GoodGames GoodGames komentáře u knih

Berserk 4 Berserk 4 Kentaró Miura

Obával som sa toho návratu do Gutsovej mladosti, že tým manga stratí na zaujímavosti, drsnosti a absentovať bude aj poriadne šťavnatá akcia. Bál som sa naozaj zbytočne. Berserk aj štvrtým dielom dokazuje, že je to právom celosvetovo jedna z najpredávanejších a najobľúbenejších máng. Je to napchaté drsnou akciou a pútavým dejom. Tých 240 strán ubehne neskutočne rýchlo.

31.05.2022 5 z 5

Joe Bar Team 1 Joe Bar Team 1 Christian Debarre

Joe Bar Team je humorným komiksom, v ktorom sú rôzne prevažne jednostranové zábavné príhody partičky motorkárov. Celkovo je výrazne zameraný na túto komunitu a ak ste nadšenec do motoriek, jedná sa o komiks, ktorý jednoducho musíte mať. Poteší však určite aj tých, ktorí majú radi príjemné a nenáročné humorné komiksy. Len sa pripravte na to, že veľa vtípkov je vyslovene motorkárskych a tak sa tu často nachádzajú preteky, problémy s palivom a políciou, chvastanie o motorkách a ich vylepšeniach, balenie dievčat a celkovo motorkársky žargón.

13.04.2022 3 z 5

Krize identity Krize identity Brad Meltzer

Krize identity je právom legendárny superhrdinský komiks a som veľmi rád, že to v Crew vydali. Scenárista sa s príbehom vyhral a síce tu vystupuje naozaj veľký počet všemožných superhrdinov, vôbec to nevadí a je to prekvapivo prehľadné. Komiksu pomáha aj kvalitná kresba a celkovo sa u mňa jedná o zatiaľ najlepší komiks z edície Legendy DC.

11.04.2022 5 z 5

World of Warcraft: Pokrevní přísaha World of Warcraft: Pokrevní přísaha kolektiv autorů

Pokrevní přísaha rozhodne poteší fanúšikov sveta Warcraftu. Je tu viacero rás, miest a dej je dostatočne akčný a plný stretov, pri ktorých lietajú odseknuté končatiny vzduchom. Scenárista však na môj vkus až príliš skákal z miesta na miesto a do komiksu napchal možno až príliš veľa postáv. Z jednej strany je to zaujímavé a aj vizuálne atraktívne, ale na druhej strane zasa majú niektoré postavy príliš málo priestoru.

11.04.2022 3 z 5

Wild West: Kniha 1 a 2 Wild West: Kniha 1 a 2 Thierry Gloris

Drsné westernové prostredie, príbeh s reálnymi historickými postavami a krásna Lamontagneho kresba. To sú hlavné ťaháky prvých dvoch dielov série Wild West a u mňa to zabodovalo. Jeden z najlepších westernov na našom trhu.

04.03.2022 5 z 5

Akira 2 Akira 2 Katsuhiro Otomo

Akira 2 je poriadne akčným pokračovaním. Dej je nonstop napchatý akciou a je neuveriteľne dynamický. Aj po 37 rokoch od vzniku je to stále svieže ako svojím príbehom tak aj kresbou, Nadčasové dielo a úplne chápem, že je to v Japonsku považované za národný poklad. Som veľmi zvedavý na pokračovanie.

21.02.2022 5 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Cesta kostí je brutálny a napínavý hororový survival, ktorý sa šikovne zahráva s čitateľom. Príbeh je dostatočne silný a doznieval vo mne aj niekoľko dní po dočítaní. To je hlavný dôvod plného hodnotenia a ak máte chuť na drsný horor, určite si dobre pochutíte.

11.02.2022 5 z 5

Odkaz rodu Blacků Odkaz rodu Blacků Cullen Bunn

Ak hľadáte fantasy detektívku s pár hororovými scénami, určite dajte komiksu šancu, len sa pripravte na to, že prvý diel vám veľa otázok nezodpovie a viaceré postavy nedostanú veľa priestoru. Uvidíme, kam to posunie chystané pokračovanie.

