DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Iluze Iluze Aprilynne Pike

Milostný trojúhelník jak ze stmívání :D ale každý díl je lepší a lepší. Jsem zvědavá jak tohle všechno dopadne

30.03.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl mě bavil víc a celkově v tom i byl víc zmatek ale i tak knihu hodnotím pozitivně za humorné hlášky a originalitu celkového děje. Inej za mě nejlepší postava a konec se mi taky líbil krásně to všechno do sebe zapadlo.
"Když nemůžeš vyhrát, zmen pravidla"

16.03.2020 3 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Některé příběhy se mi líbily víc jiné míň ale všechny měli své moudro a byly příkladem společnosti. Určitě se k nim ráda vrátím :)

15.03.2020 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Musím říct že to na mě emocionálně působilo víc než bych čekala. Tohle je skutečně smutný příběh trochu mi to připomíná zápisník jedné lásky. Ovšem tohle je spíš o nenaplnění, rozhodnutí, lidském osudu. Celkový příběh se četl hezky nic náročného jen smutného.

08.03.2020 3 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Tato kniha mě skutečně nadchla nejen pro to poselství do života ale i pro příběh samotný. Od toho autora byl Kouzelník ze Lhasy moje první kniha ale rozhodně ne poslední. Hodnotím velmi pozitivně :)

06.03.2020 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Originální, místy zajímavé ale jinak zdlouhavé. Čekala jsem víc ale i tak to nebylo špatné početní snad budou další díly lepší

26.01.2020 2 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Ať je to jak chce nikdo nemá rád špatný konce. Ty příběhy byly fajn doplňkem a i takovým tím kdy si člověk řekl "aha tak proto to bylo takhle" u spousty sérií by fakt neškodilo kdyby byla ještě takováhle kniha navíc kde by byly trošku víc rozepsaný jiný postavy nebo i samotný děj ale bohužel ne vždycky je to dobrý a někdy i jedna taková knížka zkazí celou představivost. Tahle se mi líbila a souhlasím, že některé příběhy byly zajímavější než druhé ale nejkrásnější byl samozřejmě pohádkový konec ♡

03.01.2020 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Když jsem četla kroniky viděla jsem Levanu jako monstrum ale Channary byla snad ještě horší. Díky knize jsem vlastně pochopila Levaniny důvody pro krutost a pro její chování. Naivní, zasněná holka, která chce být šťastná a obdivovaná i když si to co chce bere svým způsobem litovala jsem jí a tenhle nový pohled na zápornou postavu se mi líbil. Kniha byla krutá, smutná ale krásně napsaná stejně jako předešlé díly a rozhodně byla skvělým doplňkem k serii :)

31.12.2019 4 z 5

První První Kiera Cass

Výborná série! Bylo to napínavé, krásné, romantické a hlavně žádné zbytečné okecávání a ten konec se mi prostě vryl do srdce :)

31.12.2019 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tak teď se to teprve rozjelo a to jsem si myslela, že napínavější už to být nemůže a hlášky Iko a Thorna mě dostávali do kolen. Jsem zvědavá na konec! :)

29.12.2019 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Třetí díl se hrozně vleknul a když mě začal bavit druhý čekala jsem že třetí mě pohltí se ale nestalo. Otevřený konec mi nevadí ale pak si člověk řekne...no tak jako když už ...tak snad. Bylo to dobře napsané ale jinak za mě nic moc takový horší stmívání.

26.12.2019 1 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Kniha mi dost připomíná stmívání ale řekla bych že je těžký vymyset něco originálního o vlkodlacích. Děj takový průměr ale není to špatné a hlavně zamilované. Komu se líbila serie twilight bude se mu líbit i tohle.

25.12.2019 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Krutý svět plný nástrah ale zároveň napětí a odvahy. Líbilo se mi originální prostředí a kniha mě bavila hned od začátku. S každou stránkou byla kniha zajímavější Doporučuji a také doporučuji spokojit se s koncem a nečíst druhý díl

15.12.2019 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Střetnutí dvou světů. Tahle kniha mě mile překvapila. Je originální, zajímavá i poutavá.

15.12.2019 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Původně jsem tento díl nechtěla vůbec číst jelikož jsem si říkala co chtějí ještě přidat ke konci te prvni. Ale serie nabrala nový směr a mnohem lepší než před tím. Výborné pokračování :)

24.11.2019 5 z 5

Summerhill Summerhill Alexander Sutherland Neill

Líbí se mi kolik kniha obsahuje novodobých a hodnotných myšlenek, ačkoliv Summer Hill není až tak novodobá záležitost. Zajímalo by mě jak by se s touto myšlenkou vypořádávalo české školství s některými věcmi souhlasím s jinými naopak Ale to je čistě o výchově. Líbí se mi ale myšlenka samorozvoje toho že by prostě děti nebyly do něčeho tlačeny ale sami si vybrali A co se chtějí zajímat Nicméně bez nabídky by nebyla poptávka celkově knihu hodnotím Jako přínosnou i když místy zdlouhavou

27.06.2024 3 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Tahle autorka mi už opravdu hodně chyběla jelikož jsem od ní přečetla všechny její knihy Tak jsem čekala kdy vydá něco dalšího. Jsem ráda že píše pořád stejně naprosto skvěle čtivě pohádkově Ačkoliv se vracíme do již známého světa z předešlé série je to něco úplně jiného krásného a originálního a i věž známém prostředí autorka dokázala vymyslet zcela nové věci. Možná by mi ani tolik nevadilo kdyby v knize byly promítnuty více postavy z minulé série. Předchozí série krutého Prince se mi líbila mnohem víc Ale tato série se mi zdá zatím propracovanější a Ačkoliv se v prvním díle otevřelo spoustu dveří a místy se děj opravdu hodně táhl konec byl neskutečně napínavý a překvapivý. Tak kdypak bude dvojka

13.11.2023 5 z 5

Anatomie lásky Anatomie lásky Guy Corneau

Než jako odborná se mi knížka zdala jako takové tlachání o všem co se tak nějak tyka vztahů. Anatomíí lásky bych to určitě nenazvala.

30.11.2021 2 z 5

O svém životě si rozhodujeme sami O svém životě si rozhodujeme sami Miroslava Holoubková

Hodně empatické ale také ezoterické. Je to spíš takový návod aneb připomínka toho, co by si člověk měl uvědomovat. Milé čtení ale nic převratného

02.09.2021 3 z 5

Stopařův průvodce po galaxii jazyků Stopařův průvodce po galaxii jazyků Yens Wahlgren

Mnoho zajímavostí nad kterými se člověk rád pozastavi, když zjistí odkud slavní autoři své smyšlené jazyky čerpali. Hezký příspěvek všem fanouškům sci-fi u fantasy

26.08.2021 3 z 5