ElikaS Online ElikaS komentáře u knih

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Tak z téhle knížky mám takové rozporuplné pocity, první část knížky mi zabrnkala na nostalgickou strunu, kdy jsem přesně věděla, o čem autorka mluví, takže to mě celkem bavilo. Pak přišla druhá část knížky, která se odehrává v přítomnosti a tam jsem pořád čekala, co z toho vyleze a jaký bude vlastně příběh a když už jsem se konečně někam propracovali, tak knížka skončila. V podstatě tak nějak neukončeně. Takže za mě je to typ knížky, který neurazí, ale ani nenadchne.

Bez frází 2 Bez frází 2 František Suchan

Knížka je hodně zajímavá a u některých příběhů jsem si říkala, že by to měla být povinná četba, protože spousta názorů by se měla tesat do kamene.
Každopádně jsem se dozvěděla spoustu zajímavých příběhů, objevila nové sportovce a poznala jejich životní osudy, takže rozhodně zajímavé čtení.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Co si budeme povídat, tohle žádný literární skvost není, příběh je hodně jednoduchý, ale přesto to nás ženy baví.
Knížka je velmi čtivá, stránky ubíhají jedna za druhou. A jinak dostanete v podstatě to samé, co v první díle - hromadu sexu a humoru.

S dráčkem do pravěku S dráčkem do pravěku Michal Vaněček

Milá pohádka pro malé děti, které mají rády dráčky. Pravěk je pro děti obecně celkem zajímavé téma, které je baví. Navíc je knížka podána s humorem, který děti ocení.

Gigolo Gigolo Dominik Král

Musím říct, že se mi knížka líbila víc než Tajný život a poměrně mě překvapila obsahem. Trochu jsem čekala, že se bude víc věnovat historkám "z práce", ale přitom se spíš jednalo o pohled Dominika na nás ženy. V některých pasážích jsem si trošku připadala, že čtu knížku z řady osobního rozvoje :-D Ale celkově se mi to celkem líbilo, byl to zase jiný a vcelku zajímavý pohled na život.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tuhle sérii zbožňuji! Nejradši mám díl Cítit znovu a musím říct, že Snít znovu se k němu celkem přiblížil. Takže jsem si příběh Jude a Blakea moc užila. Autorka umí citlivě propašovat do klasické romantiky vážné téma a podat ho tak, že je dlouhou dobu zahalené tajemstvím. Vztah Blakea a Jude byl úžasný, líbilo se mi, jak se hodně pozvolna sbližovali, to si u Kasten vždy užívám.
Moc ráda jsem se setkala i se starými známými a teď je mi tak trochu smutno, že už je konec, protože tahle série je naprosto boží!

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Na první pohled už podle anotace knížka působí jako typická nijak se nevymykající knížka v rámci žánru, prostě klasické romantické kliše. A do jisté míry to tak opravdu je. Ale i přesto se mi knížka hrozně moc líbila. Hltala jsem každou stránku, byla zvědavá, jak to bude dál a užila jsem si ji. Chytla mě od první stránky a pustila až úplně na konci. A to ještě tak na půl protože se už moc těším na pokračování.
Obecně mám knížky, kde je velmi tenká hranice mezi láskou a nenávistí a kde se páry hodně hádají. Pro mě ty knížky mají spád a pořád se v nich něco děje. Tady to navíc bylo umocněno tím, že autorka moc dobře propracovala charaktery postav a jejich chování dávalo smysl.
Kromě toho jsem se u knížky opravdu pobavila. Prostě paráda'

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Úplně nevím, jak knížku ohodnotit. Meyer jsem si oblíbila díky Měsíčním kronikám, takže jsem se na knížku moc těšila. Ale úplně nadšená teda nejsem.
Prudence mě minimálně v první polovině knížky strašně rozčilovala, už dlouho jsem nenarazila na takhle otravnou hlavní hrdinku. Za to pohodového Quinta jsem si oblíbila hned. Jejich vzájemná interakce a budování přátelství, později vztahu mě bavilo.
Stejně tak se mi líbilo prostředí záchranného centra, do kterého je kniha zasazená. Za prvé je to poměrně originální, za druhé to bylo zajímavé a poučné.
Samotný prvek instant karmy - mě ani nevadil, ani nenadchnul. Knížce to ubralo na uvěřitelnosti, ale zase to přidalo nádech nadpřirozena.
A na závěr ještě poslední výtku, knížka byla hrozně předvídatelná. A tím nemyslím romantickou linku, tam je to jasné, to k young adultkám patří. Ale hlavně třeba zápletku s financemi.

