ivetdos ivetdos komentáře u knih

Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Emmy Abrahamson

Je to bizarní, praštěné ale vtipné :) Jde o autorčin debut, takže je celkem znát, že ještě není vypsaná. Vyprávění místy působí strohým dojmem, setkala jsem se s pár hluchými místy, stejně tak některé vedlejší postavy mi přišly zbytečné, ale jako celek se mi kniha moc líbila. Chvílemi jsem se smála nahlas, stránky ubíhaly pod rukama a četla se velmi lehce. Připomínala mi svým humorem knihu Falešný román od Magdaleny Mintové. Prostě parádní oddychovka, rozhodně doporučuji :)

Určitě knihu doporučuji, jde o velmi originální příběh, u kterého si odpočnete a zasmějete se.

12.05.2022 4 z 5

Ostrov Ostrov Bianca Bellová

Bohužel, Ostrov mi vůbec nesedl. Prvních asi 30 stran knihy mě moc bavilo, čekala jsem, co se z toho vyvine, ale pak přišlo zklamání. Možná jsem jen nepochopila, co nám chce autorka předat, nevím. Pro tuto knihu nejspíš nejsem cílový čtenář, ale rozhodně se nenechte odradit a zkuste ji, třeba vám sedne víc než mě :)

08.05.2022 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uff, tento téměř 700 stránkový román, inspirovaný skutečnými událostmi, mi dal teda zabrat a to jak emocionálně, tak svým rozsahem. Čtení bylo poměrně náročné a někdy za mě příliš zdlouhavé, hlavně části s přepisy dokumentů a nahrávek. Autorku ale obdivuji, kolik práce na knize odvedla. Myslela jsem si, že střídání vypravěčů a forem pro mě bude matoucí, ale naopak! Příběh působí autentičtěji, je podmanivý, má hloubku a mnoho rovin, nad kterými čtenář má možnost přemýšlet.

Já osobně jsem si musela čtení dávkovat, ale sakriš, to bylo dobré! :) Ještě dva dny po dočtení o knize přemýšlím. O tom jak šílená byla totalitní doba, kolik křivd a nespravedlností bylo napácháno a jak se život může zkomplikovat.
Kniha Bílá Voda je literární fenomén a jedna z nejočekávanějších knih roku, která stojí za přečtení. Mám ráda, když čeští autoři takto zviditelní místo, o kterém většina z nás neslyšela - stejně jako u Šikmého kostela.

Knihu rozhodně doporučuji, bavila mě více než Žítkovské bohyně, přestože šlo o náročnější čtení.

26.04.2022 4 z 5

Frida nespoutaná Frida nespoutaná Maren Gottschalk

Kniha je skvělá, o tom žádná, určitě vám ji přiblíží nenásilnou, zábavnou formou. Ale abych byla upřímná, trochu mě mrzelo, že jsem se nedozvěděla ještě něco víc. Chápu, je to román, nemůže obsáhnout všechno, autorka se proto zaměřila jen na část, ale i přesto bych brala víc :) Také jsem si Fridu ve skutečnosti představovala víc drzou a progresivní, než ji autorka vykreslila v knize. Určitě vám knihu moc doporučuju, určitě se nudit nebudete a mnoho z vás se dozví plno zajímavostí z jejího života :) za mě velká spokojenost!

18.04.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tak tohle bylo parádní! Klasická, nefalšovaná, kvalitní a chytrá "hate to love" romantika. Čte se úplně sama, hlavní hrdinové jsou sympatičtí a děj je překvapivě celkem nepředvídatelný :) Žádné trapné klišé, zakomplexované, nesebevědomé hrdinky, toxické vztahy, ani hluché části. Moc jsem si čtení užila a na další díl o vedlejších postavách Izzy a Willa se určitě chystám. Lilly Lucas je nový objev mezi autorkami romantiky a moc se těším co dalšího od ní u nás vyjde :) Pokud rádi čtete knihy Mony Kasten, nebo si jen chcete odpočinout u romantické knížky, rozhodně vám ji můžu doporučit.

