GaleW GaleW komentáře u knih

Vyplašený jezevec Vyplašený jezevec Sarah Hawkins

Další z řady příběhů se šťastným koncem, fajn bylo, že tentokrát se nejednalo o domácího mazlíčka, ale o divoké zvíře. Knížka byla moc hezká, děti zaujala.

22.04.2020 5 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

První knížka, kterou starší dcerka přečetla mně a ne naopak. Proto pro mě bude mít vždycky speciální význam

11.03.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Mám knížky pana Backmana ráda, ale bohužel musím napsat, jen ty opravdové romány, 200 a více stran. Tyhle mini knížečky k přečtení za jednu hodinku mu prostě tolik nejdou. Co by můj syn měl vědět o světě se mi nelíbilo, tohle je také zklamání. Na druhou stranu na Fredrika ale nezanevřu, protože všechno ostatní je na 5 hvězdiček bez diskuzí :-)

19.12.2019 3 z 5

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

Moc krásná, povedená knížka. Sára je sympatická a šikovná holčička. Rády čteme příběhy se šťastným koncem.

06.10.2019 5 z 5

Záhada školní půdy Záhada školní půdy Zuzana Pospíšilová

Dcerky se u toho i trošku bály, rozuzlení nebylo pro mě úplně nejnápaditější, ale dětem se líbilo. Hezké ilustrace.

09.04.2019 4 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Bylo to super, moc jsme se s dcerkami nasmály

18.03.2019 5 z 5

Bylo jednou jedno loutkové divadlo Bylo jednou jedno loutkové divadlo Eduard Petiška

Moc nás bavila, obě dcerky (6 a 4,5 roku) i maminku :-) a navíc krásné obrázky

15.02.2019 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Tahle kniha stála v mé knihovně poměrně dlouho, ale s novým rokem jsem se rozhodla jí dát šanci. Není to to nejúžasnější, co jsem kdy četla, ale za přečtení stála. Už jen proto, že jsem do té doby nevěděla nic o olympiádě v Berlíně 1936 a téměř nic o veslování. Obojí se díky této knize změnilo a já mám ráda knížky, které mě jakkoli obohacují.

31.01.2019 4 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Starší dcera (6 let) dostala všech 6 knížek od Ježíška, jelikož sama chodí na balet, tak se jí příběhy o malé Ele velmilíbí, krásné chvíle strávené společným čtením

14.01.2019 5 z 5

Zachráněná sovička Zachráněná sovička Sue Mongredien

Zatím jsme četli 3 knížky z této série a sovičku hodnotím určitě nejlépe, poutavý příběh, spousta nových a užitečných informací pro malé záchranáře, nijak zdlouhavé, hezky se četlo

07.01.2019 4 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Naprosto skvělá knížka pro české děti, předškolního věku a první stupeň základní školy, zábavné úkoly a krásné ilustrace

28.12.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Zase něco úplně jiného, velmi zajímavý příběh, pořád toužíte vědět, co se tedy v tom létě 1983 skutečně stalo. Nejsympatičtější osobou byl pro mě policejní vyšetřovatel Manssen, kvůli kterému jsem ráda, že se vše nakonec vyřešilo a odhalilo.

28.10.2018 4 z 5

Dědečku, už chodím do školy Dědečku, už chodím do školy Ladislav Špaček

Již třetí kniha ze série, kterou máme v knihovně a kterou nečteme pouze jednou, ale pořád dokola, zvláště některé kapitoly. Starší dcera (6 let) ji zbožňuje.

28.10.2018 5 z 5

Souhlasím s komentářem níže, vtipné, ale zdlouhavé, na mnoha stránkách se vlastně opakuje pořád totéž dokola. Jednoznačně nejlepší část je rozhovor s Colinem Firthem, to jsem se smála i nahlas v autobuse :-)

16.03.2018 3 z 5

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Knížka sice popisuje počátky herectví slavné star, ale proto pro mě byla zajímavější, neboť jsem z téhle doby nevěděla o Meryl téměř nic. Po přečtení mám Meryl pořád stejně ráda, možná i více, protože opravdu za všechno co má, vděčí jen sama sobě.

25.01.2018 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

V tomhle případě mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film, který nemá chybu. V jeho světle, bohužel, knížka nemůže mít plný počet hvězdiček. Filmoví tvůrci udělali celkem dost změn oproti knižní předloze a výjimečně to bylo ku prospěchu věci. Kdybych byla četla román dřív, možná by to dopadlo jinak. Ale i tak jsem se místy smála z plna hrdla!

26.12.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Romány Fredrikovi sedí rozhodně líp. Párkrát jsem se srdečně zasmála, co by matka dvou malých dětí jsem si některé situace velmi přesně představila, ale jinak musím souhlasit, že se opravdu snaží ze své nabyté popularity vyždímat, co to dá. A to tady končí zklamáním....

27.09.2017 3 z 5

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Opravdu nápaditá knížka pro malé milovnice knížek, moje dcera si ji zamilovala

20.09.2017 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

SPOILER - Dlouho se mi nestalo, že bych u některé knížky plakala, tady jsem plakala hodně. Tolik jsem si přála Mei Lien lepší konec

17.09.2024 5 z 5

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Za mě povedený první díl série, který většinu čtenářek naláká ke čtení pokračování. Nás zaujal hlavně příběh, který byl spjatý s československou historií a mladé čtenáře s ní seznámil zase z trochu jiného pohledu. Doporučuji.

05.09.2024 5 z 5