heavy66 heavy66 komentáře u knih

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Věřím, že toto cvičení 100% funguje v Tibetu, kde je spojeno s celkovým životním stylem - jednoduchá strava, fyzická práce, nižší míra stresu. Cvičím Pět Tibeťanů pravidelně, více než tři roky a změny k lepšímu na sobě pozoruji. Změny, které nenastaly ze dne na den, ale v delším časovém horizontu jsou docela výrazné. Opravdu zajímavý je šestý ritus na přeměnu sexuální energie. Zvedne vaši celkovou tělesnou a mentální kondici již po několika málo opakováních, ale pokud chcete energii vrátit zpátky, není to úplně jednoduché.

06.12.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Pár týdnů do padesátky - nostalgické vzpomínky na dětství přikryté kusem zaprášeného igelitu, a rock'n'roll - to je kniha přesně pro mě! I když moje srdce patří spíše "mladší" generaci - Sabbatům, Párplům, AC/DC.....a taky samozřejmě Iron Maiden a jejich songu o amerických televizních kazatelích - "holy smoke, holy smoke, plenty bad preachers for the devil to stoke"!

16.07.2015 4 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Dne 11.září 2001, hned když jsem pochopil, že se nedívám na film, otevřel jsem Běžce na poslední straně a nahlas, s hrůzou, četl apokalyptickou vizi, která se právě naplnila....

19.12.2014

Puls Puls Stephen King

Zombie horor, který se od začátku řítí rychlostí závodního auta. Později sice zpomalí, ale na kráse (či spíše hnusu) mu to neubere. Prostě neberte mobil, volá-li skryté číslo!

20.11.2014 5 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

výborné, dobrodružné krátké povídky ze všech koutů světa! Četl jsem od útlého mládí.

23.06.2014 5 z 5

Dívej se, jak umírají Dívej se, jak umírají Ed McBain

Začalo to jako nevinné nedělní ráno v portorikánský čtvrti. A postupně se začínají věci měnit, a většinou k horšímu....
Příběh se mi líbil, jsou z něj cítit autorovy sympatie k místním lidem a hluboká znalost prostředí vyloučených lokalit velkoměsta.

21.02.2019 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Plukovník David Michálek zachraňuje svět!!
Když nás v roce 1939 přepadli Němci, česká armáda nebojovala. Když nás v roce 1968 navštívily spřátelené armády, česká armáda zase nebojovala.
Jsem pyšný, že v roce 2050 bude česká armáda statečně bránit Brno a bojovat proti nepřátelům i v zahraničí!
Našim vojákům pomůžou polepšené čubky, ukrajinské divoženky, japonská samurajka, nebo starý francouzský legionář!
Neboť jak vždycky říkal generál Schwarzkopf : „Jít do války bez Francouzů je jako jít na lov jelenů bez akordeonu!“
Trochu slabší než Poločas, ale dobrá oddechovka to je!

05.10.2018 4 z 5

Vlčí zub Vlčí zub Jaroslav Velinský

Ota Fink, majitel žižkovské detektivní kanceláře Discret vyřešil svůj úplně poslední případ. Je mi moc líto, už se nedozvíme, jak se bude dál vyvíjet vztah Oty a Lai, co další spolupráce s majorem Maškem, co kamarád Jano, nebo nerudný major Dittrich?! A hlavně, bohužel už žádný další příběh plný záhadných vražd, krásných žen, napínavých situací a vtipných dialogů!

07.02.2016 4 z 5

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Klasický detektivní román s morálním dilematem typu "jsi-li jediný kdo může, pak musíš!" Škoda, že na rozdíl od filmů, se nedělají remake knih. Se současnou telekomunikační technikou by byl příběh ještě napínavější a zajímavější.

31.08.2015 4 z 5

Z Bagdádu do Cařihradu Z Bagdádu do Cařihradu Karel May

Celá série Ve stínu padišáha je povedená a čtivá, Z Bagdádu do Cařihradu je její nejtemnější částí - smrt šejka Muhammada Amína nebo popis šíitských fanatiků a nákazy morem jsou velmi sugestivní. Děj knihy se odehrává před cca 140 lety, ale současný Irák se od tehdejšího příliš neliší, snad jenom, že současní fanatici a banditi mají lepší zbraně a logistickou podporu.

14.08.2014 4 z 5

Pěna dní / Červená tráva Pěna dní / Červená tráva Boris Vian

Pěna dní je surrealistickou smrští, něžným polibkem věčného příběhu o lásce, dveřmi do třinácté komnaty, ve které najdeš všechno utrpení lidského bytí! Na konci cesty jedenáct slepých děvčátek ze sirotčince svatého Julia přináší milosrdenství!

