eM.017 eM.017 komentáře u knih

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Super komentar od MARARA - doplnim jen, ze Soudni finale me teda zklamalo. Kdyz uz se autorka rozhodla venovat pribehu v soudni sini dost casu, mohla zapracovat i nad vynesenim rozsudku.. to bylo tak prvni sex - sup a konec. Byla to zatim nejslabsi kniha, cetla se relativne dobre, ale nic ve me nezustalo ( oproti napr. cas odejit - toho jsem stale plna ).

26.02.2023 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

u Zločinožroutů je to kniha tzv. MUST HAVE :) Pan Markovič je legenda, kniha je napsaná skvěle, ikdyž některé případy mají fakt dlouhé pasáže. Nejvíc mě "bavil" Spartakiádní vrah. Ale je jsou tam i neznáme případy... a třeba takový pan Žabák, to byl bez prominutí arogantní kripl... ale o tom si udělejte obrázek sami. A ta obrazová příloha ? reálný hnus, velebnosti. Nemohla bych to dělat a klaním se všem kriminalistům, operativcům a vyšetřovatelům.

03.02.2023 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Já se z té Jodi zblázním. Zase jsem uvěřila tomu, ze napíše knihu, která mě bude bavit tak jako ledabyle a nakonec mě zklame :)) Omyl, opět jsem nadšená. A to už po páté!! Kniha mě uchvátila světem slonů.. a moc rada bych navštívila nějakou rezervaci.. Krásně vylíčené popisy krajiny, slonů, jejich chování, a pozorování.. pořád jsem toho plná. Strašně ráda bych chtěla číst dál a dál.. a závidím všem, kteří mají knihu zatím před sebou.. Díky Jodi. ( ps. Posledních 200 stran jsem dala v jeden den a nemohla jsem přestat ).

24.01.2023 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Souhlasím se vším, co už zde bylo napsáno. Zajímavý příběh, krásně popsaná krajina, díky této knize vím co je hamaka :D . Kniha mě bavila číst, závěr jsem nečekala.. nicméně ji mám hodně dlouho v paměti a myslím, že ještě budu.

02.01.2023 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

tak - nedá se říct, že je to kniha-rozhovor. Respektive na začátku má Lucie snahu více pokládat otázky, ale jak se pan Štoček rozjede, je to spíš jeho vyprávění. A to mě teda neskutečně bavilo. Pochopitelně, některé případy známe, ale on to mnohem víc rozebere. Ten poslední případ mě tak dostal, že jsem chtěla číst další knihu :) Připadala jsem si, jak když čtu detektivku a fakt hádám kdo to byl, a co a proč ... Děkuji a doufám, že pan Štoček ještě něco odvypráví. Za mě subjektivně mnohem lepší čtení než u knihy pan Mareše.

02.01.2023 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tohle je moje srdcovka. Dostala jsem tu knihu v paperbacku asi před 25ti lety a pořád jí mám. Její stáří a opotřebovanost se k tomu příběhu náramně hodí. V mé knihovně má své čestné místo. Obsah knihy je stručný - přátelství, oddanost, víra, láska a pochopení.

18.11.2022 5 z 5

Miluju to !! :) Případy 1. oddělení je moje srdcovka asi jako Colombo. Takže pana Mareše jsem si musela přečíst. A nelituju, jeho odpovědi jsem brala. Názor na něj jsem měla rozpolcený a knížka ty misky vah naklonila přeci jen k té sympatičtější poloze. Ikdyž! :) Forma psaní mi úplně nesedla, typu Otázka - Odpověď, ale dalo se to. Čekala jsem nějaké hlubší rozbory, detailnější informace, nové případy, ale to se nestalo. Všechny případy milovníci detektivek znají z televize . .. jinak skvěle rozdělená témata na pachatelé - svědky - operativa apod. Sumasumárum, dobrý to bylo. (( mimochodem už teď se těším na konfrontaci s knihou Vrah je v každém z nás, kde píše kapitoly i sám pan Štoček ))

01.11.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Podle anotace jsem čekala jiný průběh děje. Nicméně začátek byl takový mírný rozjezd. Detektiv sympaťák, jak vypadá Reni mi došlo asi ve čtvrtině knihy ;) Pak najednou jízda - četlo se parádně, stránky mizely jedna za druhou. Zvraty, překvapení a tak trochu i sonda do duše pozůstalých obětí trestných činů... Ovšem zas ten konec - to je marný , ten mě vážně zklamal... :))
Žánrově to horor není ani náhodou, každopádně moje první čtení od autorky mě nabudilo přečíst onu sérii Nejsem...

01.11.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Kniha se četla úplně sama. Klasická Lapena. Dva dny a je konec. Postav v příběhu naštěstí není moc. Rodina je ale děsný psycho :)) No a konec? Jak napsala @happy-smile, přijde tak jakoby nic. Prostě najednou se ozve vrah se svojí myšlenou. Žádná zásluha detektivů se nekoná. škoda. Ale těším se na další .

22.08.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

naprosto souhlasím s @Horrendous_524 - Jestli knihu číst? Určitě se dobře čte. Děj vás vtáhne, v půlce vás to začne trochu děsit ( nekoukám na horory ) a musíte číst dál. Chvilku máte problém se všemi jmény, ale dá se to.. Postavy krásně popsané. Místo taky.. A jak jsem se těšila na ten konec, jak se vše vysvětlí, byla jsem v rozpacích.. wau efekt se teda u mě nekonal. Jasně, překvápko bylo, ale ... Přišlo mi to takový moc rychlý a useknutý.. Však uvidíte sami ;)

05.08.2022 4 z 5