Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Christina Brown

Velký pomocník do mé práce i do mé duše. Jednoduše, západně popsané ásany a vše co jógou je.

09.03.2020 5 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Pěkně zpracovaná knížka graficky. Nedokážu úplně přesně říct pro jakou věkovou kategorii dětí je knížka určena. Některé pasáže mi přišly pro děti složité a jiné naprosto vhodné. Hlavně vždy když to bylo napínavé nebo se jednalo o ponaučení.

06.03.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Neuvěřitelně jiné...podmanivé, stále vtahující do děje a pro mě velmi zajímavé. Inspirující téma, které pro mě bylo nové. Japanologie, Japonsko a vše zasazené do skvěle padnoucího příběhu, který láká ke čtení a noření se do života hlavních postav.

01.03.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Opět mě paní Soukupová nezklamala a její vyprávění, vykreslení postav, okolí a děje je pro mě moc příjemné čtení.
Podivné děti my přijdou jako leckteré jiné, naopak velmi vyjímečné a jejich životy zajímavé.
Děkuji za takové neotřelé téma.

24.02.2020 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zajímavá knížka. Miluju představivost a ve své podstatě obyčejný život i příběhy. Velmi se mi to v této knížce líbilo.

22.02.2020 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvěle psaná kniha. Nešlo se odpoutat. Kniha má dobře řešené časové dění a tedy člověk nemusí přemýšlet, kde se právě nachází. Příběh a téma je velmi neobvyklé, velmi mě to zaujalo.

21.02.2020 5 z 5

Hrátky s batolátky Hrátky s batolátky Hana Kišová

Jen málo básniček mohu použít při své práci s dětmi. Je to pro cvičení maminek a dětí spíše na doma.

18.02.2020 2 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Lépe zpracovaná kniha než první od paní Kiedroňové o vývoji dítěte. Tato použita jako pracovní materiál při mé práci lektorky.

18.02.2020 4 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Velmi inspirativní a zajímavě psaná kniha. Navštěvuji TČM, tak mi systém drah v těle není cizí. Ale kniha je velmi čtivě psaná a dá se k ní lehce vracet.

16.02.2020 5 z 5

Vteřiny  mezi životem a smrtí Vteřiny mezi životem a smrtí Jan Suchl

Miluju hory a lidé zvaní horolezci jsou podle mě bezva lidi. Pocházím z blízkosti teplicko-adršpaškých skal a tento druh lidí je mi velmi blízký.
Tato kniha je sice určitými věcmi již stará, ale touha po horách je v ní stále stejná.
Část knihy o výpravě na Huascaran byla pro mě velmi zajímavá, protože ze své pubertální doby pro mě trempska písnička o Huascaranu byla něčím úžasným.
Příběhy horolezcu z Tater a Krkonoš a horské služby byly čteny s velkou pokorou, protože vše byla místa kde jsem byla, procházela a mám k těm místům v horách respekt.

16.02.2020 5 z 5

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Knihu jsem si pořídila až 12 let po svých vlastních dětech a to z důvodu mé profese. Své děti jsem nosila a opečovávala intuitivně. Moje lektorska praxe si žádá, aby manipulace s dětmi byla profesionální.

09.02.2020 3 z 5

Léčba informací Léčba informací Marie Vilánková

Bohužel dávám 3 hvězdičky a to jen kvůli své slabosti. Nejde mi to číst. Velmi si cením textu, protože špatný nebyl a četlo by se to i fajn, kdyby to trochu bylo členité a trochu dalo čtenáři vydechnout a zamyslet se. Já jen doufám, že se ke knížce vrátím. Obsah mě velmi zajímá.

08.02.2020 3 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Komiks není můj šálek čaje, ale nezatracuji ho. Zde jsou velmi vyvedené ilustrace, takže to mě nalákalo si knížku přečíst.

31.01.2020 3 z 5

100 x Václav Havel 100 x Václav Havel Pavel Kosatík

Jak já si pana Havla vážím. Je to pro mě člověk s nejvyššími morálními hodnotami. Tato knížka je pro mě darem, protože mám to nejcennější pěkně pohromadě - jeho slova.

30.01.2020 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Šikovný mladý muž. Je moc příjemné číst o někom mladém, který si sám vybudoval jméno a měl za sebou krásné dětství, pevnou a milující rodinu. Chce se .i říct, že to přeji všem. Karel o tom moc hezky a s láskou píše a myslím, že právě tady začíná ten úspěch. Sleduji Kovyho dál a líbí se mi jeho názory, jeho všeobecný přehled i nadhled.

19.01.2020 5 z 5

Výzva k revoluci Výzva k revoluci Tändzin Gjamccho

Je to opravdu výzva a možná i trochu prosba od nejvyšší svatosti Dalajlámy. Prosbu vysílá k mladým lidem a je to hlavně o soucitu. O soucitu vnitřním, k lidem, zvířatům a všemu živému. Tato malá knížka by se měla dostat všem lidem do ruky a možná by ji měli nosit u sebe a vždy si připomenout slova Dalajlámy, které mi rezonuji v hlavě a které jsou tak jednoduché, jen si je vzít za své.

15.01.2020 5 z 5

Chodit po špičkách Chodit po špičkách Michaela Mikulová

Milý příběh, milých lidí, tak bych to shrnula. Jinak bylo příjemné číst si deníček 13 leté slečny, protože jednu takovou doma mám. Bylo hezké vzpomenout si, že takové problémy člověk kdysi také řešil a, že je svět ještě v pořádku, když se tyto starosti dějí i dnešním dětem a dají se řešit.

04.01.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Perfektně napsané. Skvělé téma a Sisi, hlavní postava dokonale popsané psychické stavy od dítěte až po dospělou slečnu. Paní spisovatelka hezky vykresluje prostředí i osoby a přiznávám, že plíseň jsem vážně cítila...

02.01.2020 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

V létě jsem prožila se školními dětmi týden na táboře, který byl navlečen na příběh Tobiáše Lolnesse. A protože jako lektor jsem měla tu možnost podílet se na celém chodu a organizaci, bylo nutné se dostat pod pokličku příběhu. Musím říct, že se ze mě stal fanda a každý Tobiášův zážitek jsem prožívala. Je to příběh, který je tak moc aktuální v každé době a na každou společnost. Nejen tu naši lidskou, ale i na tu, která žije na stromě, který je jejich domovem. Krásné a dojemné fantazy ze světa pidilidí, hmyzu i rostlin.

25.12.2019 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Nedočetla jsem a teď ani nevím, zda bych to někdy chtěla dotáhnout do konce. Možná jsem jiná, ale věci, které jsou v knize popisovany mi přijdou normální a vnímám je tak jak přijdou a jak mi do mého života zapadají. Kniha není špatná, ale překlad ano a i to dělá že čtení špatný zážitek. Je mi to líto, ale knihu odkládám.

27.11.2019 2 z 5