Hoshi Hoshi komentáře u knih

Moje abeceda Moje abeceda Josef Lada

Máme doma dvě vydání - jedno po rodičích a druhé, které jsem od nich dostala. Ráda touto knihou listuji a přeříkávám si všechny říkanky :)

27.02.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Těší mě, že všech pět povídek, které obsahuje Krvavé ostří, vyšlo i u nás (měla jsem nutkání objednat si je ve slovenštině). Je to krásné doplnění celého příběhu, kde můžeme s Celaenou prožít část její minulosti - Sama. Nemohu nepřiznat, že jsem si Sama oblíbila, ale nezasloužil si to. Po přečtení povídek jsem se utvrdila v jednom. Arobynn Hamel je poděs, který ....

27.02.2017 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora ... A zřejmě i poslední. Kniha byla čtivá, vtipně napsaná, ale bohužel mě neoslovila natolik, jak jsem očekávala. Knihu nijak neodsuzuji a věřím, že si své čtenáře najde :)

28.01.2017 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Fausta jsem poprvé četla na základce a spousta lidí si ťukala na čelo, že jsem se pustila do tak těžkého čtení. Tento příběh o sázce boha s ďáblem jsem četla již několikrát a neustále v něm nacházím nové a nové poznatky, které jsem předtím neviděla a nebo je pořádně nepochopila. Nezavrhujte tuto knihu a dejte jí ještě jednu šanci :)

17.11.2016 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Ačkoliv jsem se do čtení této knihy pustit nechtěla, po dlouhém přesvědčování jsem nakonec kývla a s nedůvěrou se do příběhu pustila. Nějak toho nelituji, naopak jsem ráda, že jsem se nechala přemluvit. Příběh je zajímavý, místy se trochu táhne, ale ani to mu neubírá na kráse. Docela se i těším, až otevřu další díly, jelikož mě zajímají osudy některých postav. :)

02.11.2016 5 z 5

Duhový cirkus Duhový cirkus Petra Neomillnerová

Zatím nemám vyzkoušeno, co tomu řeknou děti (teprve budu půjčovat), ale za sebe mohu říct, že se mi příběh líbil a než jsem se nadala, byl konec knihy. Příběh plyne, je dobrodružný, najdeme tam velkou záchranu ... Dětem se bude určitě líbit, protože které dítě nemělo jako malé rádo cirkus a nechtělo někoho zachránit? :)

24.10.2016 5 z 5

Excelsior, gentlemani! Excelsior, gentlemani! Leonard Medek

Můj třetí sborník od nakladatelství Straky na vrbě. Netušila jsem, že existuje něco jako steampunk, ale i tak jsem si tyto vybrané povídky užila - i když občas by to nemuselo mít utnutý konec, ale docela to i chápu - alespoň si ten konec můžeme představit sami :)
Kniha začíná zajímavou povídkou od Jana Dobiáše - Igor. Tak jsem se těšila, že i ostatní budou v podobném stylu. Bohužel zaujaly mě jen některé (Leonard Medek a jeho Paraboloid profesora Barina, Ondřej Páleník - Úhel poslechu či Lukáš Herma -Starý Jack), ostatní jsem se snažila dočíst - ale některé si musím nechat na jindy :) Určitě se k tomuto sborníku vrátím.

23.10.2016 4 z 5

100 přání 100 přání Erica Bertelegni

Krásná, kouzelná kniha, která mě zaujala nejen obálkou, ale hlavně svým příběhem, který stojí za to si přečíst.. A až pak si člověk uvědomí, co všechno si může přát :)

07.09.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Fantastické! I když se s některými z předchozích komentářů ztotožním (Eadlyn je panovačná, namyšlená, drzá), přijde mi velmi sympatická obzvláště tím, že postupně přichází na to, že láska nemusí být tak špatná. Velmi se těším na další díl a na to, kdo se nakonec stane jejím princem (pár kandidátů bych už měla :3), jen doufám, že to s jistou postavou neskončí tragicky, protože to je moje oblíbená postava již od prvního dílu.

04.07.2016 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Vždy jsem toužila přečíst si tuto knihu a po přečtení mohu říct, že je to možná mnohem lepší než film. Willy Wonka je prostě k zulíbání :3

13.02.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Upřímně, jsem v šoku. Asi jsem čekala happyend, ale ten se nekonal. Krásná trilogie, která mě pohltila svým dějem a určitě se k ní zase někdy vrátím.