11.01.2022 3 z 5

Rex Rex Donny Cates

Veľké prekvapenie, až takto dobré som to totiž nečakal! Jeden z najlepších úvodov do superhrdinských sérií a ja len dúfam, že si túto kvalitu séria zachová. Skvelá kresba, svižný scenár a ja musím dať plné hodnotenie.

06.01.2022 5 z 5

Šťastný kuchtík Šťastný kuchtík Christophe Arleston

Danthrakon 3: Šťastný kuchtík je posledným dielom tejto krátkej fantasy série. Finále má po druhom svižnom diely výrazne pomalšie tempo a takmer celé sa venuje tajomstvu malých chlpatých maznáčikov. Celkovo by som sériu a aj posledný diel hodnotil medzi 3* a 4*, zaokrúhlim hodnotenie smerom nahor, lebo v podstate sa jedná o príjemnú nenáročnú fantasy a celková téma silnej magickej knihy vtelenej do mladého kuchára sa Arlestonovi vydarila. Napísal už síce aj výrazne lepšie série, ale viackrát bol u neho problém ten, že síce boli prvé diely série veľmi zábavné a svieže, tie nasledujúce postupne strácali kvalitu a príliš sa opakovali. Danthrakon má tú svoju kvalitu v podstate vyrovnanú a aj keď by bol ešte nejaký ten diel navyše vhod (aby nebol dej tak uponáhľaný), musím povedať, že to tentokrát ukončil včas a je fajn, že sa dej zbytočne nenaťahuje. Dúfam, že bude predajnosť dobrá, aby sme sa dočkali aj iných sérií od Arlestonovho nového vydavateľstva Drakoo, tých zaujímavo pôsobiacich komiksov je tam viac.

26.10.2021 4 z 5

Vrtošivá Lyreleï Vrtošivá Lyreleï Christophe Arleston

Danthrakon 2 – Vrtošivá Lyrelei je druhým dielom trojdielnej série a musím povedať, že ma to bavilo o úroveň viac ako naposledy. Nepredvídateľné, hravé, svižné a zábavné pokračovanie a už úplne chápem, prečo si túto sériu Vybíral vôbec vybral. Som veľmi zvedavý, ako to celé Arleston ukončí.

21.10.2021 4 z 5

Batman: Černé zrcadlo Batman: Černé zrcadlo Scott Snyder

Batman: Černé zrcadlo je poriadne temný až hororový detektívny príbeh v hlavnej úlohe s Batmanom, za ktorého je prezlečený celý čas Dick Grayson (Robin). Príbeh je prepracovaný a na Scottovi Snyderovi vidno, že má bohaté skúsenosti s hororovými komiksami, čo už vidno hneď na prvej scéne, kde zmutované decko odhryzne staršiemu dieťaťu ruku. Drsný príbeh v ktorom je síce málo akcie, no na druhú stranu to má perfektnú temnú atmosféru.

12.10.2021 4 z 5

Moriartyho nástupci Moriartyho nástupci Olivier Legrand

Čtyřka z Baker Street 5: Moriartyho nástupci je znovu pútavo napísaným dielom, v ktorom sa na scéne objaví niekoľko nových postáv a na scénu sa vracia aj samotný Sherlock Holmes. Tentokrát nás čaká prípad únosu dieťaťa bohatej rodine a naši malí hrdinovia majú pozorne sledovať podozrivé postavy, zachytiť čo najviac informácií a pokúsiť sa vypátrať skrýš. Čtyřka z Baker Street ma baví a dúfam, že si táto kvalitná séria nájde stále viac a viac spokojných čitateľov, zaslúži si to.

15.09.2021 4 z 5

Nenasytný grimoár Nenasytný grimoár Christophe Arleston

Danthrakon 1: Nenasytný grimoár je ešte len rozbeh série. Arleston však zvykol napísať pútavejšie a vtipnejšie prvé diely. Téma grimoáru, magickej knihy, ktorá vstúpi do hlavnej postavy je zaujímavá a finále prvého dielu sa vydarilo. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. Ak hľadáte fantasy so štipkou humoru a máte radi čarodejnícke príbehy, určite Danthrakon skúste.

