ElikaS ElikaS komentáře u knih

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Andrew Mayne má dost specifický styl psaní, občas mi přijde, že to píše jako film. Při čtení se mi zrovna u něj stává, že mi před očima běží nějaký akčňák. Jeho hrdinové jsou také poměrně originální. Jsem docela ráda, že jsme opustili Thea, který už byl v posledních dílech hodně přitažený za vlasy a seznámili se se Sloan a Solarem. Ti mě bavili a nepřišli mi nijak přehnaní.
Celkově knížka měla spád, byla pěkně zamotaná a některé scény byly trošku přitažené za vlasy, ale ne tak aby mi to vadilo. Navíc jsem se dozvěděla nějaká zajímavosti o potápěčích. Takže za mě v rámci žánru lepší průměr a budu se těšit na další knížky s PPP.

30.09.2021 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tenhle díl mi přišel jako zatím nejslabší ze série. První dva díly mají erotickou jiskru a vtip. To tenhle díl postrádal. Ubylo sexu, ubylo vtipu a přibylo romantiky, které ale chybí něco navíc. Celé je to postavené na tom, že spolu oba hlavní hrdinové nemluví, nebo se bojí mluvit.
Will byl až příliš velký romantik a Hanna byla otravná s tím, že vlastně neví, co chce. Navíc mi chyběla nějaká větší zápletka nebo myšlenka. Bohužel mě tenhle díl moc nebavil.

30.09.2021 3 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Umím si představit, že tohle není detektivka pro každého. Ale mě tenhle styl baví. Je zde plno akce, téma sériových vrahů většinou nezklame a přináší napětí, jak to bude dál. Obecně mi přišlo, že autor jel podle vyzkoušeného scénáře Hadrového panáka. Ale jak říkám, mě tohle baví.
Navíc oceňuji, že jsem se mohli blíže seznámit s detektivem Chambersem, jehož osud už známe z již zmíněného Hadrového panáka. Tohle je další věc, kterou mám ráda - když autor nenásilně odkazuje na své předchozí knížky.
Spojení Chamberse s Winterem a Jordan mě bavilo a tvořily skvělou trojku. Ráda bych si přečetla o nějakém jejich dalším společném případu a vrátila se k nim.
Naopak za co strhávám jednu hvězdu, je neustále omílané házení klacků pod nohy od nadřízených. Tohle se opakuje skoro ve všech detektivkách a hrozně mě to otravuje (čest výjimka a díky bohu z Chrise Cartera, který je jeden z mála, který se toho vyvaruje).

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jako zatím pokaždé jsem z Gaimana nadšená!
Příběh je skvělý, hrozně mě baví, jak se spisovatel vyhýbá typickým stereotypům - viz například Silas, jeho povaha naprosto odporuje všem běžným klišé. Mimo to má úžasnou fantazii a dokáže vykreslit zajímavý svět v téměř jakémkoli prostředí. Obecně nemám hřbitovy ráda a přijdou mi děsivé, ale v tomhle podání ... :-)
Knížka mě pobavila, ale zároveň v ní byly i velmi zajímavé myšlenky, například rozhovor Nika a Silase o smrti a mrtvých byl dokonalý.
Postavy jsou napsané tak, že si je musíte oblíbit - slečna Lupescu, Silas, Líza, Nik i další byli skvělí a i Jack má své kouzlo.
Navíc oceňuji konec, který měl zajímavé rozuzlení, které jsem v některých ohledech nepředpokládala a to je vždy velké plus.

27.09.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Za mě je knížka v rámci žánru lepší průměr. Poslouchala jsem ji jako audioknihu při řízení a přesně k tomu se hodila. Jedná se o celkem příjemnou nepříliš dlouhou oddechovku.
Na knížce oceňuji to, že mě dokázala překvapit. Konec někomu může připadat překombinovaný, ale mě se líbil a přišel mi originální.
Navíc se mi celkem líbilo prostředí psychiatrické léčebny, která nepůsobila hororovým dojmem.

