Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Tento příběh mě zaujal od začátku, i když je spíše pomalu se rozvíjel. Přechází mezi současností a dnem, kdy se Alice ztratila, pomocí vyprávění Charlotte a Harriet. Líbila se mi tohle měnění postav, protože mi umožnila skutečně poznat obě tyto postavy z jejich vlastních úhlů pohledu.

Pak tento příběh nabere ohromující obrat, který jsem nečekala. Nové postavy, nové drama, nová odkrytá minulost. Knize dávám 4,5 hvězdičky.

09.07.2023 4 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Knihu jsem nemohla ohodnotit níže než 5 hvězdičkami, které si naprosto zaslouží. Všechno, co jsem věděla, když jsem začala číst tento román, bylo, že došlo k tragické nehodě a že tam bude devatenáct dopisů, ale kromě toho jsem si upřímně nebyla jistá, jakým směrem se příběh bude ubírat.

Brax a Jem začali jako přátelé, brzy se stali nejlepšími přáteli a později se rozkvetla láska, tak osvěžující vidět vztah bez některých nebezpečí, která dnes vidíme v tolika románech. Díky vyprávění z pohledu obou hlavních postav, dostáváme detaily, a to nejen ze současnosti, ale i z minulosti. Jako čtenář dostáváme skutečný náhled do jejich životů, což umožňuje naší mysli si skutečně vykreslit obrázek o jejich vztahu.

Pořekadlo říká, že láska přemůže vše a tento příběh je důkazem, že tomu tak zcela jistě je.

23.05.2023 5 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Skvělá antalogie povídek s LGBTQ+ tématikou. Každý příběh byl svým způsobem silné emotivní a plný zajímavých zvratů. Postavy povídek byly vskutku dobrou reprezentací různorodosti komunity a právě díky diverzitě postav knížka v mých očích výrazně stoupla. Za mě povedená sbírka povídek (i když některé se mi líbily víc a jiné míň), která rozhodně osloví další členy komunity, ale věřím, že může být poutavým čtením i pro zbytek většinové společnosti.

23.04.2023 3 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Kdo je Elin Boalsová? Je úspěšná fotografka, která fotí pro módní časopisy, bývalá modelka, manželka a matka. Ale Elin má také tajemství, včetně dětství, které se snažila hodit za hlavu. Když dostane dopis od starého přítele, pohltí ji její minulá tajemství. Dokáže čelit tomu, co se stalo, a otevřít se rodině, nebo ji ztratí také?

Se současnou Elin bylo zpočátku těžké mít Elin ráda, ale ráda jsem četla o jejím dětství v malém švédském městě a postupem příběhu jsme odhalovali nové tajemství a souvislosti.

Elin vztah s její dcerou Alicí je asi nejsilnější částí knihy líbilo se mi, jak se sbližují, když Elin pustila Alici do své minulosti. Jen je škoda, že do své minulosti nepustila i svého manžela.

23.04.2023 4 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

(SPOILER) Upřímně, co na téhle knize nemilovat. Tuhle knihu jsem si zamilovala už když od prních stánek. Byla plná zajímavých postav, brilantní budování světa a je to enemies to lovers. To víc si přát.

Lira je totální drsňačka. Je nemilosrdná, je chytrá a vtipná. Po celém světě je známá a všude v královských rodinách vyvolává strach. S příběhem její odobnost rostla. Udělat ji bezmocnou odebráním její "písně" bylo skvělé, protože jí to umožnilo stát se silnější mnoha jinými způsoby. Když přišlo závěrečné zúčtování, byla nezastavitelná a já ji tolik miloval.

Elian je plný touhy, strhujícího hrdinství a touhy po svobodě. Nechce být králem, nechce se vrátit domů, ale nikdy jsem neměla pocit, že by se vyhýbal svým povinnostem nebo nemiloval svou rodinu. Prostě to nebylo tam, kde byl jeho talent, a potřeboval být na moři kolem své (úžasné) posádky. Milovala jsem posádku a přidali skvělou dynamiku.

Líbil se mi i romantický aspekt, protože jsem neměla pocit, že by ubíral příliš mnoho z hlavní příběhové linie. Ten konec mě zabil, protože i když jsou ze dvou odlišných světů, stále si našli cestu k sobě a to je krásné.

Vlastně si to teď chci přečíst znovu...

