ElikaS ElikaS komentáře u knih

Lepší než med? Lepší než med? Cathy Hapka

Další z řady pohádek o Medvídku Pú, kterou jistě ocení všichni malí milovnice tohoto medvídka. Syna bavilo odhadovat, co asi s kterým zvířátkem medvídek zažije. Takže si knížku užil.

06.09.2021 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Já tu budu asi v menšině, protože film jsem zatím neviděla, ale knížky od Gaimana mám moc ráda, takže jsem se s chutí pustila i do této knížky a jsem nadšená.
V knížce se neustále něco děje a autor nám rozvíjí několik dějových linek naráz. Všechny se postupně propojují a rozpojují, ale všechny jsou dotažené do detailu. A děj mi přišel přehledný, trochu zahalený tajemstvím to uznávám, ale rozhodně ne chaotický.
Osobně na Gaimanovi oceňuji naprosto originální nápady, proložené hromadou dobrodružství a trochou lásky. To vše se mi v této knížce dostalo. Jen tedy musím říct, že občas jsem zaznamenala názor, že knížka je pohádka a určena i dětem. No osobně bych ji teda malému synovi nečetla :-D Ale jako pohádka pro dospělé je skvělá

06.09.2021 5 z 5

Marvel: Mýty a legendy Marvel: Mýty a legendy James Hill

Ke knížce jsem se dostala jako milovník Marvel filmů. Co se týče komiksů, ty mě nebaví, nejsem úplně komiksový tip, takže je neocením. Každopádně mě baví příběhy jednotlivých hrdinů. Z tohohle pohledu se mi knížka moc líbila, protože tam byly vlastně převyprávěny jednotlivé příběhy. Trochu mě však mrzelo, že se knížka věnovala převážně opravdu starým mýtům a na moderní dějiny se prakticky nedostalo. Pokud by vyšla obdobná knížka s moderními Avengery byla by určitě skvělá!

03.09.2021 3 z 5

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Naumann

Knížku jsme se synem poslouchali jako audioknihu, kterou namluvil pan Zedníček a musím říct, že se u ní syn na začátku trošku bál. Kombinace zvuků mašinek a tajemném příběhu o Zababovi ho trochu vyděsila :-) Ale pak už se rozposlouchal a celý příběh si moc užil

03.09.2021 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

(SPOILER) Teda za pohádku bych to úplně neoznačila. Příběh byl i trošku děsivý :-) Každopádně uchvátil mě, jak stylem psaní, tak poměrně překvapivými zvraty. Opravdu skvělá jednohubka.

O mašince Tomášovi 16 O mašince Tomášovi 16 Wilbert Awdry

Další z celé řady krásných pohádek s tématikou mašinky Tomáše, tentokrát se jedná o průřez různými svátky - Halloween, Vánoce, ... :-)

01.09.2021 5 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Knížku Drákula jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si díky ní opět rozšířila obzory. Asi jo každý si Drákulu spojí s upírem, ale jeho knižní příběh jsem vlastně vůbec neznala.
Líbil se mi styl, jakým je knížka napsaná. Forma dopisů a deníkových záznamů pro mě byla vcelku atraktivní.
Celý příběh byl rozhodně napínavý a byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne. I když úplně jako horor mi knížka nepřišla. Napínavá byla, ale že by vyloženě děsila, to zase ne. Každopádně za to asi může těch více než 100 let. :-)

Rákosníček a počasí Rákosníček a počasí Jaromír Kincl

Rákosníček je pro děti absolutní klasika. Syna bavila a moc si všechny příběhy o počasí užil a dospělí se díky knížce vrátí do dětských let a rádi ji dětem přečtou. Navíc se v této knížce i děti přiučí něco nového o počasí a různých meteorologických jevech.

01.09.2021 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Mě se knížka celkem líbila. Poslouchala jsem ji jako audioknihu k domácím pracím a na to byla úplně ideální. U řady komentářů jsem se opravdu pobavila a líbilo se mi, jak je vše popsáno s lehkostí, nadhledem a humorem. Takže doporučuji.

Pětka na útěku Pětka na útěku Enid Blyton

Nevím, jestli si na celou správnou pětku už zvykám, nebo byl tento díl lepší než ty předchozí, každopádně se mi tento díl líbil o trochu víc. Syn byl nadšený stejně jako u předchozích dílů

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Téhle knížce jsem se poměrně dlouho vyhýbala, protože mě absolutně nezaujala obálka. Nakonec jsem se rozhodla pro audioknížku a jsem nadšená!
Knížka je vtipná, především na začátku jsem se při vytváření dotazníku luxusně pobavila. Zároveň se v ní pěkně polehoučku rozvíjí romantická linka, takže vše co mám ráda.
Don byl naprosto dokonalý, do něj jsem se zamilovala, i když ruku na srdce - doma bych ho nechtěla. Rosie byla také fajn a sympatická.

