evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Pro mě docela milé a příjemné překvapení. Tedy, ne že bych se smíchy lámal v pase, ale většinu času jsem se při čtení usmíval, a o to podle mě autorkám šlo.Mimochodem klobouk dolů, na to že jsou pod příběhem podepsané tři dámy,kvalita absolutně nekolísá a děj je po celou dobu naprosto ucelený. Příjemný mix fantasy, historie a humoru. Jako jednohubka super.

05.10.2021 4 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Kniha cílená spíše na ženskou část čtenářstva.Pro mě osobně docela zklamání,příběh měl obrovský potenciál pohrát si s morální a etickou stránkou věci, leč to vše se utopilo v jakési dost neuvěřitelné romanci.Nejzajímavější z celé knihy tedy pro mě zůstávají ty části psané kurzívou a to je věru málo.

27.09.2021 3 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

Obrovskou předností tohohle příběhu,je jeho nepředvídatelnost a to hlavně díky místu, kde se celý příběh odehrává.Co se týče prostředí, je to jeden z nejoriginálnějších nápadů ve fantasy.Co se týká příběhu..Nejvíc mě bavilo objevování střípků minulosti a jejich následné skládání dohromady. Naopak hromada vaty v příběhu mi chvílemi lezla na nervy. Celkově to není špatná kniha, ale na Johnatana Strange&Pana Norella to nemá.

22.09.2021 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Skvělé!Hrozně jsem si užil ten pomalý rozjezd, to pomalé vytváření atmosféry.Miluju horory s přesahem a tohle je přesně ten typ příběhu.A byť se mi zdá, že autor čerpal odkud se jen dalo,mě to neskutečně bavilo a některé obrazy budu z hlavy dostávat asi dlouho.Trochu mě mrzí, že některé věci zůstaly otevřené, ale na druhou stranu si aspoň člověk může vytvářet vlastní hypotézy.A jsem jediný, kdo v knize cítil lehký odkaz Neila Gaimana? Majstrštyk!

20.09.2021 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Originální hrdinka a neotřelý námět na příběh činí z téhle knihy nevšední čtenářský zážitek.Zřejmě díky tomu, že autor čerpal ze své vlastní zkušenosti je příběh podán lidsky a citlivě, ale zároveň v některých chvílích až téměř thrillerově. Krásné nahlédnutí pod pokličku z názvem autismus.No výbordelně!

20.09.2021 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

No, tak tedy tohle bylo utrpení číst.Bez napětí,neuvěřitelně nesympatické postavy, logika kdesi v nenávratnu. O stylu psaní se snad nebudu ani šířit, tohle by nenapsal ani školák prvního stupně.. Nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž, ne každému se líbí to samé.

12.09.2021 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha pro mě byla skutečným překvapením.Styl psaní, který autorka zvolila, mě opravdu bavil, a troufnu si říct z vlastní zkušenosti,že vztahy v kapele vystihla poměrně přesně.Bavil jsem se, a rád jsem se nechal vzít na tuhle literární hudební jízdu.

12.09.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvěle napsaný román od téhle autorky.. Síla Aleny Mornštajnové tkví především ve schopnosti vdechnout svým postavám život a to způsobem, že člověk po přečtení knihy jen sedí,zírá do zdi a říká si.. Díky Bohu, že se nic z toho nestalo. Výborné, temné, smutné a zároveň i varující před odporností stále živého komunismu.

12.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaný příběh z historického období, o kterém se moc nemluví. A byť mi kniha místy připomínala knihy od jiných autorů Mornštajnovou počínaje a třeba Katalpou konče, nelze jí prostě upřít silný příběh, originální prostředí a nádherně vytvořené postavy.Po přečtení doslovu musím autorce složit poklonu.. Tolik práce si opravdu zaslouží být oceněno.

01.09.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Tuhle knihu jsem si půjčil vlastně jen do počtu, očekávajíc jen nějakou "bezduchou" duchařinu (haha). O to bylo moje překvapení po jejím přečtení větší, protože tohle je velmi slušně napsaný příběh, kde jsou klasické hororové propriety používány jen velmi zlehka a spíš jen k dokreslení celého děje, který pojednává spíš o pohnuté rodinné historii, než o děsu plných lekačkách. Velmi příjemné překvapení!

