iceVS iceVS komentáře u knih

Muž cti Muž cti Joseph Bonanno

Naprosto úžasná knížka. Nebo aspoň její první dvě třetiny :-)
Mě tihle kluci mafiánský děsně přitahujou... Nejspíš od prvního zhlédnutí filmů ať už Někdo to rád horké nebo mé srdcovky Kmotr. Úplně jako bych slyšela ten chraplavý šepot, jak mi Joe vypráví svůj příběh.
Jenže ke konci knihy se to celé zvrtlo. Asi by mi byl Joe Bonanno mnohem sympatičtější, kdyby jako chlap přiznal alespoň něco. Jenže ta poslední třetina byla taková zoufalá obhajoba, které asi vůbec nikdo nemůže věřit. Čímž ovšem netvrdím, že bych věřila, že je snad FBI organizace plná klaďasů.
Každopádně, ať už si o tom myslím cokoli, hlavním měřítkem je, že knihu jsem nepustila, dokud jsem ji nedočetla :-)
A už se pídím po dalších, na které mě tato odkazovala :-)

26.09.2021 5 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Nenápadná knížečka - a přitom naprosto kouzelná a vynikající.
Břitký humor a naivně/otrlý pohled na svět mladinké Hany působí na moje centrum smíchu jako rozbuška. Moc mě to bavilo a bylo mi líto, že příběh v nejlepším končil. Strašně jsem chtěla vědět jak to bylo dál. A ten závěrečný románek s jedním z Nejmocnějších byl bezvadný.
Autorův styl psaní je skvělý, úderný, rychlý. Bum, prásk, vymalováno - a ještě se smějete. Jen škoda, že i v téhle opravdové perle korektura nebyla z nejlepších. Takový základní věci...
Závěrečná kapitola o osudu autora byl dost krutý návrat na zem.
Celkový dojem - jedna z nejlepších letošních knih, byť vůbec netuším, jak působí na mladší ročníky, které nezažily všemocnost Strany.

25.09.2021 5 z 5

Banksy Banksy Alessandra Mattanza

Fenomén Banksy.
Nádherná knížka. Pobaví, poučí, dost často i po těle zamrazí...
Banksy sám o sobě řekl: "Lidi mě buďto milují, anebo nesnáší, případně jsem jim vlastně ukradený."
Patřím do té první kategorie :-)

22.09.2021 5 z 5

Kdo opil Jiřího? Kdo opil Jiřího? Radkin Honzák

Naprosto luxusní čtení.
Pánové, velmi jste mě pobavili, děkuji.

12.09.2021 5 z 5

Robot 100: Sto rozumů Robot 100: Sto rozumů Jitka Čejková

No, není to běžná beletrie :-)
Nicméně bylo velmi zajímavé sledovat, jak si každý oslovený dokázal najít to svoje téma k zamyšlení. Ať už z jazykového hlediska, biochemického, počítačového, etického; tak i z hlediska lidskosti. A spousty a spousty dalších pohledů, názorů, myšlenek...
Nemohu říct, že bych souhlasila úplně s každým pohledem oslovených respondentů, přesto je to celé dohromady krásně celistvé a kompatibilní.
Paní Čejkové tímto děkuji za krásné osobní věnování :-)

08.09.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Přečteno už nejmíň po tisící... Dobrá, tak tedy s jistotou každých pět let... takže po tisící :-)
Čapka miluju pro tu jeho neodvratitelnou osudovost. Ale tady se nejspíš spletl, lidstvo ke zkáze nepotřebuje roboty, zvládne to s přehledem samo.

08.09.2021 5 z 5

Okrajový stopník Okrajový stopník Zdeněk Rosenbaum

Tuhle knížku už čtu podruhé a pořád mě baví. Je to vzpomínka na sci-fi osmdesátých let, kdy se ještě její autoři nebrali tak smrtelně vážně a sci-fi byla hlavně sranda.
Kdo zná autora, ví, že jeho knihy jsou vtipné, pohodové, psané svěží formou a tedy čtivé. Jen musíte přistoupit na to, že autor nebere vážně ani tento žánr, ani sám sebe. A ještě navíc nechal kapitána Kirka, pana Spocka a všech 430 členů osádky vesmírné lodi Enterprise spolehlivě zamířit do černé díry. A to byl definitivní konec seriálu Star Trek.

Jakápak prdel Jakápak prdel Ivan Wernisch

Velmi útlá kniha plná velmi uvolněných vzpomínek velmi osobitých autorů – na jednom místě se setkáte s Karlem Čapkem, Irenou Douskovou, Ivanem Divišem, Magorem Jirousem, Norbertem Lichým i Kašpárkem.

Život po Anně Frankové Život po Anně Frankové Berthe Meijer

Autobiografická kniha známé nizozemské žurnalistky a spisovatelky, která jako šestiletá byla deportovaná do koncentračního tábora Bergen-Belsen. Tam strávila rok a půl, přišla o rodinu, přežila jen ona a její mladší sestra. Vzpomínky a traumata jí pronásledují celý život. I přesto je tato kniha plná velmi nečekaných zážitků, touze po bohatství a hmotném zajištění. Čtenáře nemůže nenapadnout myšlenka – Jak by asi žila a jaká by vlastně byla Anne Franková, kdyby přežila…?

