evask evask komentáře u knih

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Váhám mezi čtyřmi a pěti *. Je fakt, že jsem čtení musela trochu zrychlit přeskakováním odstavců, před víc než sto lety autoři všechno líčili pěkně dopodrobna. Ten samý čin - vypalování, zabíjení - když ho spáchá Němec, je to odsouzeníhodný zločin, když Polák, tak hrdinská odveta. Němci - krutí podrazáci, Poláci - chrabří hrdinové.

19.02.2021 4 z 5

Konečná stanice Osvětim Konečná stanice Osvětim Eddy De Wind

Zajímavý příběh, ale napsáno tak, že je to takový neslaný nemastný.
Všimla jsem si, jak autor, holandský Žid, vysvětluje povahu Holanďanů a také Poláků. Tak mě napadlo, jestli byla tahle knížka přeložena i do polštiny.

24.12.2020 4 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Dobrodružná napínavá kniha. Jen těch popisů násilí by snad nemuselo být tolik. Brutalita a sex a hned je knížka čtivější?

24.09.2020 4 z 5

Sovětská zima a náčelník Apačů Sovětská zima a náčelník Apačů Vlasta Lišková

Docela se mně to líbilo. Nějak jsem s ubíhajícími léty na to listopadové nadšení zapomněla, knížka to připomíná a člověku se zdá až neuvěřitelné, že to tak bylo. Slušnost a ohleduplnost nám taky dlouho nevydržela.

02.09.2020 4 z 5

Odkaz lásky Odkaz lásky Caroline Harvey (p)

Zklamání. Nechala jsem se zmást vysokým hodnocením. Do Jane Austenové má daleko. Na stolku ještě čeká druhý díl, ale ten rovnou vrátím do knihovny.

19.08.2020 3 z 5

Stará láska Stará láska Isaac Bashevis Singer

Mám smíšené pocity. Kniha je dost rozsáhlá, ty první povídky - ze starých časů, ty se mně líbily, ale později už tak nějak čím dál, tím míň.

17.02.2020 3 z 5

Devět bran Devět bran Jiří Langer

Bylo to místy zajímavé, místy trochu náročné až nudné a nejzajímavější pro mě byla asi předmluva.

30.01.2020 4 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Za mě tak tři a půl hvězdičky. Odpočinková knížka, neurazí, nenadchne.

30.10.2019 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Pana Honzáka mám ráda.

22.10.2019 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Ale jo, docela dobrý.
Napsané s humorem a občas je člověk i napjatý, jak to dopadne, třeba těhotenský test. Na dovolenou ideální čtení.

05.10.2019 4 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Knížka osloví hlavně čtenáře znalé díla Wilbura Smitha.

18.08.2019 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Knížka se mně moc líbila, napínavá, dobře se četla. Příběh vymyšlený, někdy možná trochu nevěrohodně, ale to odpouštím.

11.08.2019 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Zajímavé, poučné. Nejsem schopná si zapamatovat jména horolezců.

05.07.2019 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Nemohla jsem se začíst. Po měsíci jsem zkusila zvovu, nejde to, odkládám.

30.04.2019

Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Alice Herzová-Sommerová: Rajská zahrada uprostřed pekla - Život v jednom století Melissa Müller

Hezké čtení o talentované, houževnaté a statečné ženě. Hodně na mě zapůsobilo, jak se náš stát po válce zachoval k těm nemnoha židům, kteří dokázali přežít a vrátili se domů. Německy mluvící židy čekal odsun do Německa. O útrapách v koncentrácích se toho napsalo spousta. Jak jsme se zachovali my, to se moc neprobírá.

03.03.2019 5 z 5

Podivné lásky Podivné lásky Jiří Mucha

Zvláštní styl, trochu zdlouhavé, ale člověk se leccos nového a zajímavého dozví.

28.02.2019 4 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Nebylo to špatný, ale četla jsem od ní lepší.

22.02.2019 4 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Váhám mezi 4 a 5 *. Spousta stránek, rozvláčný děj, nikam nespěchá. Asi se v té meziválečné době všeobecně tolik nespěchalo. Židovské zvyky a rituály. Jak to, že se i věřící židé běžně rozvádí, ženy chodí na potraty? Mistrně vykreslené typy lidí. Protřelý Kopl, stále nespokojený a neusazený Asa Hešl.

05.02.2019 4 z 5

Nepřátelé: Příběh lásky Nepřátelé: Příběh lásky Isaac Bashevis Singer

Jeden muž, tři manželky. Je těžké se rozhodnout. Je sice po válce, ale její následky Židé ve svých myslích nesou dál.

21.01.2019 4 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

První polovina knihy - opakování předchozího dílu. Pak začne napínavější polovina, ale všechno mně to připadá takové nevěryhodné, americká báchorka. Alexandr je pravý akční hrdina, dobitý, vysílený, vyhladovělý, my bychom byli dávno mrtví, ale osvobozený Alexandr vstane, zmátoří se a znovu tvrdě za svým cílem.
Třetí díl už si nepůjčím.

14.01.2019 3 z 5