14.04.2023 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Na psychologický thriller začínala kniha trochu pomalu, ale Astrid je natolik přesvědčivá postava, že bylo snadné spadnout do jejího příběhu. Vnitřní monolog Astrid zní docela pravdivě a mám pocit, že nám autor dává docela ostrý pohled na některé z dlouhých tváří závislých lidí. Jakmile se věci rozjedou, příběh má značné množství zvratů, některé předvídatelné, některé ne tolik.

14.04.2023 3 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid je jedním z mých nejoblíbenějších současných autorů. Má úžasnou schopnost neotřelým způsobem psát o složitosti vztahů. Všechny její postavy jsou složité, nedokonalé a dobře vykreslené. Jednoduše řečeno, cítí se jako skuteční lidé.

V tomto románu Jenkins vytváří jedinečný problém a zároveň se mu daří vyhýbat se obvyklým tématům milostných trojúhelníků v knihách. Představuje dva jedinečné vztahy, mezi kterými si hlavní hrdina musí vybrat

Příběh má pomalejší tempo a milovala jsem každou minutu. Kéž by byl román delší.

02.04.2023 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Nelíbily se mi všechny časové skoky. Zvláště na začátku, protože když pak existují jen malé záblesky jejich vývoje během měsíců jejich interakce, je těžké cítit jejich spojení. Pokaždé, když se to stalo, mě to vytrhlo z příběhu víc a víc. Nepřipadalo mi to jako čtení příběhu, ale jeho opravdu dlouhého shrnutí jednoho.

První polovina byla trochu nudná a neměla téměř žádnou zápletku, mám pocit, že to bylo jen proto, aby vybudovalo očekávání. Ale když jsme se dostali k zápletce ve druhé polovině, tak jsem si čtení celkem užívala.

Ale i tak jsem zatím z celé série spíše zklamaná, i když se mi tenhle díl líbil o něco víc. Nerozumím tomu, proč je tahle série tak v zahraničí populární.

25.03.2023 3 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Tohle je příběh spíše odlišný od toho, co obvykle čtu. Přesto to bylo velmi zajímavé čtení.

V této povídce je cosi pohádkového, až snového. Všechny události jsou skutečné a neskutečné zároveň. Působí velmi zajímavým dojmem. Autorův jazyk je velmi lyrický, což ještě umocňuje pohádkový charakter tohoto příběhu. Celé to vytváří úžasný efekt.

24.02.2023 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Bylo to zábavné čtení, ale trochu repetitivní, protože podivné věci, které se děly se dost opakovaly a nikdy neskončily. 3,5*

24.01.2023 3 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Byla to krátká kniha. Styl psaní se mi líbil a překlad byl podle mě dobrý. Autorka také odvedla skvělou práci, když do tak malé knížky zvládla nacpala hodně. Témata se dotýkají sexismu/misogynie a genderových rolí.

Hlavní hrdince je 36 let a je bez manžela nebo dětí, všichni kolem se ji neustále snaží změnit - ale ona se změnit nechce; je dokonale spokojená se svým životem a svou prací v obchodě. Ve své práci je dobrá a stalo se to součástí její rutiny, ve skutečnosti si zbytek života utváří podle toho, jak podávat lepší výkony v práci a Keiko v podstatě pro ten obchod žije a dýchá a je 100% oddaná své roli prodavačky v maloobchodě.

23.01.2023 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím proč, ale od knihy jsem podle hodnocení čekala víc. Samotný příběh špatný rozhodně nebyl, ale chyběla mi tam nějaká větší zápletka a velké vyústění či vyvrcholení na závěr. Čekala jsem, že se dozvíme komu Charlie ty dopisy psal.

03.01.2023 3 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tato kniha byla ještě lepší než ta první. Neexistuje žádný způsob, jak popsat, co všechno ve mně kniha vyvolala za pocity. Nemohla jsem ji odložit, skoro každá kapitola končila otevřeně a nutila mě číst.

Kazi a Jase jsou jako ten nejroztomilejší pár, který kdy existoval. Rozhodně věřím v to, že budou spolu, pokud Mary bude psát další knihy odehrávající se v tomto světě. Navzájem se škádlili, ale také to ukázalo, že jim na sobě navzájem záleží.

Děj této knihy byl ještě lepší a akční scény byly ještě lepší. Všechno na této knize bylo lepší. Jsem ráda, že jsem více poznala postavy a pronikla trochu hlouběji do různých vztahů. Srdce mi bilo jako o závod a někdy jsem měla slzy na krajíčku. Bylo tolik otázek, které byly v určitém okamžiku zodpovězeny. Tato duologie se řadí mezi mé nejoblíbenější duologie, jaké jsem kdy četla.

