iz67 iz67 komentáře u knih

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

Taková obyčejná věc.

30.03.2024 3 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Taková věc (audio), když nemůžete spát. Neurazí, nenadchne.

09.03.2024 3 z 5

Měsíční kámen Měsíční kámen Sjón (p)

Hodně zvláštní kniha. Chápu to jako takovou epickou báseň o počátku islandské samostatnosti a jednom chlapci a jedné chřipce.

04.02.2024 4 z 5

Putování leklé ryby Putování leklé ryby Lucie Vaňková

Původně se to zdálo jako super nápad plný zabavnosti. Ale to mě po 40 stránkách dávno opustilo. Zarekl jsem se, že budu dočítat jen to, co mě bude hodně bavit. Tedy nedocteno.

07.01.2024 2 z 5

Kameraman Čeněk Zahradníček Kameraman Čeněk Zahradníček Jaroslav Čvančara

Spousta zajímavých fotek a hlavně zajímavý příběh o české (nejen Zahradnickově) předválečné a protektorátni dokmentaristice.

03.11.2023 4 z 5

Škola od svatého Norberta Škola od svatého Norberta Petr Placák

Po přečtení týhle knihy se musí každýho dětství zdát jako promarněný čas.. Nebo aspoň to moje teda.

07.10.2023 5 z 5

Kádrový dotazník Kádrový dotazník Petr Placák

Soubor dost neskutečnejch osudů...

07.10.2023 4 z 5

Obyčejné životy Obyčejné životy Josef Škvorecký

Sentimentální dovětek ke všem od něj, co jsem měl moc rád.

13.08.2023 4 z 5

Kalhoty po mrtvém Kalhoty po mrtvém Irvine Welsh

Je to hrozně ukecany, musel jsem to furt necim prokladat a docist to, pro me byl takovej svazackej ukol. Pro me vice mene samoucelny tlachani o skotech, jak jedou v drogach a sexu, ale vlastne tam nic neni. A konec je tak sladkej, az je to na pozvraceni polobotek.

11.04.2021 2 z 5

Objížďka Objížďka Pavel Landovský

Příjemná hříčka o neprijemnych casech

22.11.2020 4 z 5

Bakšiš Bakšiš Jiří Kratochvil

Celou dobu jsem měl pocit, ze jsem to uz cetl. A opravdu - predelany Siamsky pribeh, moje prvni kniha, kvuli ktere jsem Kratochvilovi propadl. Jak to shrnout - asi kniha pro ctenare, ktereho by Siamsky pribeh zaskocil a potrebuje pro zacatek neco vice strukturovaneho. Neni to zle, ale origos je nedostizny.

05.04.2020 4 z 5

Uprostřed nocí zpěv Uprostřed nocí zpěv Jiří Kratochvil

Kartochvila mám rád, i když spoustě věcí nerozumím, tak jeho knizky maji pro me tajemnou atmosferu. Chapu je jako básně prevedene do prozy, kde je casto imaginace (ktera se muze nekdy stat az manyrou) dulezitejsi nez pribeh, slouzici spis jako její nosič. Stejne je tomu u tehle knizky. Nicmene oficialni shrnuti knizky vyse pusobi hodne nepatricne a ploše.

28.01.2020 4 z 5

Ortel Ortel Franz Kafka

Nadherna věc. Tak krátká a tak úžasná. Co jsme? To, co si myslíme my nebo ti druzí? A je naše bezpečné okolí a prostředí vubec bezpečným? A máme tu vůbec šanci?

27.11.2019 5 z 5

Český román Český román Ladislav Klíma

Dost vesela zalezitost. V puli se klasicky dostavila krise, kdy precist vic jak 2 stranky stalo nadlidske usili. Ta vsak stastne prekonana. Ne vsechno jsem stihal, ne vsechno daval. Ale to je proste mistr ...

24.08.2019 4 z 5

Tancujúce medvede Tancujúce medvede Witold Szabłowski

Čekal jsem nějakou myšlenku a ono stále medvědi. Když se objevili medvědi i ve druhé kapitole, tak jsem přestal mít trpělivost a knihu odložil.

20.05.2019 2 z 5

Výstup Jižní věží Výstup Jižní věží Jáchym Topol

Zajímavé, hlavně ty nejstarší, jako zrcadlo, jake to bylo a jak to měl Topol. Na jedno přečtení je toho opravdu hodně. Davkovat postupně.

31.03.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Upozorňuji, že jsem poslouchal jako audiokniha, navíc jako dramatizaci. Opět docela zklamání : banální příběh, klasický s milionem informací. Dojeli jsme na hory a byl jsem rád, že to skončilo.

17.02.2019 3 z 5

Neohlížej se, miláčku Neohlížej se, miláčku Daphne du Maurier

Povídky mají vždy v první části dobrou atmosféru a čte se to dobře. Konce však pro mě většinou nefungují!

22.07.2018 3 z 5

Lenin ve vlaku Lenin ve vlaku Catherine Merridale

Velice čtivá a poutavá kniha. Lze si díky ní udělat velice věrný obrázek o Rusku 1917.

02.07.2018 4 z 5

Medorek Medorek Petr Placák

Zoufalý vztek z normalizačních reálií! A že ty reálie ze zdánlivého nebo skutečného Medorova chaosu opravdu lezou naplno!

12.03.2018 4 z 5