26.03.2014 5 z 5

Kladivo na čarodějnice / Malleus maleficarum Kladivo na čarodějnice / Malleus maleficarum Iacobus Sprenger (p)

těžká kniha, kterou nelze číst pro zábavu večer před spaním. Jakob a Heinrich ji ani nenapsali k zábavnému čtení.
Ale tento citát se mi vážně líbí..."Rovněž jsme četli o jistém svatém muži, který jednou našel ďábla v podobě zbožného kněze, jak káže v kostele, a protože věděl, že to je ďábel, kdo sídlí v jeho duchu, sledoval jeho slova, aby zjistil, zda učí lid dobře nebo špatně. A zjistil, že je bezúhonný, a že útočí proti hříchu, přišel k němu na konci kázání a zeptal se ho na důvod tohoto. A ďábel odpověděl: "Kážu pravdu, protože vím, že na světě jsou pouze posluchači, a ne vykonavatelé, a že tím je Bůh více uražen a můj zisk je větší."

27.12.2013 3 z 5

Slunce Arizony Slunce Arizony Wieslaw Wernic

Je zajímavé, jak výborné romány z Divokého Západu dokáží napsat Evropané! Karel May nebo Wieslaw Wernic.

14.12.2019 5 z 5

Otroci sexu Otroci sexu Jan Janula

Přečetl jsem to za den a moje pocity oscilovaly od smíchu, přes nevěřícné kroucení hlavou, až po znechucení!
A vzpomněl jsem si na tématické básničky z Občanského průkazu :

,,V přeplněné tramvaji,
frotéři se mačkají!
Ke štěstí jim totiž stačí,
když se na ně někdo tlačí!
Výhradně z těch důvodů,
nechybí v Májovém průvodu!"

,,Už to šustí, už to chrastí.
Z křoví lezou pederasti,
znásilnili za lesem, tajemníka SSM!"

09.03.2019 4 z 5

Bravo, šéfe! Bravo, šéfe! Zdeněk Pohlreich

Šéf nenechává na české kuchyni nit suchou, ale snad je motivován touhou něco zlepšit! Líbí se mi jeho názory, že restaurační byznys nemůže dělat každý, a když už ho dělá, měl by ho dělat pořádně. Kdo sledoval jeho pořad, zná řadu podniků, které je lepší nenavštěvovat, v tom je Šéfův přínos pro zdraví českého národa nesporný. S jeho kritikou základních stavebních kamenů české kuchyně mohu často souhlasit, jsou opravdu příliš těžké, hutné, tučné a nemoderní, například vepřo knedlo zelo nebo mastné bramboráky! Ovšem jedním z největších, ryze českých kulinářských zážitků z dětství pro mě vždy zůstanou babiččiny borůvkové knedlíky s cukrem, máslem a tvarohem, těm se žádný foie gras s křepelčím vajíčkem a černým lanýžem nevyrovná. A na smažený eidam s hranolky a tatarkou mi, Pohlreichu, nesahej, to je moje oblíbený jídlo!

23.09.2018 4 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Exkurze do dějin Afghánistánu a popis války s Talibánem po 11.září 2001 jsou vrcholně zajímavé, a zápletka tak dokonale a detailně vymyšlená, až se začínám bát, že teroristům stačí přečíst si knihu a mají plán hotový. A major Martin v nedohlednu! Naštěstí teroristi čtou výhradně Korán, takže inspirace nehrozí!

19.08.2018 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Napínavá a čtivá kombinace pravd, polopravd a vědeckých pitomostí, od okolností vzniku pozemského meteoritu až po výzbroj Kiowa Warrior.

02.05.2015 3 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Dávám 5*. Ne že by všechny povídky byly na 100%, ale "Vesmír je dost nekonečný" od Ondřeje Neffa, to je pecka! A také - "Pozor, zde koordinátor!, Vynález absolutní zkázy, Kupte si knihu od Berthera, Zpátky do Tartaropole, Volání ledového světa, Hydra chondris" a další!

21.06.2014 5 z 5

Cesta k Eldorádu Cesta k Eldorádu Eduard Kondratov

Dobrodružný příběh o hledání legendárního zlatého království Eldorádo v amazonské džungli výpravou, kterou vedl španělský conquistador Francisco de Orellana.
Příběh lásky španělského šlechtice Blase k mladé Indiánce se prolíná s drsnou realitou kolonizace indiánských kmenů Jižní Ameriky ve jménu Boha a zlata.

07.02.2014 5 z 5

Slyšte! Slyšte! Ed McBain

Hluchý stárne a blbne, a už podruhé dělá stejnou chybu. Nakonec jako obvykle zmizí, tentokrát bohužel natrvalo. Sedí teď někde spolu s mistrem McBainem na zaslouženém odpočinku. Škoda takového sympatického záporáka!

21.02.2019