Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Na prahu neznámých světů Na prahu neznámých světů Milan Bauman

Populárně vědecká kniha velmi čtivě napsaná.

07.03.2012 5 z 5

Labyrint říše rozumu Labyrint říše rozumu Milan Bauman

Naučná kniha o lidském mozku provázaná sci-fi povídkou, kterou můžete číst po částech k danému tématu nebo celou samostatně.

07.03.2012 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Na doporučení známých a ohlasů čtenářů jako „četl/a jsem jedním dechem a nejlepší Vieweghova kniha" apod. jsem si ji nechával až na konec a začal číst jeho méně hodnocené knihy, které se mi líbily mnohem víc. Prvně jsem viděl film, který se mi zdál lepší než kniha, což se nestává a také mě moc nenadchl. Zrovna ho dnes dávají v tv tak ho zkusím ještě jednou zhlédnout. Jeho novější romány se mi líbí mnohem víc. Dosud moje nejlepší Vieveghova kniha je Mafie v Praze.

06.03.2012 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Děsivá kniha, která stojí za povinnou četbu. Ani se tomu nechce věřit. Nechápu, jak se z Němců mohli stát tak bezcitné zrůdy bez emocí a mít na to žaludek.Těžko pochopitelné a uvěřitelné, ale do písmene pravdivé. Při některých popisovaných příhodách mě slzely oči a nemohl jsem číst dál. Buď si dám delší pauzu než začnu číst další knihu abych to dokonale vstřebal nebo sáhnu po nějakém veselém románu na uklidnění. Některé z kreseb přeživšího člena sonderkommanda Davida Oléra jsou použity k dokreslení slov Shloma Venezii a dodávají knize ještě více na působivosti.

01.03.2012 5 z 5

Příští Příští Michael Crichton

Tento Crichtonův román jsem díky negativním recenzím neustále odkládal, až mě to nedalo a já dostal na něj chuť. Miluji romány z oblasti genetiky. I když je toto trochu přitažené za vlasy, ani trochu jsem se od samého začátku nenudil. Skvěle se to čte a střídání dějových rovin mi vůbec nevadilo nebo jsem to ani nezaregistroval.

27.02.2012 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Sám Stephen King alias Robert Bachman hned v předmluvě napsal: „Když jsem to psal, připadal mi skvělý a když jsem to po sobě četl, byla to sračka. Nesouhlasím. Nechápu jak tak skvělý román mohl nechat ležet v šuplíku 30 let!!! Už to není Bachman, ale klasickej King. Tolik emocí a rozporuplných pocitů co tahle kniha ve mě vyvolala se nedá popsat. Nejlepší Bachman.

27.02.2012 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Román se rozjíždí pozvolna, nezáživně a nudně, postupně graduje, pak to trochu chytne, ale zas taková sláva to není. Z počátku jsem to chtěl několikrát vzdát, ale zvědavost, co všichni na té knize vidí a také po krátké době po sobě dvě úspěšná zfilmování mě donutilo dočíst až do konce.

25.02.2012 3 z 5

Nebezpečný plán Nebezpečný plán Vince Flynn

Vince Flynn dokáže napsat čtivý román z vysoké politiky, plný intrik a napětí i kdyby tam bylo akce poskrovnu. Oproti předchozím dílům, trochu slabší a méně akce, přesto opět 100% počtení.

13.02.2012 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Super, Viewegh mě nezklamal, ani se nechce věřit, že to napsal on. Čtenářům, kteří jsou zvyklí na jeho humoristickou tvorbu se to dle komentářů a slabého hodnocení asi nelíbí, ale já mám romány z mafiánského prostředí navíc založené na základě faktů rád. Škoda, že se nestala knihou roku. Hezky čtivě napsané, neskutečně jsem se bavil.

11.02.2012 5 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Vynikající čtivý sci-fi román z pera Lincolda Childa o tajemství skrývající se v hlubinách oceánu.

08.02.2012 4 z 5

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Místy jsem se dosti nasmál, až se za břicho popadal, ale nejlepší kniha M.Viewegha to určitě nebude. Průměr. Je to sice teprve druhá kniha, kterou jsem od něho přečetl, ale Povídky o manželství a sexu se mě líbily mnohem víc. Některá jeho díla jsem viděl zfilmovaná a číst je tedy budu zpětně. Docela se těším, autor mě svým stylem vyprávění zaujal.

01.02.2012 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Za mně už to přesně vystihl a napsal morte. také jsem to v polovině odložil. Nuda.Nadhodnocené.

30.01.2012

Prstenec Prstenec Larry Niven

Slavná Nivenova sci-fi od které jsem podle pověsti očekával mnohem víc. Možná za to může špatný překlad. Na Rámu to ani zdaleka nemá. Snad další pokračování budou ještě lepší. Na knize mě nejvíce fascinuje rok vydání 1970 ! V té době to musela být naprostá bomba.

30.01.2012 4 z 5

Flotila světů Flotila světů Larry Niven

Hard SF ze ságy Prstence, kvalitně odvedené řemeslo, bohužel žádná akce, dějová stránka ustupuje před popisnou, bohužel pro čtenáře na úkor čtivosti. Gradace děje nulová. Asi jsem měl začít číst prvně Prstenec, seznámit se s prostředím a pak číst tento prequel. Sci-fi je to výborná, ale nic se tam téměř neděje a pro mě jako neznalce celé ságy nicneříkající.

28.01.2012 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

První kniha od Forsytha co jsem četl a od té doby jsem začal číst politické romány o kterých jsem si vždycky myslel, že nikdy číst nebudu.

25.01.2012

Manžel Manžel Dean Koontz

Velmi dobrá kniha, konečně jedna bez nadpřirozena.

25.01.2012 5 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Záchrana na dosah a přitom nedostupná. Dokonalé čtení, dojmy z knihy ještě ve mě doznívaly po pěti letech.

25.01.2012 5 z 5

Ráno, v poledne a večer Ráno, v poledne a večer Sidney Sheldon

Super sheldonovka, jako ostatně všechny autorovy knihy.

Pokrevní svazky Pokrevní svazky Sidney Sheldon

Všechny sheldonovky 100%, díky jeho skvělému stylu psaní se čtou vždy jedním dechem.

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Další naprosto skvělá sheldonovka. 100% jako všechny jeho knihy.