GoodGames GoodGames komentáře u knih

Kazatelova stezka Kazatelova stezka Yves Swolfs

Yves Swolfs sa vracia na náš trh po 18 rokoch. Tentokrát to snáď bude väčší úspech ako jeho predošlé komiksy, ktoré spôsobili nemalé finančné problémy dvom vydavateľstvám, z ktorých jedno kvôli tomu zaniklo. Lonesome je klasický western s bezmenným cudzincom v hlavnej úlohe, ktorý strieľa prekliato rýchlo a necháva za sebou hromadu mŕtvych pištoľníkov. Ak máte chuť na klasický westernový štýl s viacerými prestrelkami a hnusnými záporákmi, určite nebudete sklamaní.

08.11.2020 4 z 5

Tankerka Jedna Tankerka Jedna Alan Martin

Tankerka je poriadne odviazaná nenáročná zábava plná vulgarizmov a sexuálnych narážok. Je to niečo medzi Lobom a Sudcom Dreddom, len ešte viac uletené. Ak máte na niečo podobné chuť, rozhodne tento komiksový kult skúste.

20.10.2020 4 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

Boli tu isté obavy, ale pokračovanie kultovej Kasty metabaronov sa vydarilo. Metabaron je síce po scenáristickej stránke priamočiarejší a jednoduchší, ale je dostatočne kvalitne napísaný a po vizuálnej stránke sa jedná taktiež o prekvapivo dobre odvedenú robotu. Dúfam, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať.

22.09.2020 4 z 5

Nadaní Nadaní Joss Whedon

V rámci superhrdisnkých komiksov sa jedná o prvú ligu. Asi najlepší X-Menovský komiks, ktorý má kvalitné a svižné dialógy, pútavý príbeh a vystupujú v ňom sympatickí hrdinovia.

22.09.2020 5 z 5

Zpráva pro Adolfa 2 Zpráva pro Adolfa 2 Osamu Tezuka

Som rád, že druhý diel nič nepokazil a bol veľmi kvalitným zakončením. Pútavý príbeh, kvalitná kresba, sympatické postavy a silné emócie robia z mangy Zpráva pro Adolfa majstrovské dielo svetového komiksu.

22.09.2020 5 z 5

Batman: Zatracení Batman: Zatracení Brian Azzarello

Zatracení dokáže určite zaujať svojím drsným až hororovým scenárom a má aj pár fajn momentov, ale ten príbeh ako celok sa až tak úplne nevydaril a v niektorých momentoch ho zachraňuje hlavne luxusná kresba.
"část textu obsahoval SPAM a byl odstraněn"

01.07.2020 3 z 5

Škorpion. Kniha 5, 6 Škorpion. Kniha 5, 6 Stephen Desberg

Máme tu zavŕšenie prvého príbehového cyklu série Škorpión, ktoré má tak trochu atmosféru filmu Indiana Jones a Poslední křížová výprava z roku 1989. Orient, templári, chrám v skale, vzácna relikvia, hádanky a smrtiace pasce. K tomu ľahká erotika, krásne ženy, podarené hlášky, viacero akčných scén a krásna Mariniho kresba. Je to perfektná uvoľnená dobrodružná zábava.

22.05.2024 5 z 5

Cyberpunk 2077: Výpadek Cyberpunk 2077: Výpadek Bartosz Sztybor

Je to až neuveriteľné, ale máme tu ďalší a v poradí už tretí kvalitný herný komiks zo sveta Cyberpunku 2077! Aj tentokrát je za scenárom šikovný Bartosz Sztybor, ktorý pracuje pre CD Projekt RED (herné štúdio za Cyberpunkom 2077 a sériou Zaklínač) a píše skvelé komiksové scenáre (napísal aj najlepších komiksových Zaklínačov). Jeho scenáre sú nápadité, svieže a dokáže vymyslieť zaujímavý a pútavý príbeh. Podobne je to aj pri Cyberpunk 2077: Výpadek, ktorý ponúka sympatických hrdinov, fajn zápletku, kvalitné dialógy a má to znovu aj príjemnú kresbu.

