ElikaS ElikaS komentáře u knih

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Musím říct, že mě knížka velmi mile překvapila. Očekávala jsem klasický zakázaný vztah mezi studentkou a učitelem a s tím spojenou zápletku. Moc mě potěšilo, že ač to v knížce bylo zmíněno, nejednalo se o něco, co by se primárně řešilo. Naopak příběh byl mnohem složitější.
Možná i proto, že jsem do knihy šla s určitými očekáváními poměrně dlouho mi trvalo, než jsem byla schopná odhadnout příběh do větších podrobností, takže mě i děj dokázal překvapit.
Rachel si sebou do života nese poměrně velkou zátěž a díky tomu je silnou hlavní hrdinkou. Bavilo mě na ní to, že celou dobu byla svá. Ze začátku mě trochu rozčilovala její nejistota ohledně Caina, přestože jeho úmyly byly poměrně zřejmé. Zase na druhou stranu se dá pochopit, že vzhledem k jejímu životu nemá dostatečné sebevědomí, ač se to snaží skrývat. Cain se mi ze začátku hrozně líbil. Ale později mě začal trošku rozčilovat pro změnu on a jeho tajnůstkaření. Při tom se snažil udělat správnou věc a byla jsem přesvědčená o tom, že se mu to povedlo.
Vi Keeland mám obecně velmi ráda, protože umí napsat romantickou knížku, u které se pobavíte a zároveň má silné téma. To se jí povedlo i tentokrát. Co ale musím knize vytknout je opravdu velké množství překlepů a chyb. Většinou si těchto věcí moc nevšímám, ale tady jich bylo tolik, že to nešlo přehlednout. Pomíjím větší množství překlepů, které se objevily především v erotických pasážích, tam by třeba i dalo pochopit, že se překladatelka a možná i korektorka nechali unést, ale to, že z jedné ženské postavy se v průběhu knihy stal muž, to už neodpustím.
I přesto se mi, ale kniha líbila a doporučuji ji.

14.01.2021 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Upřímně k téhle knížce jsem dlouho nevěděla, co napsat. Musím se ztotožnit se závěrečnými slovy autora v tom, že absolutně netuším, kam knihu zařadit – asi trochu temnější fantazy. Každopádně se mi moc líbila.

Poslouchala jsem ji jako audioknihu, kterou namluvil Kajetán Písařovič a byla to jedna z nejlepších audioknih, kterou jsou poslouchala. Pan Písařovič byl výborný! Líbilo se mi, jak jsem i hned z prvních slov poznala, o kterou postavu se jedná, a přestože v knize bylo velké množství postav, každou naluvil jinak a po celou dobu naprosto stejně. Jeho projev mi sednul.

A teď k samotné knize. Mám moc ráda knížky, které mě dokáží překvapit. Ale to se u téhle nestalo, protože jsem si absolutně netroufla tipnout, jak se bude dál vyvjít. Takže jsem si ani nevytvořila nějaké zásadní teorie a po celou dobu jsem napjatě čekala, co bude dál. A to je ještě lepší, než když knížky překvapí.

Styl Neila Gaimana je hodně specifický. Působí tak úsporně, svým způsobem i s minimem emocí, ale přesto dokáže vtáhnout do děje a i když to není vyloženě akční, stále se v knize něco děje. Dokáže vykreslit krásně temnou atmosféru.

Stína jsem si oblíbila hned na začátku, i když je to vlastně taky celkem zvláštní postava, na začátku se mi zdál trochu netečný a chladný, ale vzhledem k okolnostem, je to nejspíš pochopitelné. Každopádně čím víc, jsem ho poznávala, tím víc jsem mu fandila a líbil se mi. Naopak jsem od začátku nefandila Středovi, přestože ani jeho postava není špatně napsané. Obecně oceňuji, že postavy nebyly ani černé ani bílé, ale všechny pěkně vykreslené s dobrými i stinnými stránkami.

Knížku rozhodně doporučuji.

04.12.2020 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Knížka mě dostala. Mám ráda silné příběhy, kde se hlavní hrdinové vyrovnávají s traumaty a jsou si navzájem oporou. A to tahle knížka splnila na výbornou. Trošku mi připomínala knihy – Topím se v tobě, Topíme se v sobě, které sice řeší jiná traumata, ale stejně jako zde jsou oba hrdinové rozbití a snaží se dát dohromady.