08.09.2021 3 z 5

Zelená krev 5 Zelená krev 5 Masasumi Kakizaki

Green Blood – Zelená krev 05 prináša uspokojivé finále série. Síce sú tu už dialógy dvoch bratov príliš patetické, no vynahradzuje to ako vždy skvelá akcia, kresba a poriadne hnusní záporáci. Dúfam, že tu Crew ešte od Kakizakiho v budúcnosti niečo vydá, aj keď sú jeho scenáre slabšie, no kresbu má natoľko kvalitnú, že mi na našom trhu bude chýbať.

02.09.2021 4 z 5

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 04 Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 04 Alan Grant

Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 04 potešia samozrejme hlavne fanúšikov série. Sudca Dredd je však so štvrtou knihou príbehov vo forme a ponúka vyrovnanú kvalitu príbehov. Gradácia tentokrát funguje skvelo a aj dlhý príbeh nestráca nič na svojej nápaditosti, svižnosti a má aj dostatok akcie. Jedná sa zatiaľ o najväčšiu knihu v sérii a tých 400 strán vám chvíľu vydrží. Snáď bude vychádzať Dredd do budúcna pravidelne každý rok.

26.07.2021 4 z 5

Hodiny posledního soudu 2 Hodiny posledního soudu 2 Geoff Johns

Hodiny posledního soudu 2 sú rozhodne zaujímavým finále. Stret Supermana s Dr. Manhattanom vzbudzuje nemalé očakávania. Spájajú sa tu hrdinovia z komiksu Watchmen s DC univerzom a ich vzájomné konfrontácie pútajú pozornosť. Pre lepší čitateľský zážitok je však lepšie, ak zabudnete na neprekonateľný originál od Alana Moorea. Scenár sa totiž v druhom diely aj napriek zaujímavým udalostiam Geoffovi Johnsovi občas príliš komplikuje. Kniha obsahuje ku koncu príliš veľa skokov v čase a aj tých postáv je tu už prehnane veľa. Nové kultové dielo sa vytvoriť nepodarilo, zaujímavý komiks však áno.

15.07.2021 4 z 5

Štefánik Štefánik Michal Baláž

Štefánik je vydareným komiksom, ktorý ukazuje jednu z najobľúbenejších a najrešpektovanejších postáv našich dejín v rôznych kontroverzných situáciách. Celý komiks je dostatočne dynamický a aj vďaka hravej kresbe a zaujímavo používaným farbám stojí rozhodne za pozornosť.

14.07.2021 4 z 5

Hubert & Hugo Hubert & Hugo Nikkarin (p)

Hubert & Hugo sú hravé príbehy dvoch horolezcov, ktorí navštevujú rozličné miesta po svete a zažívajú vtipné dobrodružstvá. Jedná sa o zborník príbehov, ktoré vychádzali v Čtyřlístku a ak hľadáte príjemné uvoľnené čítanie, Hubert & Hugo potešia ako malých, tak aj veľkých čitateľov. Pre deti je tu milá kresba, uvoľnený humor a pre tých starších je tu množstvo popkultúrnych odkazov.

14.07.2021 4 z 5

Loki: Bůh, který spadl na Zemi Loki: Bůh, který spadl na Zemi Daniel Kibblesmith

Loki: Bůh, který spadl na Zemi má v hlavnej úlohe jednu z najobľúbenejších komiksových postáv z marveláckeho univerza. Komiks je však podobne rozporuplný ako postava Lokiho a rozhodne tu bol väčší potenciál. Kameňom úrazu je scenár, ktorý sa aj napriek pútavému začiatku až tak nevydaril a pôsobí chaotickým dojmom. Aj napriek tomu je to však vhodný komiks pre fanúšikov tohto (anti)hrdinu a pri správnom naladení to môže byť fajn nenáročná zábava.

04.05.2021 3 z 5