především z praxe. Porovnávání školských systému a celkově přístupu ke studentům a učitelům. Velmi zajímavé a přínosné nejen pro pedagogy ale i zamyšlením proc se některé země posunuly tak dopředu oproti jiným.

22.01.2023 4 z 5

Psychologie vítězství Psychologie vítězství Václav Petráš

Kniha se mi zdála spíše určená pro sportovce ale zároveň několik zajímavých poznámek ke stresu a celkově tělesné rovnováze mysl a tělo. Bylo to propojení vícero oblastí ale hlavně co se sportu týče. Jako motivace je kniha určitě adekvátní

21.01.2023 3 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Narozdíl od jiných YA musím knize připsat hezkou obálku a především ctivost a dobre vybraná témata co se týče puberty i problémů mladistvých nicméně děj byl poněkud spletitý a zas tak se nelisil od YA filmu či jiných knih. Hlavní postava mi přišla zmatená ve svém vlastním já což se u její věkové kategorie běžné zároveň mě zaujalo že autorka knihu napsala pro své 16 lete ja. Celkove se to nečetlo špatně ale za mě spíše prumer

16.01.2023 3 z 5

Haiku: Cesta ze stresu Haiku: Cesta ze stresu Radkin Honzák

Radkin Honzak zkrátka nikdy nezklame. U knihy jsem se nasmála ale zároveň se i dozvěděla několik nových informací z prostředí vědy ale i ohledně reakci těla na stres. Zaujal mě původ stresu a jak se vyvinul do dnešní společnosti. Líbí se mi také tě kniha místo prihlouplych rad navrhuje osvědčenou terapeutickou metodu a to Pište! Líbilo se mi několik myšlenek a i příkladů z praxe a jednou z nejlepších kapitol bylo o nadávkách a jak si lze díky nim ulevit. A také výsledek že nejsou až zas tak špatným zdrojem pokud ovšem nejsou součástí každé konverzace ale slouží jako prostředek pro rychlou úlevu při emocionalnim výbuchu. Skvělá kniha ke které se rozhodne budu vracet :)

13.01.2023 5 z 5

Mosazné město Mosazné město Shannon. A. Chakraborty

Velmi kvalitně zpracovaná fantasy. Líbila se mi Nahri i Daru charakterove i co se týče pripsanemu ději. Kniha me bavila i pro originalitu a také pro napínavé kapitoly. Pokud budou další díly k sehnání rada budu pokračovat

23.12.2022 4 z 5

Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Rozhovory se sériovými vrahy: Ti nejhorší vyprávějí svůj příběh Christopher Berry-Dee

Nečte se to hezky nekdy až bere dech a za mě ani nejde až tak o odborný pohled na konkrétní případy ale spíše popis a vyčtení z informací a záznamů. Je zde popis několika patologických případů, líbí se mi že v jednotlivých kapitolách jsou sepsane samotné rozhovory s vrahy tudíž lze sledovat jejich úvahy i jednání či charakter. Převládá tam klasická myslenka zda je smrt trestem za krutý čin? Také se mi líbí popis vyšetřování a celkově řešení případů.

23.12.2022 4 z 5

Hati: Prastaré vlčí legendy Hati: Prastaré vlčí legendy Blanche

Ačkoliv se řadí spíše k dětským knihám za mě v ní každý může najít své. Já jsem užila každý příběh který skrýval nějaké poslání do života a chování lidí ke zvířatům i naopak. Velmi pěkně napsaná kniha i ilustrace, kterou stojí za to mít v poličce. :)

21.12.2022 5 z 5

Modré hlubiny Modré hlubiny Jennifer Donnelly

Asi jsem čekala něco jiného zkrátka retteling na Malou mořskou vílu ale jaksi kniha byla čistě inspirovaná klasickou pohádkou. Nebylo to vyloženě špatné jen bych to přiřadila mladším čtenářům a celkově se mi nelíbilo kam se dej posunul. Od autorky jsem již četla kvalitněji zpracované knihy, které především nesly i nějaké moudro do života. Tato mě obzvlášť nechytla :/

21.12.2022 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Milé vánoční a pohodové čtení. :)

28.11.2022 3 z 5

Dcera kostí Dcera kostí Andrea Stewart

Kniha byla skvěle a originálně napsaná ale musím přiznat že by mi spíše sedlo kdyby postav bylo méně a autorka se více rozepsala o těch dalších. V některých kapitolách se dějová linka postav točila stále dokola stejně v jiných jsem nechápala podstatu postavy v ději a v jiných zas autorka až příliš brzy utla dějovou linku. Snad v dalších dílech této sérii jinak si myslím že má kniha potenciál

23.11.2022 4 z 5