Příběhu jsem věřila, byl napsán tak, že mě vtáhl do děje a nepustil. Hltala jsem každou stránku a pořád čekala, co bude dál. Knížka pro mě měla i poměrně velký přesah, nebyla ta jen obyčejná romantika, nebo young adult.

Reva jsem v mnoha situacích úplně nechápala. Pořád jsem si říkala „Co na tom? Tak už to řekni! Mluv s nimi/ní/ním!“ Jenže pak mě napadlo, jak bych mu mohla radit? Vždyť po tom, čím si prošel, nemusí a možná ani nemůže reagovat běžně. Při tom jeho úvahy mě v mnoha situacích úplně dostali. Ten kluk měl v hlavě sice šílený chaos, ale zamilovala jsem si ho.

Emma mě chvílemi hrozně štvala. Chápu, že to neměla úplně jednoduché, ale přesto v mnoha situacích jednala hrozně sebestředně. A naprosto jsem se ztotožnila s názorem Cait, která její jednání moc pěkně shrnula.

Co mě ale na knížce dostalo a je to její největší klad, jsou vedlejší postavy. Declan byl ještě lepší než v prvním díle. Fantastický kamarád. Jejich vztah s Revem mi přišel možná i nejlepší na celé knížce. To samé co Declan pro Reva byla Cait pro Emmu. Hrozně se mi líbilo, jak při nich stáli, i když si to v té chvíli možná ani nezasloužili. Revovi rodiče byli úžasní. Tolik pochopení, lásky, trpělivosti, tolerance, při tom Revovi nikdy nevnutili svůj názor. Diskuze Reva Geoffem byly také parádní. No a v neposlední řadě Matthew. Moc se mi líbila dynamika jeho vztahu s Revem a možná ještě o maličko víc s Declanem. Byť ta tam byla jen naznačena. Opravdu doufám, že i Matthew dostane vlastní díl.

Na závěr musím konstatovat, že i když se mi první díl líbil opravdu hodně, tak tento druhý ho ještě překonal. Takže doporučuji.

24.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle jsem si užila. Obecně mě knížky o gayích baví - za prvé se mi líbí, jak jsou ve většině případů hlavní hrdinové přímý a o všem zbytečně dlouho nespekulují a říkají věci na přímo, za druhé jsou tak něžně romantické, že mě chytí a nepustí. A tahle kniha to vše splnila. Alex a Henry byli skvělí. U knížky jsem se fakt pobavila a líbilo se mi i zasazení děje do britské monarchie a Bílého domu. Ocenila jsem i politickou linku, takže to nebyla jen tuctová romantika. Rozhodně doporučuji.

07.10.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

(SPOILER) Tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem. Byla úplně jiná než předchozí a moc se mi líbila. Ocenila jsem jednak zaměření na Huntera a bavilo mě odhalovat jeho tajemství, ale i psychologický pohled na Luciena. To byl hodně drsný protivník. Líbilo se mi i prostředí FBI, ale trošku mi chyběl Garcia, tak doufám, že se nám v dalším díle vrátí. Každopádně asi nejlepší knížka v sérii. Docela jsem zvědavá, kam se budeme posouvat dál, protože i přes velmi vysoko nastavenou laťku prvním díle, pro mě mají Carterovi knížky stoupající tendenci.

30.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jeden díl lepší než druhý. Překvapuje mě, že i ve třetím díle si autor drží svou hodně vysoko postavenou laťku a možná ji ještě zvyšuje. I třetí díl byl parádní. Budu se opakovat, ale Hunter a Garcia mě opravdu baví. Oceňuji, že autor se věnuje převážně vyšetřování a nezabíhá do nějakých velkých podrobností ohledně soukromého života vyšetřovatelů, které by odváděly pozornost od samotného případu. Pachatel je opět skvěle vykreslen a děj má plno překvapivých momentů. Rozhodně doporučuji.