01.09.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

(SPOILER) První třetina knihy naprosto famózní, pak mi přišlo, že příběh trochu ztrácí tah na branku. Pocitově mi to hodně připomíná Kříďáka.Dějová linka s Karen mi přišla úplně zbytečná a tak nějak navíc. Škoda, tyhle mysteriózní thrillery mám rád a mají potenciál, tady mi ale do úplné spokojenosti přece jen něco chybělo.

13.08.2021 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Těžko přetěžko se budu loučit s touhle sérií.. Výborné a epické zakončení celé trilogie,osudy postav došly cíle,a mně nezbývá než si smutně postesknout, že už je po všem.

13.08.2021 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak tohle bylo skvělé! Akční, strhující jízda napříč městy.. Víc krve, víc soubojů, víc zvratů.. Jak to ten Kristoff dělá, že nic z toho nevyznívá pateticky nebo prvoplánově? Nevím, ale je to sakra boží!Bavil jsem se a hořím nedočkavostí zjistit, jak to celé v posledním dílu dopadne.Plný počet!

29.07.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Nadšen autorčinou knihou Noci běsů,půjčil jsem si její prvotinu s pocitem, že to bude skvělá volba.. Leč, musím se přiznat, přišlo mírné rozčarování.I když jednotlivé komponenty příběhu a jednotlivé zvraty jsou výborně vymyšlené,nedokázal jsem se za celou dobu pořádně do knihy začíst. K ani jedné z postav jsem si nevytvořil žádný vztah,nepociťoval jsem ani tíživou atmosféru,která by podobný příběh měla zdobit. Na prvotinu dobré, ale já si autorku budu přece jen pamatovat raději díky její druhé knize.

29.07.2021 3 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Já prostě nechápu, jak může být Roman Bureš tak opomíjen.Podle mě je to jeden z nejlepších současných autorů sci-fi na české scéně.Kniha je výborně napsaná, má spád, má nápad,bavil jsem se celou dobu.Navíc zasazení příběhu do reálné politické situace u nás prostě zatraceně dobře funguje.Škoda jen délky.. Kniha utekla příliš rychle, působila spíš jako delší povídka. Nu což, nezbývá než si počkat na další kousek z autorova pera.

22.07.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Typově podobně zaměřená kniha jako třeba Mukl nebo Lustr pro papeže, byť ne s tak drastickým a pochmurným důrazem na léta ve vězení.V některých případech duo bratrů dokonce vyvolá i pousmání nad bezradností státních orgánů s nimi jakkoliv hnout.Krásný,dojemný a lidský příběh o síle slibu,doplněný citacemi z dobového tisku. Pro mě osobně ovšem byla nejsilnější postavou příběhu postava kněze. Stojí za přečtení.

22.07.2021 4 z 5

Nejkrásnější pohřeb Jana Huga Nejkrásnější pohřeb Jana Huga Lukáš Csicsely

(SPOILER) Tohle je tak podivná (a podivínská) kniha, ze asi nesedne každému. Bavil jsem se, byť mám dojem, že po příchodu hrdiny do Bíliny příběhu tak trochu dochází dech.Marně přemýšlím, ke které knize bych toto dílko přirovnal, ale nic mě nenapadá.Takže navíc přidávám body za originalitu.

09.07.2021 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Neměl jsem ohledně knihy raději žádná očekávání, o to víc jsem byl po dočtení mile překvapen.Svižná fantasy se spoustou originálních nápadů (krvavá cesta je top) a zajímavých zvratů, navíc okořeněná litry krve, drsnějším jazykem a špetkou sexu. Zkrátka akční jízda jak má být,těším se na druhý díl.

09.07.2021 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Byť má člověk při četbě pocit, že něco podobného již četl nebo viděl a že autor čerpá snad ze všech známých sci-fi, nečte se to vůbec špatně a to především díky slušně vypracovaným charakterům postav.Paolini mě docela překvapil.Půl hvězdy přidávám za úžasnou obálku.

27.06.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Tady není co dodat.. Thilliez je podle mě jeden z nejlepších autorů v žánru, a touhle knihou to jen potvrdil. Temné, mrazivé a přitom tak reálné.Skvělé, tahle kniha mi zůstane v paměti určitě hodně dlouho.

27.06.2021 5 z 5