Janniska Janniska komentáře u knih

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Super napínavé čtení.Nečekané zvraty a dobře promyšlená zápletka.

02.02.2019 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Dočetla jsem to čistě ze zvědavosti.Sáhla sem po knize páč v anotaci mě zaujalo duchařské téma,kniha je bohužel řízlá červenou knihovnou a zavání romány z edice harlequeen(nevim zda píšu dobře)bohužel pro mě to byla trefa vedle.Nebi mi možná chybí informace ze dvou předešlých dílů?to už se nedozvím.

28.01.2019 2 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Ta knížka mě chytila od samého začátku až do konce,nedala mi spát a musela sem ji prostě dočíst.Zápletka podobná všem ostatním detektivkám,ovšem podaná neotřele.Už od půlky knížky sem měla tip na vraha,za další tři kapitoly na jiného a za další na dalšího...fakt paráda!Kdo má rád detektivky,doporučuji!

15.01.2019 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Stará dobrá klasika.My co jsme zvyklý na pana hrábě Nicka Cartera alias pana Dočolomanského,možná chvílemi ztratíme pozornost,ale přesto kniha je kniha a tohle je prostě sůl nad zlato.Ať žije vyzionář Verne !!

12.01.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Dlouho jsem se nemohla do příběhu vpravit.Po asi 100 stranách mě vyprávění strhlo,konec a rozuulení nylo na můj vkus moc rychlé a odbyté.Seriál který natočila HBO asi neskouknu,tolik mě to neuchvátilo.

10.01.2019 3 z 5

Cobainovi žáci Cobainovi žáci Miroslav Pech

Tak trochu sem zavupomínala na svoje mládí,v hodně příbězích jsem viděla svoje staré známe i sebe,je fakt že dost z nich dopadlo podobně.Celkem dobře vykreslená éra Cobainových žáků.Jsem ráda že sem to prožila a ještě víc že to mám za sebou.

08.01.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tady jsem nemohla sáhnout vedle.Robertův styl psaní mi velice sedí,ikdyž se snažím knihy od něj si “šetřit” prostě to nejde.Je trochu škoda že pachatelé byli odhaleni autorem tak brzo,ale i tak mě to bavilo.Super!Těším se na další příběh s Erikou a tajně doufám ve větší vývoj její postavy a jejího života.

06.01.2019 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavě zpracované téma.Autorčin styl psaní mi sedl,čte se samo.Byl to rozhodně silný a smutný příběh,místy mi ukápla slza.Určitě sáhnu po další autorčině knize.

02.01.2019 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Překrásná kniha,nádherné příběhy beze slov.Dojala mě,zamilovala jsem si ji!

26.12.2018 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Obrovsky mi dělali potíže jména a měla jsem ze začátku zmatek v postavách,ale jinak je čtení opravdu zajmavé a i téma mi sedlo.Super!

13.12.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Dlooooooouhý,předlouhý popis duševní nemoci?Za mě bohužel ne.Asi už nejsem cílová skupina co se YA literatury týká.Nuda,přeskakovala jsem odstavce,ani jsem to kloudně nedočetla.ve tří čtvrtinách jsem měla chuť ji zaklapnout.Tohle byl přehmat.

30.11.2018 1 z 5

Noc Noc Elie Wiesel

Přečetla jsem už nějakou tu knihu o holokaustu,ale tahle byla přece trochu jiná.Zdála se mi drsnější ikdyž byla jen takovou brožurou.Přišla mi upřímná za každou cenu,autor se popisuje ve vší nahotě duše,tam kde všichni píšou jak byli silní a stateční přiznává svou slabost,zbabělost(dáli se to tak nazvat).Upřímně,tohke mi přijde jako opravdová zpověd víc než kterakoliv jiná kniha tohoto tématu.

23.11.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Řekla bych že syn jde úspěšně ve šlépějích svého otce.

19.11.2018 5 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Skvělé!

30.10.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělá detektivka,autorům se myslím celkem dobře podařilo udrzět čtenáře dlouho v nevědomosti.Aspoň já sem skoro do konce netušila kdo je vrah.Za mě poutavé čtení.

19.10.2018 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Nejprve mě zarazilo že je příběh sběratele motýlu braný jen okrajově a jde o úplně jiný,nový příběh.Vyprávění je ale poutavé a celkem mě pohltilo.Jsem celkem zvědavá co spisovatelka vyplodí v třetím “pokračování” a docela se na něj těším.

09.10.2018 5 z 5

Déšť Déšť Sára Saudková

Musím uznat že mě paní Saudková příjemně překvapila.Jako člověk mi sympatická není ani za mák.Její kniha je i přes věskerou vulgaritu(ta mi nemí cizí) hodně čtivá,má spád a celkově se s ničím moc nesere.Paní Oldřiška je svéráz,kterého si dokážu živě představit leda v knížce nebo seriálu na tv nova.Jednu hvězdu ubírám za moc rychlý konec ,kterému bych věnovala o pár stran víc.Jinak super!

28.09.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Zajmavě propletená zápletka(v tom připadě vlastně zapletená) konec jsem nečekala,vlastně jsem podezřívala někoho úplně jiného než se celou dobu zdálo a on to byl někdo třetí.Byla to má první kniha od autorů do čtenářské výzvy a myslím že nebyla poslední.

25.09.2018 5 z 5

...a to mi nemůžete udělat ...a to mi nemůžete udělat Jan Pelc

Nemůžu na to napsat nic jinýho než “Ty kráso” a sedim na gauči s otevřenou hubou.Slušný psycho.Pelc se ukázal opět jako připad hodný Freuda.Rozhodně čtení na jeden zátah.

17.09.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Prostě skvělé.Četla jsem ji po několikáté a jsem vždycky nadšená.Příběh krerý se neomrzí a dá se aplikovat na každou dobu.

17.09.2018 5 z 5