JaninaV. JaninaV. komentáře u knih

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Jednoduše, ale poutavě napsaný příběh o holocaustu. Dala jsem i přečíst dětem, aby se nenáročnou formou dozvěděli, jak se tu žilo židovským dětem za války. Určlitě výborná pomůcka i pro zakladni školy na toto téma.

26.09.2020 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Emotivní příběh z pohledu chlapce (dítěte) z Schindlerova seznamu. Kniha přečtená jedním dechem, hezky se čte, hodně silný příběh, nechyběly slzy. Určitě doporučuji k přečtení, i když ve mě tento příběh bude ještě dlouho.......dávám plný počet hvězd.

01.09.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na knihu jsem čekala dlouho, než na mě přišla v knihovně řada.......kniha mě zaujala, až ve druhé půlce čtení. V první půlce jsem váhala, zda knihu neodložit....docela mě zklamala.....

27.08.2020 2 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Dojemný příběh, "hezké čtení:, krásný obal knihy. Četla se velice dobře (u mě skoro jedním dechem). Dočítala jsem v půl druhé ráno - nedalo mi to. Akorát mi dělalo problém střídání osob Josefa a Lenky ....ale to je spíše problém u mě. Určitě doporučuji.

10.07.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem četla jedním dechem.......zajímavý příběh. Konec mě hodně překvapil, příběh o upírovi jsem přeskakovala. Docela mi vadilo přeskakování mezi osobami. Ale i tak doporučuji přečíst. Krásná titulní strana knihy.

22.06.2020 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Tak i třetí díl byl hodně silné čtení...…..a fakt si nejsem jistá, zda je to pro děti a mládež...….

25.02.2020 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Tak jestli mě "rozsekal" první díl , tak ten druhý totálně. Dočítala jsem v přeplněném vlaku a jen stíží maskovala slzy. Hodně silné pokračování příběhu a takovy zvrat jsem nečekala. I když se bojím sáhnout po třetím dílů, jdu do toho.

18.02.2020 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Kniha pro děti a mládež!? No nevím,...…..hodně silné a smutné čtení i pro dospěláka. Dětem bych ji nedala číst. Přiznám se na konci knihy jsem neměla daleko k slzám.

17.02.2020

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ze začátku mi kniha pripadala nudná, ale to se rychle změnilo. Čtivý příběh, od kterého jsem se potom nemohla odtrhnout. Jak tady někdo napsal, podobné filmu Záblesk.

29.12.2019 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Hodně silné čtení. Knihu jsem četla měsíc.....nejen kvůli stylu psaní, ale nedalo se to číst v jednom kuse. Mezi jednotlivým čtením jsem musela mít přestávky a vydýchávat.

30.10.2019 3 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Knihu jsem odložila v necelé půlce čtení - nezaujala mě.

06.09.2019 1 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Knížky od Lisa Jackson nikdy nezklamaly. Knihy od této spisovatelky mám strašně ráda, ......bohužel u této jsem měla problém se zorientovat v postavách, děj se vlekl a zajímavých snad posledních cca 100 stran. Četla jsem od ní lepší. Za mě takový střed.

06.09.2019 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

První kniha od této autorky - byla mi doporučena. Samotná kniha mě docela zklamala - 500 stran čtení (skoro o ničem) a konec divný. Kdyby obsah knihy byl na 250 stran vyšlo by to stejně......no uvidíme. Od autorky mám půjčenou další knihu, snad to bude lepší....za mě pouhé 3 hvězdy.

22.07.2019 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Konečně dočteno (četla jsem pouze ve vlaku)......velmi dobře napsané, napínavé, ale občas zdlouhavé čtení.......

10.05.2019

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Tak dlouho jsem čekala na tuto knihu, než na mě přijde řada v knihovně a nakonec jsem ji po 20 stranách odložila a vrátila do knihovny. Špatně se mi čte, ztrácím se mezi přítomností a minulostí a jen sem se musela nutit ke čtení.

19.03.2019

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedním slovem WAU.......prostě TOP KNIHA, zasluhuje více hvězdiček a krásná titulní stránka.....ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ale po pár stránkách jsem se zorientovala v postavách. Kniha se četla jedním dechem. Krásně napsané, úžasný příběh, který na mě opravdu hodně zapůsobil. Už dlouho jsem nečetla tak úžasnou knihu, která by na mě silně zapůsobila (vehnala mi slzy do očí). Dostala jsem ji jako vánoční dárek a je mi líto, že jsem se k ní dostala až teď. Vřele doporučuji.

18.03.2019 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha se četla dobře, zajímavá zápletka, přečtena docela rychle. Konec zajímavý.

14.03.2019 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Od této spisovatelky jsem přečetla Dívky z trajektu.......čekala jsem stejné napětí, ale bohužel. Děj mě nezaujal, do knihy jsem se nemohla začít a spíše jsem se nutila k přečtení. Konec divný. Za mě hodně slabé.

14.03.2019 odpad!