06.08.2021 3 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Tohle byla zvláštní knížka. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, která byla skvěle namluvena Jitkou Ježkovou a na začátku jsem si chvilku připadala, jak kdybych se vrátila do světa Naslouchače, který měl v jejím podání podobnou atmosféru. Úplně si nejsem jistá, jestli bych z knížky byla tak moc nadšená, jak jsem, kdybych ji četla a neposlouchala.
Ať tak či tak, knížka se mi líbila, popisy některých výjevů byly teda dost brutální, ale tak nějak se mi to k té době hodilo. Osud May byl hrozný, ale líbilo se mi, jak se s těmi kartami, které dostala dokázala poprat. Stejně tak mě bavila její fantazie, ať už při povídání si s věcmi, nebo při pojmenovávání osob.
Samotná detektivní zápletka byla také zajímavá a ne úplně čitelná.
Líbila se mi i celá koncepce pojídaček hříchů, když jsem si to dohlédavala, zjistila jsem, že to bylo trošku jinak, ale oceňuji fantazii autorky, která to celé moc pěkně vymyslela.

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pokračování Josie se mi líbilo a ráda jsem se k ní vrátila. Josie mi bylo v průběhu knihy trochu líto, v soukromém životě, to fakt nemá jednoduché. Doufám, že v dalších knížkách už konečně najde aspoň trochu štěstí.
Každopádně samotné vyšetřování mělo spád, hezky se četlo, byla jsem napnutá, jak to bude dál, ale přesto se mi to zdálo trochu překombinované.
Navíc ten závěr, kdy jsme přišli na pachatele a na všechny jeho činy a důvody se mi zdál teda hodně přitažený za vlasy a nereálný.
Každopádně celkově se mi knížka četla dobře a doufám, že vyjdou další díly a k Josie se budu moct vrátit.

04.08.2021 4 z 5

Medvídek Pú - Klokánkův den s kamarády Medvídek Pú - Klokánkův den s kamarády Walt Disney

Klasický příběh Medvídka Pú, pokud už jste nějaký příběh četli, určitě vás nepřekvapí, je to vše na podobném principu, jsou to milé příběhy s krásnými ilustracemi. Takže děti je milují. A z Disneyovek určitě patří k tomu lepšímu čtení.

Správná pětka opět v akci Správná pětka opět v akci Enid Blyton

Já už milovníkem správné pětky určitě nestanu, bohužel mě to moc nebaví a přijde mi to nudné. Naopak pětiletého syna to fakt baví, takže alespoň on si to užije.
Jedná se o takovou první detektivku pro děti.

Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Ať žijí auta! – Pohádky z Brzdína Petr Čepek

Tohle byla první knížka o autíčkách, kterou jsem si opravdu užila. Byla moc hezky napsaná, příběhy byly zajímavé a syna moc bavily, Frantu si vyloženě zamiloval. Tohle je knížka, kterou pro kluky vyloženě doporučuji a myslím, že by se mohla líbit i holčičkám. Třešničkou na dortu se opravdu povedené ilustrace.

