evasamankova evasamankova komentáře u knih

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Příjemná a milá kniha na odreagování. Pěkný příběh, sympatická hrdinka Lexi a trochu toho úsměvného humoru.

19.06.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kniha rozhodně předčila moje očekávání. Nevědět, neuhodla bych, že toto napsala česká spisovatelka. Klobouk dolů, že i v našich končinách může vzniknout taková "světová" milá kniha. Někdy mám pocit, že pokud tady vyjde dobrá domácí kniha, jedná vždy buď o nevěře nebo o hrůzách války. Proto je pro mě Nebezpečná láska velkým překvapením. Příjemné a milé čtení se sympatickými postavami. Humor, láska, smutek... V nejbližší době si musím pořídit i volné pokračování. A doufám, že autorka bude psát dál.

17.06.2013 5 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Detektivka se zcela uvěřitelnými postavami i motivem. Vysvětleno dopodrobna a úplně přesvědčivě. Nejsem ale přesvědčena, že na tento příběh a vcelku banální rozuzlení případu, bylo potřeba 509 stran. Kniha mi přišla zbytečně natahovaná a dost vleklá. Trochu to ořezat, tak na max. 300 stran, dám plný počet. Takhle průměr. A ještě maličkost, dost mi vadila skoro kilová velká vazba knihy. Ještě teď mě trochu bolí ruka.

15.06.2013 3 z 5

Atentát Atentát Amélie Nothomb

Atentát nebyl mým šálkem kávy. Tato variace na Krásku a zvíře se mi vůbec nelíbila. Na to, aby na mě kniha zapůsobila, by musela být hlubší a více procítěná. Tohle bylo povrchní, bez děje, bez emocí a až moc slizké.

12.06.2013 odpad!

Naboso Naboso Elin Hilderbrand

Kniha o nelehké životní etapě. Psáno čtivě, dojímavě, ale přesto tomu něco chybělo.

11.06.2013 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Tato kniha se mi velmi líbila. Nebylo to úplně to pravé "šmíráctví", které jsem zprvu čekala, ale rozhodně mi to nevadilo. Kniha je poměrně obsáhlá, děj se odvíjí velmi pomalu. Styl vyprávění autorky mě však nenechal se ani vteřinu nudit. Začátek knihy je trochu chaotický, kdy se na scéně objeví více postav v samostatných kapitolách. Na konci však zjistíte, jak vše krásně zapadne do mozaiky. Zmíněné pomalejší tempo knihy dopomáhá k dobré přehlednosti a logičnosti. Oceňuji, že kniha nebyla překombinovaná.

11.06.2013 5 z 5

Jamie Oliver: Moje Velká Británie Jamie Oliver: Moje Velká Británie Jamie Oliver

Pěkně vyvedená moderní kuchařská "bichle".

10.06.2013 4 z 5

Oltář v jeskyni Oltář v jeskyni Jefferson Bass (p)

Čtivé a zajímavé.

10.06.2013 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Velmi působivá kniha, která dokládá kruté dopady války na obyčejné lidi. A nezáleží, na které straně stáli nebo měli stát. Další připomínka toho, co pár psychopatických bláznů v čele s Hitlerem světu způsobili a kolika milionům lidí změnili, zničili nebo ukončili život. Velmi se mi líbil autorčin strohý a odtažitý styl vyprávění. Díky němu kniha působí téměř dokumentárně a nesklouzává do melodramatičnosti, která má cíl především rozbrečet čtenáře. Dávám za 4, protože mi malinko vadilo množství vedlejších "příběhů v příběhu". Tyto postavy s příběhem hlavní hrdinky tak moc nesouvisely a slily se mi v hlavě a moc si z nich nepamatuji. Ale to nic nemění na tom, že jde o skvělou knihu.

07.06.2013 4 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Jak bych nejlépe vyjádřila své pocity? Asi tak, že kniha by se mi více líbila, kdyby měla poloviční rozsah. Myslím, že by jí bohatě stačilo tak 230 stran. Takto to bylo příliš zdlouhavé, opakující se. Především první polovina knihy. Nevydržela jsem to a začala místy přeskakovat stránky. Mám raději knihy s "dynamičtějším" dějem. Jinak námět dobrý, ale nic, co bych v jiném podání, už nečetla někdy jindy.

06.06.2013 2 z 5

Stíny zůstávají Stíny zůstávají Peter De Jonge

Nevšední a zajímavá kniha. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na autorův vypravěčský styl. Pár stránek byl nepříjemný, ale pak se to zlomilo ani nevím jak. Zbytek jsem dočetla téměř na jeden zátah. Ponuré, napínavé, úderné a bez zbytečných kudrlinek. A téměř do poslední stránky nepředvídatelné.