14.10.2022 5 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Určitě je to moje nová oblíbená kniha!

Poslední stanice je naprosto krásný milostný příběh s tolika vrstvami a životními lekcemi. Je to veselé (hodně jsem se nasmála). Jak se očekávalo od Casey, je zde TAK velké zastoupení lidí. Chci říct, že jsou tu gayové, lesby, bisexuálové, trans lidé, drag queens a různé rasy náboženství a socioekonomické zázemí, což bylo neuvěřitelné vidět. Navíc jsou všechny postavy super milé a líbí se mi, jak se spousta jejich příběhů prolíná.

Tato kniha je to, co cítím, když se do někoho, jako je August, tak strašně zamiluješ. August je emocionálně uzavřená, společensky trapná, neustále prožívá existenciální krizi a je analytická, posedlá, pitomá a prostě chce někam patřit. Její vývoj postavy byl přinejmenším inspirativní. Také sexuální napětí v této knize nemá obdoby.

22.09.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

(SPOILER) Emilia a její dvojče Vittoria čarodějnice žijící mezi lidmi na Sicílii, pomáhající s provozem restaurace rodičům. Jedné noci se Vittoria neukáže na večeři, a když to jde Emilia prozkoumat, najde znesvěcené tělo svého dvojčete. Emilia, hnána touhou po pomstě, se nezastaví před ničím, aby zjistila, kdo zavraždil její sestru. Vstoupí Wrath, princ pekel, před kterým byla Emilia varována už od dětství. Tvrdí, že je na stejné straně jako Emilia, protože nalezení vraha, který loví mladé ženy, slouží jeho vlastní agendě. A ten konec???

O MŮJ BOŽE!! Jestli další kniha bude tak skvělá, jako takhle, tak se tohle stane mojí nejoblíbenější fantasy sérií. Byla jsem do knihy začtená od začátku do konce a nemohla jsem přestat. Vůbec bych se nezlobila, kdyby ta kniha byla o něco delší :)

29.06.2022 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Skvělá kniha. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku. I když to byla fikce a jen jména postav zůstaly stejné, často jsem měla problém si to uvědomit. Líbilo se mi, jak nás autorka postupně seznamovala s její minulostí a jak se dostala tam, kde je teď.

Anke je porodní asistentka, které se ocitla v koncentračním táboře. Jednoho dne si ji zavolají a pošlou ji, aby odrodila dítě Evy Braunové. Během pobytu pozná několik důležitých a zajímavých lidí. Bohužel ne všechno má šťastný konec.

Nejlepší kniha na téma porodní asistentka a druhá světová válka.

25.03.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Skvělé pokračování. Z příjemného škádlení mezi Rhysem a Feyre vznikla láska. U knížky jsem se někdy culila, jak debil, protože ti dva spolu byli tam roztomilý. A beru zpět to, že jsem řekla, že Tamlin je pohádkový chlap, to teda není, je to pěkný hajzlík.
Ale už teď můžu říct, že se série zařadí mezi mé nejoblíbenější :)

28.09.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Anotace skvělá a začátek knihy taky, jenže čím víc jsem četla, tím víc moje nadšení upadalo. Neříkám, že je to špatná kniha, ale četla jsem lepší a napínavější thrillery. Konec mě překvapil, jen nemůžu říct zda pozitivně nebo negativně...
Plus dávám za to, že to rychle utíkalo a přečetla jsem knihu celkem rychle, proto moje celkové hodnocení jsou 3*

19.07.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četla jsem a četla a naráz byl konec. Příběh Eda byl zajímavý. Líbilo se mi, jak autorka pěkně přeskakovala do minulosti a pak do přítomnosti.Konec mě překvapil, ale ne tak moc, abych se z toho posadila na zadek. Za čtivost a za to, jak autorka dokázala psát čtivě, dávám 3,5*

29.05.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tento díl byl BOMBA! Celkově tahle série byla skvělá. Sci-fi normálně nečtu, ale jsem ráda že jsem udělal výjimku. Postavy v tomhle díle i celé sérii byly skvělé a hrozně mi přirostly k srdci. Je těžké se loučit se Cinder, Kaiem, Cress, Scralet, Thronem, Winter, Jacinem nebo s drzou Iko.

Určitě doporučuji přečíst. Myslím si, že nebudete litovat.

21.05.2021 5 z 5