evask evask komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dívka v ledu se mně asi líbila o chloupek víc, ale stejně dávám pět hvězdiček.

05.12.2018 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

BRAVO. Komentářů netřeba.

08.11.2018 5 z 5

Za jasné noci Za jasné noci Elizabeth Haran

Půjčeno z knihovny, zlákalo mě výborné hodnocení. Knížka mě zklamala. Dialogy jsou napsané nepřirozeným jazykem. Jakési vysvětlující věty (“...Její hlas prozrazoval naději...”), mám pocit, že čtu scénář. Hlavní hrdinka na co šáhne, to se jí daří, a když už o ní není co psát, jsou tady postranní příběhy - hašteřivý kuchař, těhotenství apod. Prostě nakonec z toho těch 400 stránek je. Hlavně že všechno dobře dopadlo. Ale dočetla jsem to, tak dávám tři hvězdičky. Čtení na dovolenou.

10.10.2018 3 z 5

Dům Dům Anna Sedlmayerová

Knížka se mně líbila, hlavně příběhy první a druhé rodiny. Vypravěčem je dům. A jako dům pevně a klidně stojí na svých základech, tak i vyprávění je klidné, a když líčí lidské tragedie, líčí je bez velkých vášní, tak nějak vlídně. Život jde dál...

29.08.2018 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Válečný veterán vypráví svůj příběh nápadníkovi své dcery. Příběh sentimentální, melancholický, zajímavý, ale kdyby ho říkal mně, asi bych volala “zkrať to”. Ta poválečná část už byla svižnější. Postavy krásně vykreslené, ale všechno tak nějak zdlouhavé, musela jsem se s tím vyloženě poprat.

06.08.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Začetla jsem se rychle. Prostředek knihy se trochu vleče, to jsem vzala rychlejším, mírně přeskakovacím tempem. Závěr je hodně zajímavý, ten je na pět hvězd. Knížka se mně líbila.

21.07.2018 5 z 5

Knížka se mně líbila, i jsem z ní doma občas nějaký odstavec k pobavení rodiny přečetla nahlas, ale četla jsem od Ládíka dvě knížky za sebou a teď mám pocit, že si od jeho humoru potřebuji odpočinout.

03.06.2018 5 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Zajímavé čtení, místy romantické, a ten konec, skoro až k nevíře při tom chaosu, který musel po válce v Německu být. Ráda jsem se dozvěděla něco o Východním Prusku. Samozřejmě, šlechta měla lehčí podmínky, než obyčejní chudáci. Ale šlechta měla své morální zásady a držela při sobě. Jak by se asi chovali dnešní zbohatlíci?

19.04.2018 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Jak je taky možné udělat kariéru. Stačí mít na to žaludek.

16.02.2018 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Dobrodružná literatura. Má to napětí. Žádnou hloubku nečekejte, ale čte se to dobře. Jen mně trochu vadily podrobné popisy sexuálních scén, to mně vždycky připadá, že se autor čtenářům podbízí. Ale to je jen poznámka na okraj, knížka mě bavila.

21.01.2018 5 z 5

Russka Russka Edward Rutherfurd (p)

Sponkou na vlasy jsem si založila rodokmen a do něj jsem nahlížela dost často, abych se zorientovala v přibývajících postavách. Na tuhle knížku si udělám čas a přečtu si ji za nějakou dobu ještě jednou.

07.10.2017 5 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Napínavé čtení i zajímavé téma k přemýšlení.

29.08.2017 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Cornelius Ryan

Tohle je zvláštní kniha. Není to román, není to dokument. Řekla bych reportáž. O víc než tři sta stranách. A ačkoli se o bitevní strategie a taktiky moc nezajímám, tahle knížka mě zaujala moc.

18.07.2017 5 z 5

...a hvězdy mlčí ...a hvězdy mlčí Archibald Joseph Cronin

Kam to dotáhne šikovný neřád a kde skončí poctivec. Croninovy romány nejsou oddychovky. Vedou k zamyšlení.

18.05.2017

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Vypsala jsem si na papír jména hlavních aktérů a ten pak sloužil jako záložka i tahák zároveň. Kniha má zvláštní neodolatelnou atmosféru. Ačkoli je šíleně dlouhá, člověk jakoby stále neměl dost. Jak to zvládneš, Culume?

31.03.2017 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Pět hvězdiček, škoda že nejde dát víc.

29.08.2016 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Je to strašně romantický a čím déle čtete, tím je to romantičtější. A ten konec, to bych nejradši strhla ještě jednu hvězdičku. Ale je léto, prázdniny, k tomu se romantika hodí.

16.07.2024 4 z 5

Pískový vrch Pískový vrch Joanna Bator

Hlavní dojem z knížky: Trefný cynismus a obdivuhodný překlad do češtiny. Dobře vykreslené povahy. Měla jsem si psát jména postav, autorka se k nim vrací a mně dělalo problém vzpomenout si, kdo je kdo. Zvláštní kniha. Někdy uprostřed jsem si přála, ať už je konec, ale s blížícím se koncem se mně líbila čím dal víc. Chmurdálie už mám doma.

15.06.2024 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dobrá detektivka, ale štve mě, že si při čtení jejích knih musím vypsat hlavní postavy na papír, jinak do příště zapomenu, kdo je kdo.

30.05.2024

Dcera říše Dcera říše Louise Fein

Mně se to líbilo. Čtyři a půl hvězdičky.

19.03.2024 4 z 5