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

(SPOILER) Tak tohle bylo špatný. Začalo to už překladem, za celou dobu jsem si nezvykla na Hrdinu, chápu, proč jméno bylo přeloženo, ale stejně by podle mě bylo mnohem lepší, kdyby se Hrdina jmenoval Hero. Celou dobu čtení mě to rozptylovalo a nesedělo mi to.
Chování postav mi přišlo neuvěřitelný. Holka, která byla týraná, žila odtržená od realita a najednou je ochotná všechno vyzkoušet a vrhnout se do náruče prvnímu chlapovi, kterého uvidí?! Stejně jako mi nesedělo chování Elyse, nesedělo mi ani chování Hrdiny, ale u něj mi to nepřišlo tak extrémní.
Všechno bylo podáno hodně zrychleně a nedotaženě. Samotná zápletka mi přišla jen jako proložení erotických scén, které také nebyly popsány s žádnou velkou fantazií.
Přitom příběh měl podle mého velký potenciál. Jen to bylo absolutně nedotažené a špatně napsané. Škoda, obálka i anotace mě zaujala, ale tím to končí.
A to všechno píšu s tím, že mám ráda romantické, potažmo erotické knížky z drsného a mafiánského prostředí.

27.09.2021 2 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Mě se knížka líbila. Jistě děj je hodně jednoduchý a předvídatelný, ale síla této knížky je ve čtivosti. Stránky mi mizely pod rukama a ani jsem se nenadála a byl konec.
Obecně jsem příznivcem mafiánské romantiky a i tato knížka se pro mě bude řadit k těm lepším, a to i přesto, že Laura mi nebyla úplně sympatická - na mě byla hodně povrchní. Ale zase na druhou stranu, bavila mě její interakce s Massimem. Především tedy na začátku, kdy s ním válčila.
Na druhý díl už se moc těším a jsem zvědavá, jak jejich příběh bude pokračovat.

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

No soudě dle hodnocení knížky budu v menšině, ale mě teda knížka úplně neuchvátila. Jako oddechovka dobrý. Vidět jednotlivé střípky někde na facebooku, tak se pobavím, v něčem se najdu, ale jako knížka mě to úplně neuchvátilo.

13.09.2021 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Musím říct, že tohle byl pro mě zatím nejlepší díl. Obecně má tato série stoupající tendenci :-) Autorka se trošku posunula a konečně jsme kromě problematiky sexuální orientace řešili i něco dalšího - tentokrát problém duševních nemocí. Musím říct, že to bylo příjemné osvěžení příběhu.

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Na tuhle knížečku jsem se opravdu těšila. Docela často jsem ji vídala v různých recenzích a byla na ní poměrně velká reklama, takže jsem měla vysoká očekávání a to byla nejspíš chyba. Tak nějak jsem očekávala příběh, kterého jsem se vůbec nedočkala. Jedná se spíš o střípky ze soužití vlkodlaka a upírky. Bod pro autorku za to, že střípky jsou většinou vtipné a nebojí se ani černého humoru.

13.09.2021 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Obecně nejsem úplně příznivcem komiksů. Nějak jsem se je nikdy nenaučila číst, příjdou mi takové bez příběhu. Ale musím říct, že tento díl se mi celkem líbil. Autorka se snaží řešit i závažná témata a celkem se jí daří do komiksu dostat i smysluplný děj. Navíc její ilustrace se mi moc líbí. Jediné, co bych knížce vytkla je až přílišné tlačení na strunu LGBT. Vždyť tam skoro nikdo nebyl heterosexuální?! To zbytečně ubírá na uvěřitelnosti.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak o knížce, potažmo o filmu, jsem toho mnoho slyšela, ale nikdy jsem se k příběhu nedostala. Takže jsem to konečně napravila. Knížku bych úplně nebrala, jako sci-fi, protože příběh nijak zvlášť propracovaný není a ještě nám autor dopředu prozradí, co se stane. Ale to ničemu nevadí, protože tato knížka má velkou přednost v humoru. Opravdu je vtipné, některé pasáže mi určitě zůstanou v hlavě. :-)
A celkem se mi líbí i samotný poměrně originálně pojatý námět hledání odpovědi na základní otázku. Určitě se pustím i do dalších dílů.

