goofinkaa goofinkaa komentáře u knih

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Kniha mala svoje velmi pekné inšipratívne miesta. Človek sa zamyslí nad svojím vlastným životom, takže niekedy som sa vedela s autorkou naozaj ztotožnit. Určite si pár vecí poznačím bokom :) Druhá polka bola zase skor taká americká. Nedalo sa to velmi aplikovať na naše pomery. Knihu hodnotím inak pozitivne, pre mňa to nebol stratený čas.

02.11.2022 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

V knihe je kopec nostalgie, ale hlavne veľa zaujímavých vecí zo zákulisia, o ktorých som nevedela. Pochopila som pozadie niektorých dielov a teraz vidím tento seriál zase trochu inak. Zachytil spoločnost v kontexte doby. Kam sa hrabú dnešné scenáristické seriálové rychlokvašky :)

04.10.2022 3 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

Je to rozdiel oproti králíčkovi Jojo, ale chápem prečo. Kniha je miestami prekvapivá až temná a na príbeh o takejto závislosti by ľudia do kina nechodili. Film je vtipný a milý pre široké publikum, ale kto čakal srandu aj v knihe, nedočkal sa. Druhá polka knihy sa mi kupodivu čítala lepšie, bola som zvedavá kam a ako sa príbeh posunie. Podobné príbehy sú písané z pohľadu veznenej osoby, ale tu sme mali možnost vidieť, čo sa deje v hlave vezniteľa a celé to bolo zasadené ešte do obdobia holocaustu, čo tomu dávalo zase ďalší a silný rozmer.

18.07.2022 3 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Film sa mi páčil, tak som si chcela strihnúť aj knihu. Čítala sa rýchlo, malo to grády aj vtip. Za mňa ideálka na cestu metrom :)

09.06.2022 3 z 5

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Knihu som síce čítala v angličtine, ale do čítania som sa nútila skor kvoli príbehu. Dej ma tak neoslovil, trošku prvoplánový, trošku naivný. Prišlo mi, že varí z vody a musí z toho nejak vybrusliť. Autor napísal určite už kvalitnejšie príbehy.

02.01.2022 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak toto bol hodne reálný príbeh zo života nejednej rodiny a velmi kvalitne zpracovaný. Chvíľu som si zvykala na neoznačenú priamu reč, ale nakoniec to bolo ok :) V prvej časti som sa trochu musela nútiť do čítania, nevedela som kam toto celé smeruje, ale druhá časť bola už lepšia a naopak som sa od nej nevedela odtrhnúť.

02.01.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nič prekombinované, podla mňa celkom reálny príbeh zo života. Kniha splnila moje očakávanie, bola to nenáročná, ale čtivá oddychovka do metra. Dej odsýpal, bez žiadnych extrémnych zvratov. Hlavná postava bola napriek všetkému sympaťák, s ktorým by som aj ja zašla na dvojku :)

15.10.2021 3 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Neberie sa vážne a pritom boli v knihe celkom vážne veci na zamyslenie. Nič neprikrášluje, realisticky hovorí o svojom živote. Za mňa jeden z pohodových životopisov, možno mu teraz aj troška lepšie rozumiem.

24.09.2021 3 z 5

Polnočná banda Polnočná banda David Walliams

Knihu som čítala v angličtine. Prijemná oddychovka o priateľstve medzi deťmi. Aj mi bolo ľúto, že to končí.

24.09.2021 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Na začiatku som si myslela, že budem horlivo kupovať aj pokračovania, ale asi to prežijem bez dalších príbehov. Detektivka zaujímavá, ale ničím ma až tak neprekvapila. Miestami bola až moc prekombinovaná.

23.08.2021 2 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu som čítala v angličtine. Bolo to milé čítanie aj s ponaučením.

23.08.2021 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Nemohla som sa od čítania odtrhnúť. Čakala som , čo prinesie každá dalšia kapitola. V hlave sa mi odohrával film a takmer by som uverila, že to tak naozaj bolo. Velmi pútavo napísaná fikcia.

03.04.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Inšpiratívny príbeh očami detí pre dospelých. Neskutočne pravdivo popísaná história, spoločnost i svet. Lee predbehla dobu.

22.09.2020 5 z 5

Má léta u Diora Má léta u Diora Suzanne Luling

Oddychové čítanie na dovolenku :)

22.09.2020 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Na začiatku mi to prípomínalo Dahla, ale tieto príbehy boli čisto Kunderovské. Surové a silné. Nič pre naivné povahy. Za mňa najjednoduchšie Kunderovské čítanie, ale zároveň hlboká pointa.

19.04.2020

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Mám rada knihy z obdobia nacizmu, koncentračných táborov. Človek si uvedomí silu, život, ale aj biedu a premýšla inak, keď vie, čo sa stalo a ako to prebiehalo. Silný príbeh ako vždy.

19.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opat velmi dobre napísaná kniha, silný príbeh, vystihla dobu. Viem si predstavit, ze podobny osud odlúčenia zažila nejedna rodina v tom čase....

19.04.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Veľmi silný príbeh. Za mňa zatiaľ jej naj kniha :)

07.02.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Jej knihy sú asi najlepšie :) zase dej prešpikovaný zápletkami, udalosťami všeho druhu, len posledné kapitoly mi prišli až moc rýchle, chápem bolo treba dokončiť dej, všetko uzavrieť ale bolo to na mňa v porovnaní s celou knihou menej citlivé. Inak zase super :)

07.02.2020 4 z 5

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

čítala som v metre cestou do práce, príbehy som po dočítaní aj hneď zabudla, vobec ma to nechytlo..

10.07.2019 2 z 5