evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Proč??Proč mi tahle naprosto fantastická kniha unikala tak dlouho?? Bavil jsem se od začátku do konce, autor zabydlel Podlondýn spoustou fantaskních postav a jeho anglický humor mi občas připomínal knihy pana Pratchetta.Dávám plných pět hvězd,ale klidně si jich domyslete kolik chcete navíc,tohle bylo zábavné a napínavé a já se nenudil ani chvilku :)

24.10.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Musím říct,že od téhle knihy jsem moc neočekával,ovšem o to větší bylo moje nadšení hned od prvních stránek.Obě roviny byly skvělé a to i přesto,že některé věci byly nedotažené, včetně slabšího závěru, který knize podle mě vysloveně ubližuje..Ale i přes výtky, paráda.Jen bych tuto knihu nedoporučoval číst matkám s malými dětmi..

25.06.2018 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Tak trochu thriller "naruby". Nečekejte nějaké úžasné slovní obraty a dechberoucí twisty.Spíš se připravte na celkem jednoduše a přímo ubíhající děj.Nicméně,to nemusí být vždy na škodu,a zrovna u téhle knihy je to naopak velké plus.Konec mě překvapil, přiznávám,že jsem nečekal že to skončí tak "idylicky"

01.04.2018 5 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Knihy,které přesahují daný žánr mě vždy baví o něco víc.A to je přesně příklad Stromu lží,v němž se snoubí prvky fantasy,historického románu a dramatu.Bavil jsem se,děj se posouval jinam,než jsem čekal,byl překvapivý a originální.Ovšem dalo se to čekat,tuto knihu chválil i samotný Patrick Ness.Plus asi jedna z nejlepších obálek,co jsem kdy viděl :)

16.03.2018 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Nápad s geocachingem mi přišel opravdu originální,stejně jako rozuzlení celého příběhu.Oceňuji svižné tempo,celkově gradující děj a sympatické "no hero"postavy vyšetřovatelů.

01.03.2018 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Skrýš jsem si opravdu užil.Kniha má spád,návraty do minulosti jsou plné překvapení,a děj odsýpá,je napínavý a nenudí.Konec možná mnohé zklamal,ale mně nevadí.Bavilo!

24.01.2018 5 z 5

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Výborná kniha!Tomuto spojení sci-fi a humoru prostě nešlo odolat. Vtipné,inteligentní,skvělá zápletka.A paní Willisová se definitivně stává jednou z mých nejoblíbenějších autorek :)

15.12.2017 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Jako bych četl dvě knihy..Dvě třetiny naprosto akční jízda,ovšem v okamžiku,kdy postavy dorazí do "místa určení",děj ztrácí dech a na řadu přichází jakási postapo lovestory..Škoda promarněného potenciálu

18.09.2017 3 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Erikson je doslova Tkadlec příběhů.. Tenhle díl se mi asi četl nejlépe,zřejmě díky trochu víc přímočařejšímu příběhu. Ale stejně.. Jak to ten autor dělá, to je mi záhada.. Bavilo mě to, a nemám výhrady ani vůči zakončení konfliktu (což nemusí úplně všem sednout).Tahle série,to je zatraceně dobře strávený čas!

29.04.2024 5 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

Výtečné! Všechny dějové linky jsou skvěle napsané, ovšem Psí řetěz.. To je majstrštyk.. Autorův styl je neskutečně čtivý,a i přes hromadu nových postav jsem se v ději neztrácel.Paráda!

29.04.2024 5 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Nemůžu si pomoct, ale tohle byl promarněný potenciál.Určitě se z tohohle tématu dalo vytěžit mnohem víc (a teď nemluvím o množství násilí, ale spíš o celkové atmosféře). To co mi vadilo na prvním díle, totiž povrchní práce policie, je tady ještě horší.. Podezřelí spolupracují, stopy padají vyšetřovatelům do cesty úplně náhodně,postavy se chovají iracionálně (obzvlášť inspektorka). Je to pořád čtivé, ale prostě tomu chybí šťáva.. Akce s náramkem před koncem mluví za vše..

01.03.2024 3 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Hmm, tohle bylo pro mě docela překvapení, zvlášť díky tomu, jak se děj v poslední třetině vyvíjel..Je to sice tak trochu "laicky" napsané, co se týče policejní práce, ale možná že právě díky odbourání té složitosti vyšetřování je ta kniha o dost čtivější.. Zároveň mě bavilo Španělsko, přece jen těch severských a amerických krimi je přehršel. Konec navnadil na další díl, určitě si jej přečtu. Podtrženo sečteno, tenhle thriller se na scéně určitě neztratí.