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Už první díl se mi hodně líbil, ale tento byl ještě lepší! Na autorce mě baví, že má opravdu propracované charaktery postav a jejich jednání dává smysl.
Claire se mi líbila a její úvahy mi přišly většinou pochopitelné, není snadné začít znovu žít a vychovávat kluky, kterým umřel táta. Na druhou stranu závěrečné drama, určitě mohla zvládnout líp. Co se týče Tristana, ach, která by nechtěla podobného chlapa doma?! Byl boží a neskutečně se snažil. Dohromady tvořily skvělou dvojku, která mě opravdu bavila a nemohla jsem se od nich odtrhnout.
Knížku skvěle doplňují i všichni tři kluci, které jsem si i přes jejich úvod, moc oblíbila :-)
Příběh je příjemně doplněn erotickými pasážemi, kterých není úplně málo, ale zároveň neruší a jsou napsány tak, že se u nich často i pobavíte. Vtip je vůbec poměrně silnou stránkou knihy u mnoho pasáží jsem se řezala smíchy :-)
Rozhodně tedy doporučuji a prosím, já chci pokračování! :-)

10.09.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

L. J. Shen jsem si jako autorku oblíbila a sérii Hříšníků zbožňuji, takže jsem se moc těšila na naše nové hrdiny. A jsem opět nadšená. Autorka umí bezvadně vystihnout atmosféru - miluji tě, nenávidím tě!
Hlavní hrdinové se k sobě především na začátku chovali úplně šíleně a i když mi byla především Daria na začátku až nesympatická, tak jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Tohle prostě Shen umí. Vydoluje ze čtenářů tolik pocitů. že se prostě nedokáží odtrhnout.
Penn byl klasický bad boy se zlatý srdcem, Daria byla především ze začátku pěkná mrcha. A musím říct, že teda pro mě osobně bylo asi jednodušší pochopit nebo možná spíš soucítit s Viou než Dariou.
Hrozně moc jsem si užívala pasáže, kdy jsme se dozvěděli střípky ze života HotHoles. Opět jsem si připomněla, jaká je škoda, že Jaime dostal pouze krátkou novelu a nikoliv plnohodnotný příběh, protože by si ho zasloužil. A tak jsem si aspoň užila jeho kapitolu, kdy šel spolu s ostatními HotHoles vyřizovat účty.
Celkově byla knížka skvělá a už se nemůžu dočkat dalšího příběhu.

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Musím říct, že se mi knížka hodně líbila. Příběh je poměrně drsný a pro mě naprosto nepochopitelné, čemu byly ženy ještě relativně nedávno vystavovány jen kvůli tradici. A asi ještě nepochopitelnější je, jak to mohly matky dobrovolně dělat svým dcerám, když věděly, čím si projdou.
Pro mě byla knížka především poměrně fascinujícím pohledem do myšlení tradičních Číňanů, pro které byla tradice a povinnost na prvním místě.
Samotný příběh je především o přátelství dvou dívek a později žen, který je krásný, dojemný i smutný. Celkově ve mě kniha vyvolala celou řadu emocí a moc se mi líbila.

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Krásná, milá knížka pro nejmenší děti. Je možné číst klidně od těch 2 let, v našich 5 letech, už na to je syn velký a už ho to moc nebavilo.

O mašince Tomášovi 15 O mašince Tomášovi 15 Wilbert Awdry

Další z mnoha příběhů o Mašince Tomášovi. V podstatě platí to, co jsem psala i o jiných dílech, pěkné příběhy pro malé milovníky vláčků.

09.09.2021 4 z 5

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Tohle je boží! Se synem máme moc rádi veršované pohádky, a když k tomu mají ještě perfektní myšlenku a krásné ilustrace, co víc si přát?!

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Už z prvního dílu jsem byla nadšená, ale druhý je podle mě ještě lepší! A po dočtení jsem z knížky úplně hotová a doufám, že bude pokračování. Přece jen náznaků dalších příběhů bylo v knize dost.
Ústřední dvojice Cuchenan s Minangarem jsem skvělí a jejich vzájemné hašteření, mě neskutečně baví. Pasáž, kdy si oba v hospodě vylévali svá srdíčka, byla nevtipnější část knihy. A přestože v knížce bylo vtipu, tak nepokulhával ani samotný děj. Příběhy byly promyšlené, napínavé a líbilo se mi, že byly ze života, kde ne vždy všechno skončí tak, jak bychom si představovali.

06.09.2021 5 z 5

O mašince Tomášovi 06 O mašince Tomášovi 06 Wilbert Awdry

Syn příběhy sodorských mašinek zbožňuje a i mě se poměrně hezky čtou, takže jsme se s chutí pustili i do této knížky. Je pravda, že příběhy jsou trochu nereálné, ale pořád je to pohádka pro děti, kde mašinky mluví, takže to mi vůbec nevadí a se synem se určitě pustíme do dalších dílů :-)

06.09.2021 4 z 5