Hella Hella komentáře u knih

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Bez mučení přiznávám, že jsem knihu nedočetla, byť jsem se na ni těšila. Ne že by byla vysloveně špatná, ale děj se strašně vlekl a já prostě nevydržela... :-)

27.03.2013 1 z 5

Řez Řez James Hayman

Překvapivě pěkná detektivka (nečekala jsem nic moc, protože autorovo jméno nikdy "kolem mě nešlo", ale je to svižný příběh s reálnými postavami a pěkně to "odsejpá". Moc se mi to líbilo!

05.03.2013 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Neuvěřitelně silný příběh. A hodně k zamyšlení. Doporučuji.

01.03.2013 5 z 5

Záměna Záměna Ken Begg

Hrdinu několika McClureových knih Steva Dunbara mám ráda, ale tady jsem měla co dělat, abych přelouskala první 2/3 knihy. Ač mě to samotnou mrzí, tak mě ta větší část prostě nebavila a nebavila. Na konci se to trochu rozjelo, ale stejně až tak nic moc.

01.03.2013 2 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

Přiznám se, že jsem nevydržela a po nějaké 50. straně musela knihu odložit - ani trochu mě nechytla (a to jsem čekala poměrně dlouho na splnění rezervace), což se mi stává jednou za uherský rok. Takže za mě ....nee.

28.02.2013 odpad!

Běda ženám, kterým muži vládnou Běda ženám, kterým muži vládnou Jiřina Tejkalová

Chvílemi nepředstavitelně trefné úvahy a komentáře. Chvílemi dost smutné. Chvílemi maličko ... divné.

23.02.2013 3 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Mimořádně poutavý příběh, který mě v podstatě celou dobu nenásilně nutil k zamyšlení se nad tím, jakou výhrou je žít normální a obyčejný život.

21.02.2013 4 z 5

Zavři oči Zavři oči John Verdon

Chce to chvilku, než se začtete, ale pak je to opravdu napínavý a originální příběh. Pro mě o dost lepší než předchozí Verdonova kniha Vražedná čísla.

16.02.2013 5 z 5

Hrobař Hrobař Marina Heib

Hrobař je poměrně svižné německé dílko, které se hezky čte (stejně jako předchozí Loutkař), byť pojednává opravdu o těch nejhorších možných zločinech. Jen mě trochu zklamal ne moc originální závěr, jakoby autorka byla ve slepé uličce. Ale i další její knihy si určitě přečtu.

07.02.2013 3 z 5

Scarpettová Scarpettová Patricia Cornwell

Přečetla jsem všechny knihy vydané v ČJ od P. Cornwellové a bohužel se nemůžu ubránit dojmu, že ty nejranější příběhy jsou sice výborné, ale čím knih autorka napíše, tím méně mě baví. Jak říkám, zatím jsem přečetla všechny zde vydané, ale stojí mě to čím dál víc úsilí a pocit, že to čtu už jen ze setrvačnosti.

03.02.2013 2 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Fanoušci Mitche Rappa určitě nebudou zklamaní, i když se kniha v čase vrací na úplný začátek Rappovy "čističské" kariéry a k jeho naverbování a prvním akcím. Doporučuji, sama jsem přečetla jedním dechem.

02.02.2013 4 z 5

Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Deník postarší prvorodičky aneb Jak se žije mamosaurům Judith Newman

Opravdu moc jsem se pobavila a nasmála. Některé postřehy hrdinky vás dostanou do kolen. Jako odreagování báječné.

27.01.2013 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

S výjimkou poslední "Bondovky" mám moc ráda všechny Deaverovy tituly, Hodináře nevyjímaje. Ale přece jenom - nemůžu si pomoct - mi tenhle příběh přišel trochu překombinovaný.

25.01.2013 3 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Na splnění rezervace jsem docela dlouho čekala, pak jsem se na knihu nadšeně vrhla v domnění, že půjde o bezva thriller, abych (bez jakéhokoliv "varování" na záložce přebalu) v půlce zjistila, že na scénu nastupují nadpřirozené síly a končí zde realita. Takže rozhodně nic pro mě.

25.01.2013 1 z 5

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Jestli je to autobiografie alespoň z půlky , tak je to pro autora velmi nelichotivé a pro jeho ženu dosti smutné.

25.01.2013

Nula stupňů volnosti Nula stupňů volnosti Jeffery Deaver

Jéje, lidi, to mě to nebavilo. A to přitom Deavera zbožňuju. Tak snad příště.

25.01.2013

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Bohužel kniha mě nezaujala a dokonce jsem ji po první třetině namouduši odložila. A to jsem se na tuhle "Hostovku" poměrně dost těšila.

24.01.2013 2 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Nikdy bych si nepomyslela, že mě tak moc chytí nějaká německá kniha... a ono jo. Je to poutavá detektivka, kterou rozhodně hlasitě doporučuju!!! A už se těším na další autorovy tituly.

24.01.2013 5 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Neklidný muž přesně naplnil moje očekávání po zhltnutém Číňanovi. Resp. vlastně předčil. Originální zápletka, nepředvídatelný vývoj děje, sympatický komisař s velmi nesympatickými osobními problémy... Doporučuji!!!

24.01.2013 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Absolutní bomba thriller s překvapivým koncem. Postupně jsem přečetla všechny autorovy u nás vydané knihy a s výjimkou Bouře už mě žádný tolik nezaujal.

21.01.2013 5 z 5