19.05.2024 4 z 5

Gerdino inferno Gerdino inferno Skottie Young

Pohádkov sa vrátil! Priznám sa, že mi bolo po skončení pôvodnej série trochu smutno. Predsa len tu veľa takto drzých, vtipných a hravých komiksov nie je. Bola to séria, pri ktorej začiatkoch som sa nahlas rehotal a síce to postupne strácalo svieže nápady a začínalo sa to opakovať, bolo to veľmi fajn. Návrat ma preto veľmi potešil, Gerda je tu už dospelá a mení sa trochu tým pádom aj humor a je zameraný viac na sexualitu či alkohol. Scenár je hravý, kresba pekná a celé je to znovu poriadne brutálne, drzé a plné čierneho humoru. Bavil som sa.

03.05.2024 4 z 5

Zabiják 2 (druhá část) a 3 Zabiják 2 (druhá část) a 3 Matz (p)

Séria Zabiják je zatiaľ kvalita ako po stránke scenára tak aj svojou kresbou. Kým kresba je svieža a taká filmová, scenár je jednoducho zaujímavý a vôbec sa nečudujem, že po tomto námete siahol taký velikán ako je režisér David Fincher. Síce nie je scenár nejak napínavý alebo akčný, no všetky tie udalosti zo života profesionálneho zabijaka sú pútavé a má to aj fajn myšlienky a dobre napísané dialógy. Ak hľadáte kvalitný realistický thriller, Zabiják je pre vás to pravé.

30.04.2024 4 z 5

Jejich temné plány: Díl první Jejich temné plány: Díl první James Tynion IV

Máme tu novú sériu s Batmanom a síce sa nejedná o nič prevratné, je to kvalitný superhrdinský mainstream, ktorý určite fanúšikov Batmana nijak neurazí. Pomáha tomu aj kvalitná kresba a je tu hneď niekoľko veľmi pekne nakreslených panelov a aj ten príbeh nie je vôbec zlý. Nemám síce v tomto žánri rád, keď je v jednom komikse príliš veľa postáv a záporákov a poriadne sa scenárista žiadnemu nevenuje, ale tu mi to nevadilo.

09.04.2024 4 z 5

Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 3 Rjósuke Tomoe

Finále manga thrilleru Muzeum je napínavé a dobre vymyslené. Sklamalo ma však, že takmer polovicu knihy tvorí úplne nová poviedka s novým príbehom a inými postavami. Nejak ma extra nebavila a ani nezaujímala. Inak však séria Muzeum naozaj stojí za to a všetkých fanúšikov kvalitných thrillerov na štýl Sedem by to mohlo potešiť. Ja som sa bavil.

04.03.2024 4 z 5

Zabiják 1 a 2 (první část) Zabiják 1 a 2 (první část) Matz (p)

Pre mňa jeden z najlepších komiksov v edícii Modrá Crew. Poznám tento komiks už roky a vždy som tajne dúfal, že ho u nás niekto vydá. Preto patrí veľké ďakujem Crew a snáď bude tento thriller o zabijakovi natoľko úspešný, že sa postupne dočkáme celej série. Veď napokon to môže byť vydávané rovnakým spôsobom ako je Ekho či Okko a teda raz za čas. Veľmi ma na tom bavilo, že sa jedná v podstate o obyčajného chlapíka, ktorý je však v zabíjaní ľudí veľmi dobrý. Nie je tu tak veľa akcie, no celé je to podané tak pútavo, že som to preletel celé prekvapivo rýchlo. Skvelé a právom jeden z kultových Francúzskych komiksov.

03.03.2024 5 z 5

UCC Dolores 3 a 4 UCC Dolores 3 a 4 Didier Tarquin

UCC Dolores 3, 4 ukončuje hlavný príbeh začatý prvým dielom, ale zároveň začína nový a pravdepodobne sa bude jednať o dlhšiu sériu, keďže vo Francúzsku už tento rok vyšiel aj piaty diel série. Inak je to však kvalitné nahláškované akčné sci-fi, ktoré má sympatických hrdinov a rýchle tempo. Štvrtý diel s novým príbehom ma prekvapil a jedná sa tam o záchrannú misiu na zasneženej planéte a na mňa to fungovalo. Bavil som sa.

