iceVS iceVS komentáře u knih

Powerjóga Powerjóga Václav Krejčík

Výborná kniha. Jen mě trochu mrzí, že pružnost souvisí s věkem :-)

Ztracený zápisník Ztracený zápisník Petr Kučera

Vzpomínky, nostalgie, humor. Vřele doporučuji.

28.07.2020 5 z 5

Turnovské příběhy z dob dávných i nedávných Turnovské příběhy z dob dávných i nedávných Petr Kučera

Můj oblíbený člověk, můj oblíbený autor, moje oblíbená kniha.

Drahé kameny Podkrkonoší Drahé kameny Podkrkonoší Zdeněk Tomeš

Drobná knížečka, která se nadšeným kamínkářům hodí do terénu. Velmi zajímavá je historická část, která je doplněna dobovými ilustracemi.
Holt - slovy klasika - "U nás v Čechách hodí pasák kamenem za stádem, a kámen má často větší cenu než celé stádo!"
:-)

28.07.2020 4 z 5

Nádraží Libereckého kraje na historických pohlednicích Nádraží Libereckého kraje na historických pohlednicích Pavel Vursta

Krásná publikace pro patrioty, milovníky vláčků, nádraží a historie.

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Jak mě bavila Knihomolka, tak jsem otrávená z Introvertky...
Ze začátku mě to docela bavilo, jenže pak už to bylo jen takové rozmazávání...
Introvertka mi zkrátka přišla jako ufňukaná blbka, co se zasekla ve dvanácti letech a neustále očekávala od druhých pochopení. Zřejmě jsem na tuhle knihu až přespříliš "dospělá" :-)

27.07.2020 3 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Je to přesně to, co jsem očekávala. A musím říct, že jsem se bavila - ovšem naprosto nejvtipnější mi tedy přišly názvy oněch kapitol, v souvislosti s tím, co bylo doporučeno vyhledávat.
Ale neumím si vysvětlit následující: stojím doma se zašlým svícnem po babičce v ruce, oslovím google s požadavkem "jak vyčistit". Napadá mě tisíc věcí co chtít vyčistit, tak jak sakra mohl vědět, že zrovna teď mosaz...?
Mmch - kečupem. A ještě ke všemu to funguje. :-)

27.07.2020 4 z 5

Ručně vyřezávané rakvičky Ručně vyřezávané rakvičky Truman Capote

Po letech letoucích jsem se k ní vrátila. A přidávám hvězdičku, je to fakt mistrovské dílo.
Jen mě zarazily ty ukrutný hrubky místy...

26.07.2020 5 z 5

Od A k B a zase zpět (Filozofie Andyho Warhola) Od A k B a zase zpět (Filozofie Andyho Warhola) Andy Warhol

Trochu se bojím, že to nebyla póza, ale že to fakt myslel vážně...

26.07.2020 4 z 5

Naše souhvězdí Naše souhvězdí Josip Kleczek

Neumím si představit lepší zábavu pro letní noc než sledovat hvězdičky :-)
Tahle vcelku nenápadná publikace v sobě skrývá velké množství informací. Základní informace, báje i zcela odbornou část. A i když při pohledu na oblohu tak v pětadevadesáti procentech netuším, co zrovna vidím, vím, kde bych se to mohla naučit :-)

25.07.2020 5 z 5

Fyzicky nádherná kniha. Skvěle zvolený font, působivé ilustrace - jen k textu si už od dětství neumím najít cestu. A asi už se to nezmění.
S mnohem větším zájmem jsem se seznámila s životopisem autora. Mám pocit, že fascinace malou Alenkou pak nabývá zcela jiných rozměrů.

25.07.2020 3 z 5

Al Capone a jeho gang Al Capone a jeho gang Alan MacDonald

Tuhle knihu jsem původně kupovala vlastním dětem. A trošku se za to stydím, ale nemůžu si nepřiznat, že jejím přečtením jsem pochopila, že hodný holky chtějí zlobivé kluky :-D
Z mého pohledu velmi povedené dílko.

25.07.2020 5 z 5

Ze starých letopisů Ze starých letopisů Ivan Olbracht (p)

Zřejmě jsem měla poměrně osvícené předky, po nichž jsem tuto knihu podědila - a životem jde pořád se mnou. Pro mě má spíš citovou hodnotu, asi úplně nedokážu odhadnout její literární kvality. Zábranského ilustrace jsou velmi působivé, tak moc, že jsem si jako dítě představovala minulost jeho očima.

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Skvělá publikace o bylinkách a jejich použití. Moc bych si přála tyhle vědomosti udržet v hlavě a umět je bez zaváhání použít.
Kniha je přehledná, jediné, co mě na ní trochu mrzí, jsou převážně černobílé ilustrace, bylo by to o level výš s použitím barviček.

Velká kniha o kočkách Velká kniha o kočkách David Taylor

Třicet let se snažím pochopit, co měl Schrödinger proti kočkám :-)
Největším kladem této knihy je samozřejmě velké množství kvalitních barevných fotografií. Ty milovníka koček naprosto rozněžní. Jinak je to naprosto běžný druh encyklopedie.

25.07.2020 5 z 5

Dobře utajené housle / Jablko je vinno Dobře utajené housle / Jablko je vinno Miroslav Horníček

Složitější text. Ale právě proto člověk miluje Horníčka. Byl to nejen mistr slova, ale zároveň i vzdělaný člověk s rozhledem. A všechny tyto dary korunoval svým humorem a jemnou ironií. Jeho vyprávění jsem si zamilovala už jako malá (tedy taky proto, že narozeniny jsme měli ve stejný den :-D), jeho texty jen potvrzují, že oprávněně. Miluju texty s přechodníky, s rodem trpným.
A děj se děje dál :-)

Kapesní atlas ptáků Kapesní atlas ptáků Miroslav Bouchner

Od okamžiku, kdy jsem před lety na balkon nainstalovala ptačí budku (a že už je to víc než čtvrt století), mě bavilo pozorovat ten šrumec tam. A co teprve kočky domácí, ty byly skutečně neurotické, tak od podzimku do jara :-)
Dnes ráno jsem sledovala strakapouda, kterak se snažil vykutat díru do relativně nové fasády, netuším proč, nalétávali na něj rorýsi (zřejmě cvičení před brzkým odletem) a hrdličky si k tomu ne zrovna tiše povrkávaly. Boží ráno :-)
Ke knize samotné - mám prastaré vydání, pro laika i tak dostatečné. Barevné fotografie a jednostránkový popis - kdo chce vědět víc, dnes už stačí jedno kliknutí.

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

No uznávám - vrcholná literatura to skutečně není...
Ale nedejte tomu plný počet, když s půlkou věcí je snadné se ztotožnit a druhá vás rozchechtá :-)

24.07.2020 5 z 5

Murphyho zákony o kočkách a pro kočku Murphyho zákony o kočkách a pro kočku Hana Primusová

Jejím jediným úkolem je sedět a být obdivovaná :-)

Rostliny Rostliny Karel Svolinský

Moje oblíbená knížka, mám ji v ruce každé léto několikrát... To když si nejsem jistá, co jsem to utrhla.
Svolinského ilustrace jsou naprosto úžasné. Texty jsou sice koncipovány jako dětské, ovšem přijatelné i pro dospělého. Rejstřík obsahuje abecední seznam rostlin v češtině i slovenštině, taktéž v latině. Je to prostě výstavní kousek v mé knihovničce.