24.07.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle bylo moc hezký. Tenhle typ knížek prostě miluju, a to tajemno, kdo se skrývá za dopisy se mi moc líbí. Cade byl úžasný a Lilly i její rodina mě bavili. Takže jsem si tuhle milou oddechovku moc užila.

18.07.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak to se nám to pěkně rozjíždí! Tento díl se už začíná odlišovat od povídek především tím, že mytologické monstra a netvory vystřídali monstra lidská. V příběhu začíná hrát výraznou roli politika a různá spiknutí a je otázkou, kdo na které straně vlastně stojí. V tomto díle mi přišlo, že ubylo humoru a situace se stává vážnější. Ciri je mi líto, má opravdu těžký osud.

20.06.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Jedním slovem paráda! Moc se mi libí styl vyprávění Sapkowského - přestože je úsporný, má všechno, dynamické dialogy, vtip (jeho humor je mi hodně blízký), zajímavé až filozofické úvahy, neztrácí čas zbytečnými a zdlouhavými popisy. Přechod z povídek do románu byl krásně plynulý a nemám jedinou výtku.

16.06.2020 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Tohle bylo nádherný, tak smutný, ale tak hezký. Colton byl úžasný a Nell… Bylo mi ji hrozně líto. Osud ani jednoho z nich nešetřil. Tahle knížka mě úplně uchvátila.

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Po konci Rebelského dědice jsem ihned sáhla po druhém dílu, protože jsem byla zvědavá, jak tahle situace bude pokračovat. Na konec jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout a moc se mi líbil.

29.05.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Příběh jsem si užila, byl napínavý, plný nečekaných zvratů. Wolf byl sympťák, mám tyhle arogantní detektivy, kteří mají vždycky pravdu ráda.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tato knížka mě úplně dostala, emocionálně velmi silný příběh. Ze začátku jsem Milese moc nechápala, ale když se odhalil celý jeho příběh ... No byla to síla a pořádně jsem si pobrečela. Kapitán parádně doplňoval hlavní postavy a hned jsem si ho oblíbila.

Skóre Skóre Elle Kennedy

Dean a Allie byli skvělá dvojka. V knížce to sršelo vtipem a moc jsem si ji užila a za chviličku měla přečteno.

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Paráda, i druhý díl jsem si neskutečně užila. Sabina a Maarten mě opravdu baví. Je to skvělá dvojka. Navíc příběh je nepředvídatelný a opravdu až do konce člověk čeká než se mu všechno propojí. Rozhodně doporučuji.

10.05.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Bylo to skvělý! Promyšlený příběh, kdy jsem sama nepřišla na to, kdo je vrah. Navíc Tilly s Poeem byli úžasná dvojka!

22.04.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl byl perfektní, nevím, jestli lepší než první, ale minimálně srovnatelný. Knížka má nápad, náboj, překvapení, skvělý tým detektivů... nemám co vytknout.

13.04.2020 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tahle knížka ve mě zanechala hrozně zvláštní dojem. Musí se ji nechat, že byla neskutečně poutavá, chytila mě od první stránky a nedokázala jsem se od ní odtrnout a pořád čekala, co bude dál. Postavy byly skvěle vykresleny. Styl autorky parádní.
SPOILER: Ale přece jen se nemůžu ubránit tomu - To jako vážně? Potom všem co ji udělal, mu to dokázala odpustit a v podstatě hned to hodit za hlavu?
No asi si tuhle knížku musím ještě samo v sobě zpracovat, ale určitě ji doporučuji.

10.04.2020 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

U knížek Julie Caplin můžu v podstatě napsat jednu recenzi a tu kopírovat ke všem knížkám
Opět jsem si čtení užila. Jedná se o příjemnou oddechovku, ve které se neděje nic zásadního. Děj příjemně plyne a vykouzlí vám úsměv na tváři.

18.03.2024 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Vzhled k tomu, že na můj vkus vychází strašně málo romantických knížek ve formě audioknih. S chutí jsem se do této pustila. Příběh jsem si užila. Paul byl prostě úžasný, která z nás by něco takového nechtěla zažít, že? Za to s Eden to bylo už trochu horší, ta mě občas vyloženě rozčilovala. Ale společně to fungovalo a poslech jsem si užila.

07.02.2024 4 z 5