29.03.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Opět krásná oddychová kniha od autorky. Jsem ráda, že stále udržela laťku tak vysoko.
Ano, zase tu máme milion postav a dějových linek a pěknou chvíli trvá, než se zorientujeme. Ale všechno má svůj význam, jen vydržet. Kathrynin styl je znát i v této knize - plno tajemství a záhad, které se nám pomalu odkrývají. Na autorčinu druhou knihu Tajemství ani tato kniha bohužel nemá, to je moje srdcovka, ale určitě stojí za přečtení :)

Rozhodně se na další knihy od autorky chystám, doporučuji ji všem romantickým duším, které hledají krásnou oddechovku, u které si možná i trochu popláčou.

24.03.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Velký hype na knihu, ale ve výsledku pro mě nic výjimečného. Určitě to není špatná kniha, to vůbec, ale opět to očekávání…

Ranhojička má pomalý začátek, kdy se seznamujeme s prostředím a celkově novým světem. To jsem byla nadšená, ale dál se nic světoborného, originálního nedělo. Čtenář víceméně ví co bude dál. Až konec byl překvapivý a i ty nudné části konečně dostaly smysl.

Čekala jsem, že mě kniha více pohltí, že budu vše prožívat s hrdiny, ale jako by autorka neuměla pracovat s atmosférou. Čtivé to je a překvapení na konci vytáhlo hodnocení o kousek výš (dávám 3,75*), ale jestli budu pokračovat s dalšími díly, to netuším…

Mám pocit, jako bych něco podobného už někdy četla, milovníci fantasy asi některé autorčiny zápletky prokouknou. Konec byl úplně v jiném rytmu než zbytek knihy, a to je za mě škoda. Jako by autorka chtěla za každou cenu šokovat a nechala i hlavní hrdinku si protiřečit jen pro ten konečný efekt.

Vy, co začínáte s YA fantasy určitě budete spokojení, ale za mě nenadchne, neurazí

13.03.2022 3 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Tohle byli Bridgertonovi s feministickým nádechem :) Dýchla na mě úžasná atmosféra Londýna z konce 19. století a držela se mě po celou dobu čtení. Lehká, odpočinková romantika ozvláštněná dobovými zajímavostmi, okrajově i historickými souvislostmi, které dodávají čtení šťávu. Nenarazila jsem na žádná hluchá místa, trapnosti nebo zbytečné popisy, které se v tomto žánru celkem často objevují. Naopak děj sviští, výborně se čte. Stejně tak cením originální námět, není to další z řady dobových červených knihoven. Byla jsem moc spokojená, doporučuju!

09.03.2022 4 z 5

Odečítání pohybu souřadnic Odečítání pohybu souřadnic Daniel Petr

Odečítání pohybu souřadnic je první kniha, kterou jsem od autora četla a bohužel mě moc nenadchla. Autor má bezesporu talent psát, mě ale až tak neoslovil. Děj mi byl celkem cizí, neporozuměla jsem postavám, ve třetí části jsem vyloženě tápala, což byl ale nejspíš autorův záměr. Druhá část, kdy hlavní postava odcestuje zpět do Ameriky pro mě byla nejzáživnější a čtení mě bavilo, jen jsem od toho celkově čekala nějak víc. Milovníci české prózy ale nejspíš budou spokojení :)

03.03.2022 3 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Série osmi povídek, které se vzájemně prolínají, příběhy ze života obyčejných lidí o tom, jak moc může ovlivnit špatné rozhodnutí další lidi v našem životě a sesypat ho jako domeček z karet.

Smutné, ale hluboké osudy hrdinů se mě nesmírně dotkly. Nejvíce asi hned první povídka Zuzany a příběh Josefa. Naprosto skvělé zpracování, ani jeden příběh mě nenudil, perfektně vše do sebe zapadlo.

Lidmila Kábrtová je můj velký letošní objev a od teď ji řadím mezi špičku mezi českými autory. Lehce, jednoduše a s citem dokáže upoutat čtenářovu pozornost a zanechat v něm silné pocity.Doporučuji!

