Januli Januli komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Při čtení mě pohltil vztek a lítost. To co mala holčička prožívala a jak se k ní všichni chovali no fuj. Kniha jinak napsaná skvěle, čtivě. Není k tomu moc co dodat, snad jen, že se těším na další dílo, i když tentokrát bych brala veselejší téma.

27.04.2023 3 z 5

Maminka vaří líp, miláčku Maminka vaří líp, miláčku Alena Jakoubková

Červená knihovna po česku. Knihy paní Jakoubkove jsou jako přes kopírák, víme co v nich bude (vaření, cestování, přátelé a rodina k nezaplacení a peníze no problém) ale vždycky si ji přečtu. Jak píšou jiní, oddych mezi náročnější literaturou.

25.04.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jsem ráda, že už jsem knihu dočetla. Ne že by se mi nelíbila, to vůbec, dílo je bravurně napsáno, jen je to těžké čtení. Čtení o tom, co se tady dělo a co museli prostí lidé zažívat...jsem hrozně vděčná, v jaké době žiju a co vše máme. Vazme si toho!! A doufám, že už se nic z toho, co jsem si přečetla, nebude opakovat. Paní Lednická, smekam před vámi.

20.04.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

(SPOILER) Tím, že knihy vycházejí postupně, tak je mezi čtením vždy prodleva a já ze začátku tápala a musela lovit v paměti. Moc jmen,které se mi pletly, ale přece jen jsem se rozkoukala.. závěr jako takový nebyl špatný, ale úplně nadšená z toho nejsem a až tak mě nemrzi,že serie končí. Na každou sviní se voda vaří, zlo bylo po zásluze potrestáno. Závěr, kdy zmrtvýchvstání S. mě nepřekvapilo, nějak jsem to čekala. Ale určitě posledním dílem sérii s F.Riskem nezatracuji.

14.04.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc pěkně napsaná kniha, která chytí za srdce. Jedno neštěstí a jak to zamává osudy lidí... Je to dost náročná literatura aspoň pro mě tedy, ale přečtená jedním dechem. Žiju v Ostravě a vůbec jsem o historii našeho kraje nevěděla.

05.04.2023 5 z 5

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

I když jsem četla "první díl" tak si ho bohužel vůbec nepamatuji.. ale to nevadí, kniha se může číst i bez toho. Líbila se mi.

31.03.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Začátek knihy mě dostal a přiznám se, že jsem se bála:-) opravdu další díl, který mě moc bavil. Robert Hunter je můj hrdina a už chci další díl. Ale ale něco trošku chybělo na pátou hvězdu. Nebo přebývalo?

22.03.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Za mě spokojenost případ měl hlavu i patu, děj měl spád. Bavi mě i životy dalších vyšetřovatelů. Jen tak dál.

16.03.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Kniha mě bavila a to doslova, někdy jsem se i zasmála. Příběh čtivý,někdy přitaženy za vlasy lehce, ale jako oddychovku doporučím.

13.03.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tak jak jsem hodnotila díl předchozí, tak hodnotím i tento. Příběh opět nestojí až tak moc za to, ale kniha se čte fajn. Josie je mi sympatická, takže pojďme, třetí díl bude lepši, že jo? :-)

05.03.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Knihu byl zkrátila o několik desítek stran, za mě trošku zdlouhavé, nic však mi nebránilo knihu číst dál a dál a závěr? Je sice otevřený a to je jen plus... Těšíme se na další díl a jak si Carl povede.

01.03.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi četla dobře, jen samotný příběh mě až tak nezaujal. Leč další díly mě neminou a těším se.

20.02.2023 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

(SPOILER) Tak určitě bych knihu nenazývala thrillerem, ale román se závěrem z červené knihovny. Když nad knihou nebudete zase tak přemýšlet, ta by se i Vám mohla líbit.

16.02.2023 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Za mě určitě čtivé, i když trošku přetažené za vlasy. Není to taková topka jako se Samém Porterem, ale rozhodně knihu doporučím dál a ve své knihovně ji ponechám.

10.02.2023 4 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Fajn počtení. Závěr byl jaký byl a kdyby bylo pokračování ráda si přečtu.

04.02.2023 4 z 5

Vražedné sklony Vražedné sklony Cass Green (p)

Kniha nebyla zase tak špatná, jelikož jsem ji dočetla. Ale nebylo to žádné dílo, které si chcete znovu přečíst nebo někomu doporučit.

29.01.2023 3 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Dlouho se mi nestalo, abych knihu ohodnotila pěti hvězdami a ejhle je to tady. Kniha na čtivá, napínavá, vtipná, měla atmosféru prostě tak to má být. Nemam ráda moc nadpřirozeno, ale tady to bylo v pozadí, takže fajn. Možná bych ubrala půl hvězdy za to, že tam nebylo popsáno více o bratrovi a jak se to seběhlo s manželem...

25.01.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Nechala jsem se zlákat obalem, pak jsem si přečetla o čem kniha bude, tak je se moc netěšila, pak jsem četla a četla a zjistila jsem, že mě kniha baví, až teda na poslední 1/4, tam přišlo zklamání. Ale musím uznat, že autorka atmosféru vystihla pěkně, mrazilo mě. Ale jinak na příběhu shledáváme pár nedokonalosti, mohli být více vykreslené.

21.01.2023 3 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

(SPOILER) Další tajemství Amišů a Kate ho opět rozlouskla. Tentokrát byl příběh tak trošku průhledný a možná trochu navíc sebevražda skokem z mostu a na závěr lehké otazníky. Uvidíme co bude v dalším díle :-)

18.01.2023 3 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Tak další díl Adama Fawleyho za mnou a nadšením bohužel neskáču. Tím,ale nechci říct, že by mě kniha se nelíbila, jen mě až tak neoslnila. Nějak jsem se nebála, že by Adama usvědčili... Uvidíme co přinese další díl.

11.01.2023 3 z 5