21.12.2023 4 z 5

Osm miliard přání Osm miliard přání Charles Soule

Osm miliard přání sa veľmi vydarilo a ten námet na komiks je proste skvelý! Veď si to len predstavte, že každý človek na planéte Zem má jedno prianie, ktoré bude splnené každému bez rozdielu či je malé mimino alebo starec na smrteľnej posteli. Autori sa s tým popasovali naozaj dobre a spravili z tejto zaujímavej témy skvelý hravý komiks plný nápadov. Jeden z najlepších komiksov tohto roka!

15.12.2023 5 z 5

Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 2 Sériový vrah se směje mezi kapkami deště 2 Rjósuke Tomoe

Prvý diel zaujal veľmi a svojou kvalitou ma nemálo prekvapil. Mal skvelé nápady, dobré tempo a naozaj som sa pri ňom veľmi bavil. Druhý diel temnej detektívnej manga série sa dosť podobá svojim štýlom na hororovú sériu Saw. Kvalitný thriller je to aj naďalej, len druhý diel neprináša zasa do príbehu až tak veľa podstatného. Jasné, je tu jedno zásadné zistenie, ale v druhej polke sa príbeh odohráva takmer výlučne len v jednej miestnosti, čo ma kus zarazilo. Najbližšie nás však už čaká finále tejto krátkej série a som veľmi zvedavý, ako to celé autor ukončí.

26.11.2023 4 z 5

Ohavnost Ohavnost Al Ewing

Táto séria s Hulkom ma baví. Je to hororovo ladené, má to fajn nápady, plno monštier a veľa drsných bitiek. Síce to nepatrí k nejakým zásadným superhrdinským komiksom, no je to taká fajn jednoduchšia zábava, v ktorej je Hulk poriadne charizmatický a nebezpečný. Mne sa táto jeho poloha páči, je totiž podobná filmu od Anga Leeho z roku 2003, v ktorej bol Hulk nebezpečné ničivé monštrum a nie blbý truľo na vtipné scénky ako v posledných filmoch od Marvelu.

01.11.2023 4 z 5

UCC Dolores 1 a 2 UCC Dolores 1 a 2 Didier Tarquin

Zápletka o mníške, ktorá zdedí vesmírnu bojovú loď má niečo do seba a dobre som sa bavil. Vadilo mi však nevyrovnané tempo príbehu, inak je UCC Dolores zábavnou sci-fi so sympatickými postavami a vydarenými hláškami. Celé to je svojim štýlom humoru, spracovaním príbehu a aj vizuálom podobné komiksom od Arlestona (u nás známy hitom Ekhö). Čo je však logické, keďže autor Didier Tarquin s Arlestonom dlhé roky spolupracoval.

09.10.2023 4 z 5

Ranaři Ranaři Joshua Williamson

Ranaři sú pre mňa obrovským prekvapením. Naozaj som to nečakal až takto dobré a vlastne som ani nevedel, do čoho poriadne idem. Predsa len sériu Flash nemám načítanú, ale o to viac ma všetky tie postavy bavili. Skvelá kresba a nápaditý scenár, ktorý má perfektný spád. Najskôr verbovanie členov so špeciálnymi schopnosťami na lúpež, potom cestovanie a príchod do neokukaného Gorilla City na ukradnutie zlata od miestneho šéfa Gorilly Grodda. Veľmi ma to celé bavilo a u mňa to patrí k tým najlepším kúskom v perfektnej edícii DC Black Label.

08.10.2023 5 z 5

Hvězda pouště Hvězda pouště Stephen Desberg

Hvězda pouště patrí do rannej tvorby skvelého kresliča Enrica Mariniho, ktorého kresbu priam zbožňujem a patrí medzi mojich obľúbených autorov. Jedná sa o western v hlavnej úlohe s chlapíkom, ktorému bol predlohou Mariniho obľúbený herec Sean Connery. Príbeh má zaujímavú zápletku, dobré tempo a na rozuzlenie si budete musieť počkať až do samého konca (mňa trochu sklamalo). Inak však kvalita po všetkých stránkach.

24.09.2023 4 z 5