30.08.2021 2 z 5

Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Kniha o číslech - Tajemství čísel a jejich vliv na náš svět Peter J. Bentley

Čísla stojí v samém srdci existence našeho vesmíru, a přesto mají mnozí z nás jen malé povědomí o základech matematiky. Třeba taková nula. Tušíte, že trvalo tisíce let, než někdo přišel na to, že potřebujeme nové číslo k těm, co už lidstvo používalo? A že se nula zrodila v Indii? A což takhle nula a kalendář? Náš letopočet začíná v roce 1, takže nesprávně slaví Ježíšovy první narozeniny v den, kdy se narodil. V roce 2 n. l. byl Ježíšovi jeden rok.
Víte, že šestka je tzv. dokonalé číslo? A že v prvním milionu přirozených čísel jsou dokonalá čísla pouze čtyři? O magickém čísle fí jste již bezpochyby slyšeli, říká se mu zlatý řez či zlaté číslo. Máte představu, jak souvisí s obrazem Mony Lisy a jak s lidským tělem? Je libo prvočísla? Patří mezi ně jednička? Proč se používá slovo „zdecimovat“? A lahůdka na konec, víte, co znamenají dvě jazykolomná slova paraskevidekatriafobie a friggatriskaidekafobie?
Odpovědi na všechny tyto otázky a mnoho dalších zajímavostí najdete v této úžasné knize. Je bohatě ilustrována, plná fotografií, maleb a tabulek, které vás nemohou nezaujmout. Matematika a čísla už nemusí být jen nuda či postrach.

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Joker nemůže existovat bez Batmana a Batman bez Jokera... Kniha pro fanoušky, ale i pro milovníky komiksové historie. V tomhle směru je naprosto skvělá, navíc jsou před každou částí knihy – těch je celkem pět – historický úvod o tom, jak se Joker vyvíjel, jaké byly mezníky v daných obdobích a jací tvůrci na něm pracovali. Kniha je dokonale graficky zpracována a bezpochyby musí potěšit každého fandu tohoto žánru.

30.08.2021 5 z 5

Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Já, Mattoni - Legenda o prodavači vody Petr Zikmund

Tato kniha je naprosto věrným přepisem toho, co jste mohli v televizi vidět. Není to autobiografie obchodníka z druhé poloviny 19. století, je to legenda o vnitřní síle, odvaze, náhodě, o životních ztrátách. Také o lásce, která přechází v nenávist nebo o geniálním obchodním tahu – všichni přece jeho jméno známe.

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

Hledání ztracené lásky… Putování to bude dlouhé a hlavní hrdina pochopí, že život nikdy neběží tak, jak si ho naplánujeme.

30.08.2021 5 z 5

400+100 pravd o Chucku Norrisovi 400+100 pravd o Chucku Norrisovi Richard Klíčník

Legenda jménem Chuck Norris je to, co váš život učiní lepším, bezpečnějším a především vtipnějším…
„James Bond se musí každému představovat, Chucka Norrise zná každý.“
„Místo kapek do očí používá Chuck Norris tabasco.“
„Jedině Chuck Norris ví, jak zapojit USA do USB.“

30.08.2021 4 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

V malém městečku na jihu Itálie se kdysi odehrávalo dlouholeté drama. Co dokáže mateřská láska udělat proto, aby bylo prokletí zlomeno? Příběh vás vtáhne do světa barev, vůní a chutí drsného kraje. Nejspíš dostanete chuť uzobávat olivy a nalít si sklenku vína. Teprve pak si můžete tuto knihu dokonale vychutnat a prožít.

Nebožtík na rynku Nebožtík na rynku Miloň Čepelka

„…Živý plot se zelenal, mrtvola za ním šedla…“ To se takhle procházíte městečkem svého mládí a v parčíku najdete mrtvolu. A ta mrtvola jste vy. Člověk úplně stejného vzezření, ve vašem oblečení, s vašimi doklady. Co teď? Jak se taková situace dá vysvětlit policii, úřadům, manželce…?

V případě neočekávané události V případě neočekávané události Judy Blume

Mám ráda příběhy, které se opravdu staly. Kniha byla velmi poutavá a líbila se mi.

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Tento román se odehrává na anglickém venkově v roce 1940, nedaleko Dunkirku, kde proběhla bitva o Francii.
Kniha je poskládána z dopisů a deníkových záznamů mnoha osob a přes zdánlivě velký počet zúčastněných je z příběhu plynulá a pestrá dějová mozaika. Mnohem víc půvabnější právě různým pohledem jednotlivých osob na zdánlivě stejnou věc.
V této knize najdete všechno. Lásku, drama, válku, špiony, novorozence zaměněné kvůli dědictví, touhu dětí i dospělých to vše ve zdraví přežít. Jedna z mála knih, kdy byste rádi ještě četli dál, ale ono už není co.

Milí pokusní králíci Milí pokusní králíci Jaroslav Flegr

Kniha sestavená z dříve zveřejněných článků, doplněná o zpětný pohled autora a k tomu jako bonus fotky a příspěvky z facebooku. Autor, mimo jiného, se věnuje výzkumu vlivu parazita toxoplasmy a krevních skupin na lidské chování, psychiku a zdraví.
Tato kniha musí být snem každého personalisty, protože pojednává čistě o pár tématech, která jsou právě pro personalisty v běžném pracovním procesu tabu. Náboženství, zdraví, sex, peníze, genderová problematika, politické názory…

30.08.2021 4 z 5

Hvězdní pavouci Hvězdní pavouci Otomar Dvořák

Klučičí svět, který jako holka nedokážu ani pochopit, ani řádně ocenit... :-(

23.08.2021 4 z 5