16.12.2023 4 z 5

Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie Širá, masožravá obloha a další nestvůrné geografie John Langan

Langham je pro mě, třeba s Nevillem, jedním z těch nové vlny autorů hororu, který stojí za pozornost a rozhodně to dokazuje i touto sbírkou. Nejde vlastně ani tak o témata,která jsou vesměs klasická, jako spíš o přístup a stylizaci, jakou autor v jednotlivých povídkách používá.. Za mě zasloužený plný počet, bavilo!

08.12.2023 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Chápu,že opravdu hodně pomalý rozjezd mohl spoustu čtenářů odradit, ne-li otrávit.. Já to bral spíš jako způsob jakým si autor připravuje půdu pro celý další příběh. Navíc Některé části jsou opravdu až téměř beletristicky napsány (obzvlášt linka Hilemora působí jako klasický námořní román) . Ale i přesto zhruba od poloviny chytne děj tah na branku a pak už se kniha čte velmi dobře a dokáže vtáhnout do příběhu a akce.Určitě nelituji, že jsem po knize sáhnul a s radostí si přečtu i další díly..

08.11.2023 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Kvůli trochu rozpačitému začátku mi trvalo trochu déle než jsem se začetl,ale nakonec to vůbec nebylo špatné.. Líbil se mi ten nápad s těžbou kouzel z těl mrtvých bohů. Je tu dost postav, ale díky jejich povahovým rysům se v tom člověk neztrácí.. Dějová linka s Yllandris asi nejlepší. Celkem příjemná záležitost, byť se nejedná o nic objevného.

18.09.2023 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Moje první zkušenost s autorem, a troufnu si říct že i poslední..Už z principu se obvykle mám na pozoru když vidím,že se kniha už na obálce"hrdě" hlásí k subžánru "psychothriller".. A myslím, že jsem dobře udělal.. Začátek skvělý, ale čím jsem se blížil ke konci, tím víc nelogičnosti jsem v příběhu nacházel.. Raději upřednostním sofistikovanější thrillery, tohle mi téměř přišlo na úrovni paperbackových laciných detektivek.. Jednou stačilo, děkuji.

26.06.2023 3 z 5

Krvavá Rose Krvavá Rose Nicholas Eames

Umlaťte mě, ale mě Krvavá Rose prostě bavila víc než Králové! Je to míň předvídatelné,je tu víc originálních postav a i když to není už tak kousavě vtipné, pořád je to stejně úžasný a zároveň dojemný příběh! Za mě plný počet a klobouček autorovi, že dokázal příběh pozvednout ještě na vyšší úroveň!

29.05.2023 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Kdyby ta kniha udržela tempo prvních dvouset a posledních 70ti stran po celou svou délku, byla by to naprostá pecka.Jenže to se nestalo a já se nemůžu zbavit dojmu mlácení prázdné slámy.Sanderson je bezesporu výborný vypravěč, ale zde platí, že méně je někdy opravdu více..Ovšem grafická úprava.. To je lahůdka!

18.04.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Slušná haluz.. Ale upřímně, díky tomu hypu okolo téhle knihy, jsem čekal mnohem ale mnohem víc.Celé je to příliš okaté,přímočaré,podané až téměř polopaticky. Je tam pár fajn věcí na zamyšlení (tlak korporací na vlády, otázka přelidnění), ale je to prostě přehnané ad absurdum..Člověk z toho má pocit veg agitky, škoda.

26.02.2023 3 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Po naprosto úžasné sérii Božská města je tohle docela zklamání.. Mám z téhle knihy úplně stejný pocit jako ze Šesti vran. Nádherně a originálně vymyšlený svět s obrovským potenciálem, ale ty postavy, k těm jsem si prostě nedokázal vytvořit nějaký vztah. Vlastně to funguje jen když jsou všichni pohromadě, a to bohužel není příliš často. Celé je to takové učesané, nekonfliktní a na můj vkus z toho až příliš čpí odér YA.Škoda, ale tuhle sérii nedokončím. Od autora Bennettových kvalit jsem čekal mnohem víc.

26.01.2023 3 z 5