23.08.2021 5 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

I když recenze na tuhle knížku jsou dost rozporuplné, já jsem si ji opravdu užila. Knížka není moc dlouhá, dokonce má i jakýs takýs děj a je fakt vtipná. Autorčiny přirovnání a metafory jsou úplně boží.
Bratra hlavní hrdinky si musíte zamilovat :-D tedy pokud jste v pozici čtenáře a pozorovatele, ne hlavní hrdinky. :-)

Bez frází 3 Bez frází 3 František Suchan

Celý projekt Bez frází mě baví. Tento díl mi přišel opravdu zajímavý, protože se z velké části věnoval různým kolikrát dost drsným životním příběhům sportovců, o kterých se toho moc neví. Ale i přesto jsme se i v tomto díle dověděli, jak asi uvažuje opravdu úspěšný sportovec.

23.08.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tenhle díl byl skvělý a líbil se mi o fous víc než ten předchozí. Eriku jsem si oblíbila již v předchozím díle a jsem ráda, že si zůstala věrná tentokrát. Její zarputilost a tvrdohlavost mě baví, ovšem i tady mě mrzelo policejní pletichaření. Mám ráda když se detektivové věnují své práci a ne hádkám s nadřízenými či kolegy, kteří jim dělají naschvály.
Významnou roli hrál v tomto díle Isac, který mě také bavil a líbilo se mi, že se autor nebál zvratů v jeho životě.
Co se mi na knížce hrozně líbilo byly rozhovory Vévody s Nočním ptákem, které knížce dodali šmrnc a trochu té mrazivé atmosféry, tu obecně umí Bryndza hezky vykreslit.
Jediné, co bych knížce trochu vytkla je, že je poměrně předvídatelná a brzy přijdete na to, kdo je pachatel.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Od Bryndzy jsem četla už sérii Kate Marshallové a musím říct, že ta se mi líbila o trošku víc.
Autor umí skvěle vykreslit hrůzu a pocity obětí, což se projevuje především v prologu, kde na vás mrazivá atmosféra jen dýchá. Samotný příběh byl zajímavý, napínavý, i když vraha se mi podařilo odhalit celkem brzy, ale líbila se mi cesta, která k dopadení pachatele vedla.
Erika mě bavila, líbilo se mi, že je svá a nenechá si do ničeho kecat. Ještě víc jsem si ale oblíbila Petersona. Oba skvěle doplnila Mossová. Naopak už mě v detektivka moc nebaví vnitřní politika a neustálé házení klacků pod nohy nadřízenými. Jakoby detektivové neměli dost práce s případem.
Celkově se mi knížka líbila a určitě dočtu i zbytek série.

23.08.2021 4 z 5

Měsíční drak Měsíční drak Cornelia Funke

Tohle je opravdu povedená dětská knížka. Syn, který miluje draky i rytíře si ji moc užil a i mě se ten něžný příběh moc líbil, navíc se autorka vymezila proti klasickému zlý drak, hodný rytíř, což byl dost osvěžující pohled.

20.08.2021 5 z 5

Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Jiří Žáček

Veršované příběhy máme se synem moc rádi. V této knížce se nám líbily delší příběhy, ty krátké bych označila pouze za básničky, ne za pohádky. A co musím vyzdvihnout jsou skvělé ilustrace.

20.08.2021 4 z 5

Příběhy pro kluky Příběhy pro kluky neznámý - neuveden

Knížka se mě i synovi moc líbila, je zde plno dobrodružných příběhů, které nejsou moc dlouhé, ale jsou zkrácené s citem a dávají smysl. Celkový dojem umocňují povedené ilustrace.

20.08.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Ač se mi líbilo samotné téma knihy a první díl byl celkem fajn, ve druhém už to bylo horší. Knížka je strašně dlouhá a zbytečně natahovaná. Oba díly, které tvoří vlastně jeden příběh mají přes 800 stran a úplně zbytečně. Příběhu by hodně pomohlo, kdyby se jednalo pouze o jednu knížku. Podle mě by to úplně stačilo a odpadlo by zbytečné nastavování.
Pořád jsem si říkala, tak už mu to řekni, tak už se svěř a pořád čekala na chvíli, kdy se tak konečně stane a ono se to stalo, já nevím po 700 stranách?! A přitom se tam vlastně nic jiného zásadního nedělo.
A při tom jak je celý příběh obsáhlý byl konec hrozně rychlý. Jsem z knížky trochu zklamaná, ale možná to bylo vysokým očekáváním, které jsem od celé série měla.

20.08.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Na knížku jsem četla hromadu doporučení a tak jsem se na ní moc těšila, obzvlášť když je autorka přirovnávána k Moně Kasten, kterou mám ráda.
Možná jsem na knížku tím pádem měla moc vysoká očekávání. Nechci tím říct, že jsem byla zklamaná, to určitě ne, ale přece jen na úplný "Wow" nedošlo.
Samotné téma mě bavilo. Líbilo se mi, jak byla Sage vykreslena, že si autorka vyhrála s popisem její psychiky a úvah, ale občas už toho bylo až zbytečně hodně, chybělo mi tam víc dialogů, aby knížka víc odsýpala a víc se toho v ní dělo.
Luca byl úžasný a to, jak se k Sage choval se mi hodně líbilo, jak hned vycítil, že musí našlapovat opatrně a toho se držel. Konec mi přišel hodně nepropracovaný a spíš jen na efekt, ale je pravda, že mě to donutilo hned sáhnout po druhém díle.

20.08.2021 4 z 5