Januli Januli komentáře u knih

Lov Lov Bernard Minier

Kniha mohla být o několik desítek knih menší, někdy zbytečně zdlouhavý rozhovor či popis. Tentokrát mě Martin Servas zas tak nenadchl. Takový příběh nemastný neslaný. Začátek začíná slibně a pak laťka klesá klesá klesá a konec. Škoda.

04.01.2023 3 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Ze začátku vlastně nevíte, o čem kniha bude,máte tušení a v průběhu se to mění a ve finále jste ti vlastně věděli. Hlavní postava Helen mi vůbec nesedla, občasná kapitola, která možná na konci měla dát smysl tak mě nedala. Ono vlastně těch postav na přes držku bylo více. Všechny? ;-) i přesto jsem knihu dočetla celkem s chutí, ale po přečtení se nesmím moc zamýšlet, protože se akorát nastvu a dám ještě menší hodnocení. Knihy tohoto žánru m ráda, ale mám jich načteno už dost a lepších. Ale věřím, že si kniha fanoušky najde,proč ne?

26.12.2022 3 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

(SPOILER) Těšila jsem se, byla jsem zvědavá, jestli další díl bude tak dobrý jako předchozí a bohužel nebyl. Nějak mě příběh až tak nezaujal. Velice mě zklamala Polly, líbila se mi a pak se z ní vyklube taková čubka. :-D baví mě odlehčení díky holčičkam Robbiho. ( Asi protože m taky malé děti) a jsem zvědavá na to, co se stalo Billie. Takže určitě knižní sérii nezatracuju, a těším se na další díl. O diky závěru knihy.

06.12.2022 3 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Mám ráda knihy, kdy několik lidí, tajemství a jedna vražda. Postupně odhalujeme život každého podezřelého a zároveň i obětí. Člověk může přemýšlet a tipovat... Ale m bylo to za mě zase tak úplně vztahující do děje a za mě průměrná kniha. Bohužel.

06.12.2022 3 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Za mě dobré počtení. Molly at je jaká chce, právě knihu obzvláštníla a mě si líbila. A jak knihu doplňovaly citáty její babičky o životě tak to přidává na plusu (za mě). Možná trochu červená knihovna a z anotace knihy jsem myslela, že půjde o něco jiného, ale ani tak nejsem zklamaná.

25.11.2022 4 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Nebyla kniha špatná, ale nic nového. Ohledně demolice mě napadlo, že bude teror souviset. Jen mě hned nenapadl pachatel.

19.11.2022

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Zajímavá zápletka, která mě bavila. Knize i prospívá příběh Adama a jeho soukromí v pozadí. A i když kniha mě bavila, nemůžu ji hodnotít vysoko, protože vlastně mě ten závěr a pachatel tak nebavili. Těším se na pokračování, určitě to bude dramo:-)

16.11.2022 3 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Kniha se pomalu rozjíždí, v druhé polovině, když se najde tělo, začíná mít rychlejší spád, čemuž napomáhá i kapitola o Mii. Je to celkem náročné čtení, co se obsahu týká. Jo kniha se četla dobře, nebyla náročná z pozice mnoha postav, ale úplně nejlépsi taky ne. Četla jsem už i lepší. 3+

06.11.2022 3 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Začátek knihy fajn, jsem zvědavá co bude, střed knihy - aha zvrat, bude to jinak, ale taky zajímavé a závěr? To celé zabil. Jak kniha byla zajímavá, tak koncem mě zklamala. Jeden muž - tři manželky. To může být zajímavé. pro někoho určitě:-)

01.11.2022 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

(SPOILER) Po dlouhé době setkání s Martinem a celkem uspokojivé. Vlastně jsme vyřešili záhadu předešlých dílů s Marianne,... V díle bylo více "dějů" které mě až tak moc nebavili, takže zbytečně protahující dej. Ale výjimečně mi nevadilo dlouhé popisování přírody či jiných věcí v knize.

27.10.2022 3 z 5

Ta lepší z nás Ta lepší z nás Alafair Burke

Že bych byla z knihy kdoví jak odvarená se říct nedá. Za mě průměrná kniha, neurazí nenadchne.

16.10.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

No páni... Tak tento příběh mě dostal. Je mi úplně zle z toho, jak to vlastně bylo. Hlavně ty malé děti. Jinak super, kniha se četla dobře, postavy vyšetřovatelů sympatické. Jen tak dál...

05.10.2022 4 z 5

Hlavní podezřelá Hlavní podezřelá Tess Gerritsen

První co musím vytknout jsou chyby a překlepy v knize. To mi dost vadilo. A teď kniha samotná... Od začátku víte, jak dopadne, jen vlastně hledáte vraha. Četla se dobře, jen příběh nebyl ničím novým. Jednou přečíst stačí.

29.09.2022 3 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

Úplně jiný styl knihy než jsme od paní Gillerove zvyklý. Ale proč ne... Bavilo mě to, byla jsem zvědavá co a jak a zklamání se nedostavilo.

16.09.2022 3 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

Dost desítek stran mi trvalo přijít knize na chuť. Nijak mě nebavila a čekala jsem co bude. A když přišlo, tak ani tak mě kniha míč nezaujala. Fanatismus, rasismus, tajemství, homosexualita... Jak tohle všechno může zničit životy...

10.09.2022 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Průměr za mě. Bohužel. Nějak mě neláká další pokračování s Ninou.

05.09.2022 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Knihu jsem četla doslova s otevřenou pusou. Nechápu jak je to možné....A ani jakto, že to trvalo tak dlouho???

25.08.2022 4 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Kniha pro mě nebyla ničím výjimečná, zapojení podcastu do knihy beru jako plus, ale jinak je kniha jako spoustu dalších. Neurazi ani nenadchne.

18.08.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Závěr knihy dopadl k mé spokojenosti. Bylo to celkem náročné čtení, mám dva malé prcky doma, tak jsem dost přemýšlela a meho muže dost otravovala otázkami a co by si dělal? A představ si... :-) jinak povedená kniha, která se četla dobře, styl psaní vyhovoval. Až na některé postavy, které mi trochu pily krev...ale zase bez nich by kniha nebyla taková jaká je. Ráda doporučim.

30.07.2022 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Jiný styl psaní, spíše vyprávění, ale zvykla jsem si.... hodně hodně zla a těžkosti a jednu osobu, která se s tím tak poprala, že nezbývá nic než jen tleskat a smekat. A závěr, že chybí. Otevřené konce nejsou mým favoritem, ale ja si ten konec "vymyslela" po svém a věřím, že tak jak Zuzana měla šťastně dětství tak potom i ten život po...

24.07.2022 4 z 5