29.12.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Musela jsem dlouze přemýšlet nad tím, jaký komentář bych měla napsat. Druhý díl povstalecké trilogie se mi líbil tak, jako ten první... akorát ... Čtyřka mi občas lezl na nervy, na jeho mámu mám stejný názor jako Tris ... Ale s radostí jsem se pustila do posledního dílu, jelikož mě velmi zajímá, co bude dál :)

28.12.2015 5 z 5

Odviaž sa! - Môj bláznivý zápisník Odviaž sa! - Môj bláznivý zápisník Keri Smith

Tato kniha je jedna z těch, které jsem zařadila do své knihovničky. Co jsem si pročítala komentáře, tak jsou tři tábory - první je knihou velmi nadšený, plní úkoly, které jsou v knize a neustále je napadají další nápady, jak knihu "vylepšit". Druhý tábor je proti tomu knihu zničit a považují ji za naprostou blbost. Třetímu táboru je to jedno, co s knihou bude.
Mně se ten nápad líbí, že se člověk může kreativně vyjádřit, když mu dojdou nápady a nebo nepřichází na to, co by mohl dělat nebo jako nápady na tvoření s dětmi. Já nemám lásku tuto knihu zničit/pokreslit, ale myslím si, že má v mojí knihovničce svoje místo oprávněně, protože přeci jen nemusíme ničit knihu jako takovou, ale můžeme některé z těch nápadů, které jsou v knize uvedené,přenést na čtvrtky/papíry a vytvořit z nich umělecké dílo.

29.07.2015

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Po přečtení první knihy jsem neváhala a pustila se s chutí do druhého dílu a nelituji. Ačkoliv jsem se ze začátku trochu ztrácela v množství postav, pokud se člověk nevzdá a trochu se nad tím zamyslí, stane se pro něho Zaklínač tou jednou z nej knih.
Velice mě bavil Marigold - ty jeho hlášky jsou úžasné :D .... Geralt, Yeneffer a Ciri.... Zaklínač je prostě moje srdeční záležitost!

24.06.2015 5 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

Úžasný příběh :) Máme dospět nebo zůstat na věky dětmi?

28.05.2015 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Nebylo těžké se rozhodnout, jestli tato kniha pro děti by neměla být v mojí knihovně a snad jednou i pro moje děti. Jako první mě zaujal samotný název knihy a ilustrace na obálce - medvěd který zavírá dveře před králíky. Příběh jsem přečetla za necelých 5 minut, ale tuším, že s dětmi to bude na delší dobu, protože celou knihu doprovází nádherné ilustrace, o kterých si můžete povídat - co je na obrázku, co má medvěd v domečku, jak králíci vypadají... A příběh má i ponaučení ... Kniha se velmi líbí a mohu ji i doporučit :)

09.03.2015 5 z 5

Leť, Iris, leť! Leť, Iris, leť! Gill Lewis

Tato kniha se mi dostala do rukou v práci, když byly děti přihlášeny do čtenářské soutěže. Bohužel někteří se na ní moc netvářily, a tak jsem se nabídla, že si jí přečtu s nimi. Z knihy jsem byla velmi nadšená, ale mrzelo mě, že jsem jí dočetla tak rychle - když se do toho opravdu začtete, zvládnete to za jeden večer :)

Celý příběh se točí kolem orlovce Iris, díky které se objeví opravdové přátelství, odhodlání dodržet daný slib a naději, která neumírá. Chvílemi mi tekly slzy a přála jsem si, aby to dopadlo jinak. Avšak konec mě velmi mile překvapil a jsem ráda, že jsem knihu četla.
Doporučuji!

07.02.2015 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Miluji tvorbu Tima Burtona a netušila jsem, že také píše. Teď se mohu pyšnit tím, že mojí knihovničku obývá tak úžasná kniha, jako je Můra noční, předvánoční.
Příběh je velmi jednoduše veršovaný, doplněný nádhernými ilustracemi ... Může se číst stále dokola a určitě neomrzí :) Jen mi tak trochu chybí Sally, která se objevuje ve filmu, ale i tak je příběh velmi krásný :)
Doporučuji

04.02.2015 5 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

K této knize jsem se náhodou dostala v práci, když si děti měly přinést knihy, které budou na čtenářské dílně číst. Celou knihu jsem četla s žákem, u kterého asistuji a hodně jsme se tomu nasmáli. Kniha je velmi čtivá, nenáročná a hlavně děti baví a velmi rády si poseroutku půjčují z knihovny.
Jsem ráda, že existuje takováto kniha, protože i nečtenáři si jí moc rádi přečtou :)

06.01.2015 5 z 5

Vařila myška kašičku Vařila myška kašičku Olga Štruncová

Tři krátké říkanky, které se vypráví těm nejmenším a známe je snad všichni, doprovázené ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Za nás paráda. Myšičky s bryndáčky, třešně jako tapeta na stěně. Ilustrace i text zaujmou snad každého, kdo se k tomuto leporelu dostane.

31.08.2024 5 z 5