Hrdinův atlas smrtících draků Hrdinův atlas smrtících draků Cressida Cowell

Syn tyhle knížky miluje, takže čteme dál, ale mé nadšení z prvních dílů už opadá :-D Každopádně pro děti skvělá knížka, ale v rámci série bych řekla, že jedna z těch o fous slabších.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Knížka se mi líbila, i když první díl se mi možná líbil o maličko víc. Kniha má vše, co správná detektivka potřebuje - napětí, spád, překvapení...Líbil se mi vývoj Kate a Tristana. Jejich spolupráce a vzájemná interakce mě obecně baví.
Samotné vyšetřování bylo opravdu bezva, pachatele jsem dopředu neodhalila, bylo tam mnoho slepých uliček, které ale dávaly smysl.
Líbily se mi i kapitoly z Magdalenina pohledu, které všemu dávaly mrazivost.
Jediné, co bych tomu vytkla, je vsuvka s Peterem Conwayem, obecně mám vsuvky z jiných knížek autora ráda a i tady bych to ocenila, ale přišlo mi to ne úplně uvěřitelné. Když si vezmu, jak Peter v minulém díle uvažoval, např. o Jakeovi úplně mi to tady nesedělo. Ale to byla jen drobnost

04.08.2021 5 z 5

Medvídek Pú - Sova a její kamarádi z lesa Medvídek Pú - Sova a její kamarádi z lesa Walt Disney

Medvídek Pú je u nás populární v jakékoliv podobě. A tyhle knížky s příběhem, který děti seznamuje i s přírodou jsou super. Kromě pohádky se děti dozví i něco zajímavého.

04.08.2021 4 z 5

Star Wars - od pohádky k pohádce Star Wars - od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Knížka je takovou malou encyklopedií hvězdných válek pro malé děti. Není tam žádný příběh, ale seznámíme se se vším důležitým. Jedinou výtku bych měla k první kapitole, kde je na některých stránkách v tmavém pozadí, tmavý text a nepříjemně se to čte.

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Budu se opakovat, protože v podstatě platí vše, co jsem psala o předchozích dílech. Knížka není žádný literární zázrak, je v mnoha ohledech nereálná - třeba ten skok Keiry od nenávisti k lásce je prostě moc rychlý a pro to tomu nevěřím. Ale zase na druhou stranu bylo to celkem napínavé a rozhodně čtivé, takže i přes všechny nedostatky, se mi kniha líbila a užila jsem si ji.

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Tak z téhle knížky jsem nadšená! Knížka mi hodně připomínala Zaklínače. Za prvé z ní vyzařovala přesně ta stejná atmosféra a za druhé Minangar byl celý Marigold. Každopádně mě to nevadilo.
Příběh je možná trochu jednodušší, přímočarý a bez zbytečných odboček, ale to je podle mě fajn - aspoň se člověk pořád nemusí vracet a aby si osvěžil, kdo je vlastně kdo. Navíc oceňuji, že je knížka ukončená a nejedná se o sáhodlouhou ságu, kde budu muset čekat, jak ten příběh vlastně dopadne. Je bezva narazit na fantazy knížku, která se vejde do jednoho dílu, a i přesto je skvělá.
Co na knížce nejvíc oceňuji byl humor. Skvěle jsem se u ní bavila. Dialogy Cuchenana a Minangara byly prostě boží! Ale těch vtipných pasáží tam bylo víc než dost.
Už teď se nemůžu dočkat až se pustím do druhého dílu.

16.07.2021 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Musím uznat, že mě to baví! Dějově ta knížka není žádný velký zázrak, ono teda obecně to není literární skvost. Ale fakt je chytlavá, nejde se o ní odtrhnout a hltáte stránku za stránku a najednou je konec. Navíc ještě takový konec, kdy si říkáte "A kde je jako pokračování? Už vyšel další díl?"
Druhý díl pokračuje, přesně tam, kde první skončil. Jak už jsem říkala, zápletka není nijak složitá a autorka to zbytečně nekomplikuje a jde přímočaře na věc. Díky tomu je knížka tak moc čtivá.
V některých komentářích jsem četla, že Lachlan je na zabití, ale ona tedy Keira taky není žádná výhra a občas mi lezla na nervy. I tak ale mezi sebou mají obě postavy skvělou chemii a dohromady mě baví.

16.07.2021 4 z 5