05.06.2013 4 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Příjemná oddychovka ze škatulky červené knihovny. Pokud nic nečekáte, tak nezklame. Proto hodnotím průměr. Na více bodů by to chtělo důmyslnější zápletku a trochu více škádlivého humoru.

04.06.2013 3 z 5

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Z této knihy jsem trochu v rozpacích. Byla čtivá a poučná. Ale musím přiznat, že mě nijak nepohltila. Hrdinka, ač to neměla vůbec snadné, mi nijak k srdci nepřirostla. Asi proto, že první polovina knihy byla zahlcena latinskými výrazy a medicínskými obraty. A v ději se téměř nic neudálo. Druhá polovina knihy byla více o příběhu samotné Carly a tak pro mě i čtivější. Autor se pokusil několikrát šokovat, ale bylo to spíše hodně velké tlačení na pilu. Jako celek kniha nebyla špatná, ale přeci jen se mi mnohem více líbila sága o Porodní bábě nebo Ranhojička od R. Jordan.

02.06.2013 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Pro mě příjemná oddychová kniha s milým a sladkým koncem. To jsem potřebovala po všech těch pochmurných knihách, které jsem poslední dobou četla. Hezký příběh plný humoru, lásky, žárlivosti a přátelství. Jediné co mi vadilo, byl chvílemi dost toporný překlad a velké množství překlepů. Škoda. Budu doufat, že nakladatelství vydá i další autorčinu knihu Walking Disaster a přečteme si příběh znovu a to Travisovýma očima. Věřím, že by to bylo zajímavé. Za mě palce nahoru. Zároveň doufám, že vydavatelé žánr new adult trochu na našem trhu rozšíří a čtenářkám přinesou více podobných knih.

30.05.2013 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Mrazí mi v zádech a dlouho bude. A pravděpodobně bude dál při každém výpadku proudu. Strhující a hororová kniha. A když hororová tak opravdu hororová. Romány o vrazích, kteří zabijí pár obětí, jsou proti tomuto slabé odvary čaje. Protože co je děsivějšího než v podstatě konec světa, takového jaký známe, a návrat do středověku. Lidstvo se jednou zničí samo a nebude k tomu potřeba žádný asteroid z vesmíru. Mám pocit, že třetí světová bude vypadat nějak takto.
Silné čtení, po kterém si člověk připomene, jak krásný ten současný svět je, a jak je přehnaně závislý na moderní technice. Přijdete o to a stane se z vás zvíře. Brr. Hodně silné čtení.

27.05.2013 5 z 5

Tajný deník Tajný deník Sebastian Barry

Tajný deník určitě patří do té skupiny knih, o kterých musíte po přečtení ještě nějaký čas přemýšlet. Příběh se mi velmi líbil. Deník staré ženy, který táhne po celou dobu knihu a zápisky psychiatra, které ze začátku spíše zdržují děj. Později se oba rozcházejí, aby se na konci naopak vzájemně prolnuly a hlavními se staly zápisky doktora. Velmi zajímavá je hlavní myšlenka knihy - jsou vzpomínky vždy tím, čím se zdají být?.... Hodnotím však pouze 3* a to proto, že mi vůbec nesedl autorův vypravěčský styl. Vadilo mi, že stěžejní dějové momenty neustále utápěl v okolním patosu. V popisu krajiny, krátkých filozofických úvahách, vzdělávacích odstavcích.... Neustále kličkoval, odváděl děj jinam. Občas důležité momenty ani pořádně nepopsal, nevysvětlil, takže čtenář musí stále domýšlet.
Proto první polovina knihy byla pro mě vcelku utrpení a málem jsem to i vzdala a knihu nedočetla. Poslední třetina kniha zase naopak nabrala vysoké tempo. Vcelku nevyvážené. Hodně depresivní Irsko.

24.05.2013 3 z 5

Tři ruce ve fontáně Tři ruce ve fontáně Lindsey Davis

Moje první a zatím poslední kniha od autorky. Přečetla jsem to, ale že by mě to nadchlo ... Nemám potřebu číst její další knihu.

24.05.2013 2 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Skvělá kniha ze života. Lenku Lanczovou jsem četla v pubertě. Teď ve třiceti si jí občas také ráda přečtu. Tato kniha pro starší je t povedená. A s matkou vzpomínkou na knihu Hvězda naděje, kde se postava Viktora vyskytovala v pubertální věku, si myslím, že to autorka podala střízlivě a uvěřitelně. Nikdo se nemůže změnit úplně a v někoho jiného.

24.05.2013 4 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Tato "lanczovka" pro starší se mi líbila. Zcela uvěřitelné a ze života.

24.05.2013 4 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Dobrá kniha, jen tentokrát mi na chuti ubíraly moc pomalý rozjezd a natahované pasáže o ničem. Závěr knihy však výborný.

24.05.2013 3 z 5