28.02.2022 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Druhá šance pro Zapatu dopadla kupodivu dobře. Ano, klasicky drsňácká hlavní hrdinka, plno fotbalu a hoodně slowburn romantika, ale mně se to líbilo. Dobrá oddychovka, která jde trochu proti proudu, nemá tolik klišé a mohla by být kratší, ale já se bavila a asi dám Zapatě ještě šanci :)

21.02.2022 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Taky podle obálky čekáte eroťárnu z právnického prostředí? Já taky, ale není tomu tak. Jde spíš o velmi čtivý thriller plný finančních intrik a podvodů, s kapkou erotiky. Je znát, že autorka studovala práva :)

Námět je neotřelý, autorka nám odhalení postupně dávkuje. Olka mi byla celkem nesympatická, občas jsem měla tendenci ji proplesknout a ta sprostá slova tam v takové míře taky být nemusela, ale jako celek se mi kniha líbila. Žádná sladká, roztomilá romantika to není, ale nudit se určitě nebudete :)

18.02.2022 3 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Nesebevědomé, sebeponižující hlavní hrdinky, které se honí za ženatým chlapem, který o nich nemá valný zájem, není už asi není nic pro mě. Tahle kniha mě ale bavila. Kromě toho, že byla nesmírně vtipná, mi přišla i celkem originální. Čte se sama, ale to občasné stěžování si a egoistický soused, který nemá (hlavně ze začátku) určitý pud sebezáchovy :D mě lehce iritovali. Kniha se podle mého názoru řadí mezi ty lepší ve svém žánru, ale asi jsem čekala víc, po těch nadšených ohlasech.

Jako celek mě kniha bavila, ale asi ji nepotřebuji číst znovu. Na odreagování a pobavení se je to dobrá volba

17.02.2022 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Moc pěkný, originální příběh s přesahem. Krásně se to četlo. Doporučuju i nečtenářům YA. Pěkná oddychovka, má mnoho zajímavých myšlenek. Mrzí mě, že za mě v mých 14-15 letech takové knihy nebyly, myslím, že bych z ní byla nadšená.

15.02.2022 4 z 5

Napětí Napětí Naomi Alderman

Nenaplněný potenciál, zbytečná přemíra surovosti, tlačení na pilu, ale vlastně nic z toho. Pořád jsem čekala, kdy přijde něco, z čeho si sednu na zadek a nic. Do čtení jsem se musela nutit, čtivé to taky nebylo. Za mě zklamání.

01.02.2022 2 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Atmosféricky dobré, čtivé, ale jako celek nic převratného. Proč ten obrovský úspěch? Dlouhou dobu se nic nedělo a zajímavý byl až konec. Nenadchne, neurazí.

01.02.2022 3 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Má první kniha od autora a celkem zklamání. Vůbec nic mi nepředala, nepochopila jsem o co šlo, zbytečný čas. Ještě si chci od Murakamiho něco přečíst, ale tohle byl opravdu přešlap. Mrzí mě to. Na Norské dřevo se těším.

20.01.2022 2 z 5

Malá Malá Edward Carey

Malá je pro mě opravdu překvapením. Jak příběhem, tak formou vyprávění. Zvláštní, ale zábavné, smutné i dojemné. Přemýšlela jsem, co je na této knize tak výjimečného, že ji nechci odložit - asi ten její styl, krásné kresby i dialogy. Velké doporučení, nic podobného jsem ještě nečetla!

20.01.2022 4 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Nádherná, atmosférická kniha, skvěle vystavěné postavy hlavních hrdinek, citlivé, jemné a nenásilné čtení v pomalém rytmu vesnického života, střípky uvědomění na pozadí podzimních dnů, vůně hrušek, sklizně hroznů a bzukotu včel. Tak bych tuto knihu charakterizovala. Krásné čtení za odměnu.

Není ale tak veselá, jak se možná zdá. Autor bravurně nastínil vnitřní traumata a bolesti hrdinek Lissy a Sally, které v průběhu čtení odkrýváme. Rozdílné ženy, jejichž životy se v průběhu čtení protínají.

18.01.2022 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Tak tohle je přesně to, co jsem od autorky očekávala. Matčina hra byl naprosto skvělý počin, ale druhá kniha Nevlastní sestra pro mě byla zklamáním. S obavou jsem se pouštěla do První chyby, ale autorka nezklamala.

Skvělý napínavý psychologický román se zajímavými ženskými hrdinkami mě pohltil.
Matčina hra stále vede, ale určitě se ke knihám Sandie Jones budu v budoucnu vracet. Přestože se jisté napětí v knihách objevuje, perfektně si u čtení čtenář odpočne a to je to, co od takových knih čekám, takže za mě rozhodně spokojenost a doporučení

17.01.2022 4 z 5